Onko kellään kokemusta jalat edellä hyppimisestä yli 5m korkeudesta. Ku en viittis hyppii pää edellä kovin korkeelta ku meinaa mennä aina jalat koukkuu.
jalat edellä hyppääminen
5
402
Vastaukset
- Pommilla kympistä
Moni on joutunut muinoin kokeilemaan muutaman kymmenen kilon betonimöykky jalkoihin kahlittuna. Eivät ole tulleet kertomaan kokemuksistaan. En suosittele sulle, vedä vaan nuppi edellä !?
- BUMMILLA BUMMI
Mitä turhaan hypit kympistä mee BUMMILLA BUMMI
- Al Capones
Itse tapaan myös muurata ihmisiä seinään.
Onnistuu mitä mainioimmin: vartalo suorana, yläraajat pitkin kylkiä tai ylhäällä, alaraajat yhdessä ja pää suoraan vartalon jatkeena, ei taivutettuna eteen, taakse tai sivuille.
Ennen hyppyä kannattaa tarkistaa, että altaassa on vettä ja että hyppiminen siellä on kyseisenä ajankohtana sallittua. Luonnonvesien ääreen rakennetulta telineiltä hyppäävä varmistukoon siitä, ettei alastuloalueella luuraa uppotukkeja tai muuta hieman pinnan alle vajonnutta roinaa.
Yksin ei pitäisi uida eikä hyppiä.katse horisonttiin! Ei katsota veteen kun hypätään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1076563MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny535614Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.724394NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun844284Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja884032Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.811381- 791225
- 3281185
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?35968Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is306900