Täällä aina haukutaan meitä lemattuja. Tatuoinnit on jokaisen oma asia.
Olen ihminen enkä mikään paska
Tatuoitu nainen
21261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ne jotka sinut tuntevat eivät luokittele tatskojen perusteella vaan sillä millainen olet ihmisenä mutta ne jotka eivät tunne voivat luokitella ainoastaan sen perusteella mitä näkevät, siinä kai se lienee se ongelma muttei sitä liikaa kannata miettiä.
Juuri noinhan se menee ätmienkin kanssa. Lisänä toki ettei kukaan haluakaan tutustua.
Weetee! Weetee! WEEEEEEEEEEEEEETEEEEEEEEEEEEEEE!!!!
Kyllä nyt on aloittajalla mennyt puurot ja vellit sekaisin. Tatuoiduista miehistä käytetään palstalla nimitystä "paska" ja aloittajan kaltaisista tatuoituista naisista nimitystä "huora".
Minun silmin otsikko näytti siis tältä: "Olen ihminen enkä mikään tatuoitu mies"
Minäkin olen ihminen enkä mies. Tatuoinneilla ei ole niin väliä.
Tatuoinnithan nimenomaan ovat jokaisen oma asia. Minä vain mietin joskus, että miksi joku haluaa jopa koko vartalonsa piiloon tatuointien alle. Mitä vikaa on puhtaassa paljaassa ihossa?
Ymmärrän tavallaan sen idean, että tatuoinneilla halutaan kertoa itselle tärkeitä asioita ja arvoja, mutta miksi se koko kropan iho pitää olla käytetty tatuointeihin jo heti parikymppisenä? Eihän kropassa jää enää ollenkaan ihoa jäljelle niihin asioihin, joita myöhemmin elämässä tapahtuu? Se on nimenomaan se asia, mitä vastaan itse protestoin, koska elämä on ihanaa vielä "vanhana kurppanakin", joten miksi ihmeessä jotkut haluavat kantaa loppuiän kropassaan tatuointeja, jotka kertovat vain siitä elämänvaiheesta, jolloin he olivat esim. 16-20 -v ikäisiä.
"Tatuoinnit on jokaisen oma asia."
En haukkumista ja nimittely puolustele tai hyväksy ollenkaan, mutta eikö "tatuoinneista pitäminen ole myös jokaisen oma asia". Tässä tietysti ilmaisen oman mielipiteeni, eli en pidä kategorisesti tatuoiduista naisista. Toki voin pitää tatuoidusta ihmisestä työkaverina tai vaikka parhaana ystävänä, mutta kun tämä sinkku palsta kerta on, niin alitajuisesti tai tietoisesti välttelen kyllä tatuoituja naisia.
tatuoitu mies = paska
tatuoitu nainen = lutka
Jos ne on jokaisen oma asia niin miksi niistä pitää muille tällä tavalla vaahdota?
Minäkin voin vetää punaiset alushousut farkkujeni päälle ja hokea että se on oma asiani miltä näytän.
EI se silti tarkoita että ihmiset sen hyväksyvät.
Joidenkin miesten mielestä tatuointi naisella on ihovirhe, mutta itse pidän niitä luonnehäiriön merkkeinä.
Lähinnä ne kertovat kuulumisesta roskaväestöön
Toki..Tatuoinnit ovat ongelma vain niille joilla niitä ei ole, ja
olet myös epäilemättä ihminen mutta...
Niistä tatuoinneistasi tulee myöhemmin myös minun ongelmani
ja vastuu niiden kannosta lankeaisi myös minulle.
Kun se alkaa harmittamaaan, niin tauointisi alkavat syömään ihmisyyttä.
Tunnen moni tatuoituja ihmisiä miehiä ja naisia he kaikki ovat kavereita,
jotkut jopa ystäviä, mutta siihen se jääkin. Joten tervetuloa kaveriksi / ystäväksi
mitään sen syvempää en lyhytnäköisen ihmisen kanssa pysty yksinkertaisesti aloittamaan.
Etpä ole kuitenkaan korkeasti koulutettu ja hyvässä duunissa
joten päättele siitä mitä tatuointisi kertoo sinusta.
"Niistä tatuoinneistasi tulee myöhemmin myös minun ongelmani "
-Miten niistä tulee sun ongelma..?
"Kun se alkaa harmittamaaan, niin tauointisi alkavat syömään ihmisyyttä."
-Outoa ajatella, että ne alkaisi jostain syystä harmittamaan...toki varmaan sellaisiakin tapauksia löytyy, mutta lienevät vähemmistö.
