Onko kellään kokemusta jalat edellä hyppimisestä yli 5m korkeudesta. Ku en viittis hyppii pää edellä kovin korkeelta ku meinaa mennä aina jalat koukkuu.
jalat edellä hyppääminen
5
450
Vastaukset
- Pommilla kympistä
Moni on joutunut muinoin kokeilemaan muutaman kymmenen kilon betonimöykky jalkoihin kahlittuna. Eivät ole tulleet kertomaan kokemuksistaan. En suosittele sulle, vedä vaan nuppi edellä !?
- BUMMILLA BUMMI
Mitä turhaan hypit kympistä mee BUMMILLA BUMMI
- Al Capones
Itse tapaan myös muurata ihmisiä seinään.
Onnistuu mitä mainioimmin: vartalo suorana, yläraajat pitkin kylkiä tai ylhäällä, alaraajat yhdessä ja pää suoraan vartalon jatkeena, ei taivutettuna eteen, taakse tai sivuille.
Ennen hyppyä kannattaa tarkistaa, että altaassa on vettä ja että hyppiminen siellä on kyseisenä ajankohtana sallittua. Luonnonvesien ääreen rakennetulta telineiltä hyppäävä varmistukoon siitä, ettei alastuloalueella luuraa uppotukkeja tai muuta hieman pinnan alle vajonnutta roinaa.
Yksin ei pitäisi uida eikä hyppiä.katse horisonttiin! Ei katsota veteen kun hypätään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1211340
- 113991
- 20846
Työttömät risusavottaan
Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus297769- 42710
- 59637
Persujen kansanedustaja häpäisi lipun!
"Persujen kansanedustaja Pekka Aittakumpu julkaisi Instagramissa videon, jossa hän heittää Pride-lipun roskiin. Video on229565- 61553
- 37537
Väsynyt odottamiseesi, M.
Vaikka et minua haluaisi tai huolisi, asia pitäisi käydä lävitse. Siksi etten sinusta pääse ylitse. Pystyisinkö tyytym38535