Olisiko ollut viime talvi, kun kuulin Radio Deiltä suomenkielisen, miehen laulaman laulun, jonka sanat yhdessä kohtaa menivät jotenkin näin "miltä se tuntuu, kun murhamies saa armon, en tiedä, aavistan vain". En siis ole varma, menikö laulun tuo kohta juuri sanasta sanaan noin. Laulun mittaan muistaakseni useampaan kertaan toistettiin tuota "en tiedä, aavistan vain" tms. Laulu on duuri-sävyinen ja suht nopea rytmiltään. Jotain vivahdetta afro-musiikistakin muistan biisissä kuulleeni.
Vaikka olen yrittänyt etsiä biisiä googlella eri hakusanoin, en vain ole sitä löytänyt. Tykkäsin siitä tosi paljon. Kunpa joku täällä tietäisi ja kertoisi!
Vaikka olen yrittänyt etsiä biisiä googlella eri hakusanoin, en vain ole sitä löytänyt. Tykkäsin siitä tosi paljon. Kunpa joku täällä tietäisi ja kertoisi!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mitään hajua ei biisistä ole, mutta ehkä voisit lähettää Deille vaikka sähköpostia ja tiedustella biisiä sieltä, jollei täällä kukaan tiedä..? :)
Onkohan taas kyseessä joku kristillinen lastenraiskaus ja murhalaulu? Kuuluu tuohon kristilliseen hegemoniaan, että lapset raiskataan ja seurakunta vaikenee ja taputtaa vieressä karvaisia käsiään.