Lintu/Belle&Sebastian???

Tietääkö kukaan kuka tai ketkä ovat levyttäneet sen Belle & Sebastian leffan Lintu biisin suomeksi?
5639
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

se ole Katri Helena... Lintu ja Lapsi.

Äänestä
  • Ei ole sama kappale kyseessä...

    Äänestä

Suomalaisia levyttäjiä:

Rupatuurit
Gräsbeck Solveig
Finlanders
Varkki Veera
Riikonen Kimmo
Vantaan Uomarinteen Ala-Asteen Musiikkiluokkien Kuoro

Äänestä
  • nämä kuulostaa oikeilta levyttäjiltä, kiitos!!!

    Äänestä

  • NikiT kirjoitti:

    nämä kuulostaa oikeilta levyttäjiltä, kiitos!!!

    Ette arvaa, kuinka paljon päänvaivaa tuo samainen asia on teettäny mulle;) Eilen muistin ton kappaleen ja sitä oon sit yrittäny netistä etsiä... Täytyypä kokeilla uudemman kerran:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


NikiT kirjoitti:

Tietääkö kukaan kuka tai ketkä ovat levyttäneet sen Belle & Sebastian leffan Lintu biisin suomeksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu