Välimatkan vaikeus

Heilisi

Anteeksi, että minulla on kova ikävä sinua ollessamme välimatkan erottamia.
Anteeksi, että haluaisin antaa koko sydämeni sinulle.
Anteeksi, että haluaisin olla mukana koko elämässäsi, en vain puolessa siitä.
Anteeksi, että en osaa kuvitella elämääni ilman sinua.
Anteeksi, että en tiedä, mitä sinä pohjimmiltasi tunnet ja haluat

8

617

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 16+16

      Voisin niin kirjoittaa tämän saman yhdelle miehelle jota ikävöin, välimatkaa melkein 300 km.

    • .,.

      Eihän tuo ole pitkä välimatka.. toisin kuin meillä välimatkaa on reilut 2000km, ei sinne noin vain lähdetä..

    • ajatuksia87

      Voisin samaistua kirjoittamaasi tekstiin täysin.
      Minulla miesystävä asustaa keskieuroopassa..
      Ikävä on kova :(

    • Kaipaus-rakkaus

      Minulla vain 300km etäisyys. Alku oli aivan kamalaa, ikävä oli riipaiseva ja tuntui että pää halkeaa. Ajan mittaan ikävä helpottaa ja onhan muutaman viikon välein aina hyvä viettää pidempi aika rakkaan luona.

    • khkkj

      Voisin niin kirjoittaa tuon tekstin rakkaalleni, meillä 5000km etäisyys :(

      • Einiinvainlähdetä

        No kun tämä ketju meni näköjään kilpailuksi että kenen mies asuu kauimpana niin omani asuu yli 9000 kilometrin päässä.


      • surusilmä
        Einiinvainlähdetä kirjoitti:

        No kun tämä ketju meni näköjään kilpailuksi että kenen mies asuu kauimpana niin omani asuu yli 9000 kilometrin päässä.

        8 vuotta monen sadan km:n päässä, näemme viikonloppuisin, kun hän tulee takaisin kotiin. Yhteistä aviotaivalta takana 40 vuotta. Ei ole helppoa. Vieraantuminen pelottaa aivan hirveästi. Toisella menoa ja elämää suurten ihmisjoukkojen keskellä, toisella yksinäisyyttä tyhjässä kodissa, ei paljoa ihmissuhteita, masentaa. Hylätyksi tulemisen tinne raastaa, kun toiselle raha niin yrkeä, ettei edes halua puolisoa luokseen, kun SE MAKSAA!!! Siis yhteinen asunto, kun voi muulloin asua muualla maksutta. Vaikeaa!


    • newmexico

      Ouch, nuo sanat osuu niin oikeaan!

      Ikävä on niin järjetön, että välillä sattuu ihan fyysisesti ja on aivan epätoivoinen olo. Pidämme yhteyttä skypellä mutta ei ole mahdollisuutta puhua niin usein kuin haluaisin.

      yli 6000km ja vaikea tilanne muutenkin kun molemmat avioeroprosessissa. Omani on juuri ohi mutta miehellä vielä kesken. Olemme ikävöineet toisiamme kohta kaksi vuotta ja näemme kovin harvoin, mutta pahin vaihe on juuri nyt kun ei enää malttaisi odottaa että pääsemme toivottavasti vihdoin ensi vuonna oikeasti yhteen.

      Tapasimme kun molemmilla liitoissa kovin vaikeaa, mulla pidempi liitto lopuillaan ja miehellä lyhyempi mutta epärehellisellä pohjalla.

      Olisi kiva kirjoitella yksärillä jonkun vastaavassa tilanteessa olevan kanssa joka ymmärtää eikä syyllistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      34
      2200
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      92
      1995
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      88
      1961
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1673
    5. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1637
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      491
      1527
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1514
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      49
      1330
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      76
      1228
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1199
    Aihe