Löytyisikö täältä pk-seudulla asuvalle köyhälle ja rumalle 36v miehelle mukava 30-40v nainen kaiken kivan merkeissä? Etsinyt olen naista sieltä sun täältä vuosikausia tuloksetta, orastavat alut katkeavat yleensä siihen että olen joko liian ruma tai köyhä tai molemmat..eli nainen jos voit elää näiden kahden asian kanssa niin haluaisin tavata sinut.
Köyhälle rumalle miehelle nainen?
Joni_36
20253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tämä on köyhyys-pasta. Ei deittisivusto.
Ja köyhät naiset ymmärrettävästi etsivät itseään vauraampaa miestä, mikä onkin aivan suotavaa ja ymmärrettävää, päästäkseen köyhyydestä, sekä nostaakseen sosiaalista asemaansa.
Joten täältä et ainkaan löydä. Yritä varakkaampien sivustolta, jospa joku varakas , vanhempi nainen ottaisi "apulaisekseen"
vanha totuus on että nainen pärjää näillä markkinoilla puhtaasti naisillisilla suloillaan (pinppi, peppu, tissit, yleinen viehkeys ja sensuellisuus) joka sellaisenaan kiihottavat ja kiinnostavat miestä aivan tarpeeksi parinmuodostusta varten. Tästä johtuen rikas mies voi olla täysin tyytyväinen saamaansa köyhään naiseen.
Valitettavasti tämä ei toimi toisinpäin, nainen asettaa miehelle HUOMATTAVASTI monipuolisemmat ja monivivahdekkaimmat kriteerit ennen kuin parinmuodostus on mahdollista. Näihin kriteereihin kuuluu yleensä olellisena osana se, että mies tulee minimissään hyvin toimeen, mielellään pitää olla enemmänkin varakkuutta. Tästä johtuen köyhän miehen on hyvin vaikea saada edes köyhää naista - valitettavasti:(
Voi miesraukkaa kun et osaa edes pimppiä kirjoittaa oikein!!! Käsittämätöntä sivistymättömyyttä!!!!
no mulla jäi koulu kesken:(
Ei haittaa vaikka olis ruma tai köyhä, kunhan ei ole nahjus!
rumat ja köyhät yleensä ovat nahjuksia.
Itse olen köyhä nainen,tosin en kyllä rumakaan,mieheni oli rutiköyhä kun tapasimme.Eli soskun 311ekk muiden nurkissa.Tsemppasin kultani töihin ja itseluottamusta tuli hälle!Joikin aika roimasti.Rumakin mies saa naisen kun esiintyy itsevarmasti.Itse en ulkonäköä kato vaan potentiaalia ja millainen ihminen on sisältä!!
Nuorempana baarissa v-ti kun naikkoset juoksi kaikki samojen perässä.Mä juttelin ns.ei komeille ja tanssisit vammaisia jos oli esim cp-vammainen baariin lähtenyt.Kyllä porukka tuijotti et miksi juttelen vammaiselle.Ihan tyhmää,miksi en juttelisi,eivät ole ainakaan limaisia ja perseessä kiinni.
Mun miehellä pari susirumaa kaveria mutta naisia piisaa sillä ovat sellaisia auervaaroja.
Sun pitää tajuta sun oma arvosi eikä lähteä tolla asenteella naisjahtiin että pliis olkaa mun kaa,olen ruma,tyhmä,köyhä.Sinne lähdetään sillä asenteella että lähdetkö mun mukaan,aijaa ai et,no omapa on menetykseks!!Ihan tosi,nöyristelemällä et saa mitään kuin vähintään henkisesti turpaas.
