Oletteko kuulleet tälläisestä? Luvataan että laihtuu 12kiloa kuukaudessa, tekemättä mitään ja syömällä ihan samanlailla miten normaalistikkin. Osaisko joku sanoo toimiiko se oikeasti/onko turvallinen?
Removyl -laihdutuspilleri
epätoivoinen..
252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei satavarmasti toimi. Ihan samaa huuhaata kuin kaikki aikaisemmat 100 000 samanlaisilla lupauksilla myydyt pillerit ja aineet. Silti ihan älykkäätkin ihmiset vaan laittavat rahojaan noihin, vaikka taatusti tietävät etteivät laihdu grammaakaan ihmepillereillä. Halutaan uskoa siihen, mitä toivotaan. Mutta ei se asiaa muuta.
Jos joku lupaa sulle laihtumista jollain muulla aineella kuin amfetamiinilla tai muilla myrkyillä, se valehtelee. Ja järki varmaan kertoo, että myrkyistä on elimistölle niin pahasti haittaa, ettei niitä kannata kokeilla. Vai?
Osta sillä rahalla kuntosalikortti tai uimahallikortti. Liikunta toimii ihan oikeasti!
Kuultu on! Ehkä niillä laihtuukin, mutta varmasti kilot palaavat, jos ei tee mitään muita muutoksia elämäntavoissa ja ruokavaliossa.
Pysyvä painonhallinta lähtee siitä, että muuttaa jotakin arjessa. Kirjoita vaikka paperille kellonaikoineen, mitä syöt ja millaisessa tilanteessa. Sitten visualisoit itsesi sellaisena kuin haluat olla ja sitä kohti vaan alat menemään. Ei kannata kiinnittää kiloihin niin paljoa huomiota, vaan niihin muutoksiin joita teet.