"Joten tervetuloa kaveriksi / ystäväksi
mitään sen syvempää en lyhytnäköisen ihmisen kanssa pysty yksinkertaisesti aloittamaan."
-Voi ei! Nyt kaikkia tatuoituja varmasti harmittaa... XD
"Etpä ole kuitenkaan korkeasti koulutettu ja hyvässä duunissa "
-Yleistys joka menee yllättävän usein metsään nykypäivänä. ;)
"päättele siitä mitä tatuointisi kertoo sinusta."
-Tämä kirjoituksesi kertoo sinusta enemmän kuin mikään yksittäinen tatuointi pystyisi ikinä kertomaan.
" "Etpä ole kuitenkaan korkeasti koulutettu ja hyvässä duunissa "
-Yleistys joka menee yllättävän usein metsään nykypäivänä. ;) "
Jos totta puhutaan niin erittäin harvalla (4%) akateemisella nuorella on tatuointi:
http://yle.fi/uutiset/tatuoinnit_eivat_ole_enaa_trendikkaita_-_paitsi_suomessa/6450656
Ei ole relevanttia selittää sitä toiselle miehelle, vaikka söpö oletkin niin pysyn naisissa.
Kultaseni..Me hypitää eri trampoliineilla.
Toivottavasti ei harmita..Ah sarkasmia..Vähän jäykähköä, mutta kuten sanottu..Meil on eri kentät.
Voi rakas ei vankilanköntti oo korkeestikoulutettu ihminen,vaikka poliisitkin käy Polamk:in niin..ne on silti samoja juntteja kun muut. =)
Ei edes mennyt metsään =D En ole tavannut ketään aidosti korkeakoulutettua ihmistä jolla olisi jotain leimoja kropassa..Mutta
sun on vaikee ymmärtää meil on eri tiet kato.
Niin paljon vihaa..No onneksi pääset tekemään naisita taas fitnesstähtiä,
kuten kerroit, niin pääset eroon vihastasi..Sano tutuille
Saramäkeen terkkuja
lyhytjänteisillä ihmisillä eikä lyhytjänteinen ihminen jaksa opiskella pitkään.
No ei kannata välittää liikaa näistä tämän palstan typeristä kirjoituksista. Nämä tämän palstan kotona asuvat aikamiespojat vaan ovat katkeria ja kateellisia kaikille niille ihmisille, joilla niitä tatuointeja sattuu olemaan ja vielä katkerampia silloin, jos he ovat vielä parisuhteessa.
Itse kun eivät ole tatuointeja uskaltaneet ottaa tai sitten äiti ei ole antanut heille lupaa niihin. Ei ole ollut mahdollisuutta mennä tatuointeja ottamaan, kun jos vanhemmat vaikka suhtautuvat niihin hyvinkin kielteisesti ja ovat jopa uhanneet heittää kolmekymppisen aikamiespojan pois kotoa, jos hän menee tatskoja itselleen ottamaan.
Kyllä se on jokaisen ihan oma asia, jos haluaa tatuointeja ottaa ja itse ainakin suhtaudun myönteisesti niitä naisia kohtaan, joilla tatskoja on.
Darkkis koskaan saanut naista?
Ikuisesti saavuttamaton ruotsinlaiva symboloi nuorelle miehelle alitajunnallisesti tukahdetun homoseksuaalisuuden vapauttamista. Ruotsinlaiva on lähes anonyymipaikka, missä se mikä tapahtuu ruotsinlaivalla myös jää sinne. Nuoren miehen on siten helpompaa puhua symbolisesti ruotsinmatkasta kuin omasta homoseksuaalisuudestaan. Ehkäpä laivalla näkisi "naisten himoitseman" räjähtävän tyylikkään kauluspaita Carlinkin, joka saa lohikäärmeetkin itkemään.
Seksuaalinen vapautuminen on kuitenkin nuorelle miehelle mahdotonta, koska kotiseutu oli ahdasmielinen ja vanhemmatkin epäilisivät, miksi nyt nuorimies yksin ilman kaveria ruotsinlaivalla kävisi. Laivalla yksin käynti siis herättäisi vanhempien epäilyt poikansa homoseksuaalisuudesta. Koska nuorimies ei ole vapautunut vanhemmistaan, ruotsinmatkan eli homoseksuaalisuuden paljastuminen omille vanhemmille on ylivoimaisen pelottavaa. Nuorimies tietää etteivät vanhemmat hyväksyisi poikansa homoseksuaalisuutta kuten eivät ruotsinmatkaakaan.
Ei se ole saanut
Tällaisilla palstoilla vässykät nyt vaan kateuttaan angstaavat kaikista jotka tuovat itseään millään tavalla esille.