Mua esim kiusattiin koulussa ala-asteella.Olin ujo ja jotenkin häpesin itseäni.Olin aikamoinen rimppakinttu mutten mielestäni ruma.Puolustin aina toisia joka johti pahempaan kiusaamiseen js kukssn ei puolustanut sitten vastavuoroisesti mua..Sitten rupesin kulkemaan omia polkuja,esim rock musapiireissä(käytiin tehiksen ja mm apulannan keikoilla ja festareilla ennen kuin tulivat ns.huippusuosituiksi!)Facesta lähdin pari vuotta sitten pois,sielläpä entiset kiusaajat lähettelivät kamupyyntöjä,olin että just joo.Kuviensa perusteella näin että ovat läskejä lehmiä nykyään joten pilkka osui omaan nilkkaan
Tsemppii sulle,toiv saat hyvän naisen,mitään kanoja on turha katsella,pettämässä ovat heti kun tilaisuus tulee.Hesasta tuskin löydät aitoja naisia,maalla meitä on ;)
hahaha nimimerkki "silmänami sinäkin" on selvä provo, ihan hauska viesti kyllä sinulta, mutta olen 100% varma että olet joku Reino 56v Ypäjältä tms
Olen 33vuotias nainen Etelä-Savosta ja viimeksi kun katsoin tosiaan housuista löytyi vielä pimpsukka ;D
Osta osamaksulla pumpattava Barbara. Se nyt vaan on niin että jos olet ruma ja köyhä et naista saa. Tai saat, valehtelet naisille että olet miljonääri mutta tahdot elää vaatimattomasti....
pumpattavassa barbarassa on myös se hyvä puoli, että se antaa aina, ei siis tarvitse alistua naisten iänikuiseen pihtaamiseen (jota he käyttävät myös vallankäyttövälineen miestä kohtaan).
Naisia pitää olla monta. Minulla on kolme vakipanoa, siihen päälle yhdenillan suhteet joista osasta tulee vakipanoja. En minä ehdi töissä käydä, elän naisten siivellä. Toki on kaupungin kämppa, sen vuokran maksaa yhteiskunta. Saan vielä taskurahaa 477 euroa kuussa.
niin, miksipä sitä työtä tekemään jos yhteiskunta maksaa vuokran, lääkemenot ja perustoimeentulon. Ei se ole hullu joka pyytää (sossupummi) vaan se joka maksaa (yhteiskunta typerien poliittikkojen edustamana)
"Naisia pitää olla monta. Minulla on kolme vakipanoa, siihen päälle yhdenillan suhteet joista osasta tulee vakipanoja. En minä ehdi töissä käydä, elän naisten siivellä. Toki on kaupungin kämppa, sen vuokran maksaa yhteiskunta. Saan vielä taskurahaa 477 euroa kuussa."
Säälix käy
Älä valehtele, olet vain kateellinen.
Älä välitä noista idiooteista, jotka sanoo ettet sais ketään. Mä oon ihan varma, et se unelmanainen on tuolla jossain. Jokaiselle on joku. Ehkä oot ettiny vääristä paikoista? Älä vaa missää nimessä lannistu vaan jatka yrittämistä! Tsemppiä sulle:)
Ruma ja köyhä ovat naisille turn off.
Mikset tarjoaisi varakkaalle naiselle elämysmatkaa erilaiseen ympäristöön.
- Koe oikeasti kaikki se mitä olet vain lukenut lehdistä -
Romantiikkaa raavaan miehen(elukan) kanssa.
Luonnonmukaista elämää.
Irrotaudu paikoillaan polkevasta, tylsästä elämästä
Koe villi vapaus ilman vastuita.
Heittäydy viikoksi - pariksi vahvojen käsivärsien syleilyyn.
Aika asiattomia vastauksia on aloittaja saanut, vaikka kysymys oli ihan asiallinen. Ei köyhyys ole iso ongelma, jollei se ole itsellesi. Köyhyyskin kun on suhteellista. Rumia ihmisiä ei ole olemassakaan.
Tässä neuvoja: olethan siisti, hiukset leikattu, vaatteet ja kengät puhtaat, hampaat kunnossa, ehjät ja puhtaat. Liikut reippaasti ja selkä suorassa. Huumorintaju on tärkeintä naisten mielestä, enkä tarkoita vitsien latelemista. Luethan asiallista kirjallisuutta ja päivälehtiä. Pitää olla jotakin juteltavaa. Jos olet vielä sporttinen, et jää takuuvarmasti yksin. Luota itseesi!
Olen jo liian vanha, mutta itse olisin ollut kiinnostunut tällaisesta miehestä.
Ja vielä - minkälaiset omat odotuksesi ovat?
Älä viitsi valehdella, rumia ihmisiä on olemassa. On olemassa susirumia, ne menevät suohirviö ja jokinorsu osastoon.