"Erityisesti rasistiset puheet saavat Arhinmäen näkemään punaista. - Jopa eduskunnassa käytetään rasistisia kommentteja. Meillä kaikilla on vastuu puuttua jokaiseen tällaiseen tekoon. Hän ottaa esimerkiksi kansanedustaja James Hirvisaaren Twitter-käytöksen, ja toteaa, ettei tämä ole ainoa kansanedustaja, jonka käytös ei ole asianmukaista ja esimerkillistä."
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288588646918.html?ref=rss
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288588646918.html?ref=rss
Vastaukset 28
Vanhimmat
Toivottavasti ottaa niin koville että joku verisuoni aivoissa bragaa, siis Arhinmäellä.
Täysin pimeässä hehkuvan punasilmäiseksi !
Kuka jaksaa enää uskoa jalkapallohuligaani Arhinmäkeä enää. Audin takapenkki kiinnosti enemmän kuin äänestäjille lupaamat lupaukset.
Esimerkki: arhinmäki ei halunnut tukea Kreikan pankkeja kun rahat meni sijoittajille.
http://www.youtube.com/watch?v=FI9qHASYvI4
Ylioppilas arhis on pelkkä tyhjänjauhaja.
Käy se aina toritapahtumissa mummojen kättä puristamassa, en ole koskaan kuullut mitä se niille lupaa, mutta nauraen se jättää ne ,en ole varma tunsiko mummot vai luulivatko huoltomieheksi
Tai spurguksi ja tyrkkäsivät euron sille käteen, se kai sitä nauratti kun sai siinäkin
huijattua suomalaisia.
Voisko se olla valoinen geeneri?
Turhamäki on kyllä ministeri, jota en oikeasti arvosta yhtään.
Muuta porukkaa nyt sentään voin sietää tai jopa kunnioittaa jollain tasolla.
Arhinmäen mukaan edes "rasistisia" vitsejä ei saisi kertoa.
Mitä eroa on siis ruotsalais- ja somalivitseillä?
Hörhönmäki taitaa olla coccarepössyissä?
Luulis sentään ministerillä olevan tärkeämpiäkin asioita hoidettavanaan?
Ei taida huolestuttaa yhtään esim. meidän eriarvoistumisemme ja yhä kasvava köyhyys?
Entäpä ne salatut takaussopimukset ja muut?
Miten ne vaalilupaukset äänestäjilleen? Eihän tää tyyppi aikonut auttaa PANKKEJA, mutta miten on käynytkään?
Ihan turhismäki toi on ja joutaa saamaan kenkää veljespuolueensa kokkareiden kanssa,,,,,
1 asia on, minkä hän on tehnyt ilmeisesti oikein: Guggelheim museon vastustaminen, mutta seuraavan kesrran hän varmaan vaatimalla vaatii sitä veronmaksajien maksettavaksi? En kyllä ihmettelis, on sen verta tiuhaan takki kääntyillyt, etteu tauda okka enää kuin repaleet jäljellä vain?
Arhinmäki voisi keskittyä esim. siihen että miksi hänen puolueensa on mukana tukemassa kaikkia oikeistohallituksen vähäosaisia kurjistavia päätöksiä. Tämä puolue on pahiten pettänyt äänestäjäkuntansa. Jalkapallo, graffitit ja porin jazzit näyttää vaan tätä matoa kiinnostavan.
Onkohan tullut harrastettua graffitteja ennenkin? sujui mallikkaasti
arhiinmäki on tunnetusti luotettavan oloinen kjaveri...
Ylioppilas Arhinmäki on tietämätön, sivistymätön ja käyttäytyy typerästi puhuen täysin perusteettomia harhaisia väitteitä.
Rasismi on ihan oikea jatkuva ongelma Yhdysvalloissa, jossa rasistiset rikokset ovat ihan jokapäiväisiä, ja jossa rasistiset asenteet ovat ihan oikeasti juurtuneet syvälle merkittävään osaan Yhdysvaltojen populaatiosta, enimmäkseen historiallisista ja kulttuurillisista syistä. Yhdysvalloissa on käynnissä jatkuva kulttuurillinen taistelu rasistisia asenteita vastaan. Tälläistä ongelmaa ei ole Suomessa, eikä ole koskaan ollut. Rasistisia rikoksia ei ole lainkaan ja oikeasti rasistiset asenteet ovat käytännössä olemattomat.
Kansankielellä Paavon kaltaisesti käyttäytyviäihmisiä kutsutaan tyhmiksi tai valehtelijoiksi.
Voi, voi, kun joku uskaltaa sanoa totuuden, niin alkaa kauhea arhinmäkeläisten voivotus. Yhdysvalloissa on jo satoja vuosia harjoiteltu, mutta rasismi ei ota loppuakseen. Rasismi on meilläkin tuontitavaraa, eikä tule loppumaan tällä menolla, vaan lisääntyy väestörakenteen muuttuessa . Nämä on vakavampia asioita kuin mitä virallisesti myönnetään, eikä niitä kukaan ns. hyysäri noin vain voi käden huitaisulla muuttaa.
Arhinmäki tekee myös politiikkaa puolueen kannatuksen lisäämiseksi ja arvelee, että ääniä voi jo siltä suunnaltakin saada lisää. Hän ajattelee, että etulyönti on puoli voittoa, mutta epäisänmaallisuudessaan taitaa vetää vesiperän.
Kun saataisiinkin ne omat lehmät pois ojasta, niin maan asioita voisi ehkä hoitaa paremmin heikompilahjaisempikin.
Nostan kyllä hattu Arhinmäelle siitä Guggenheimin museon valtion rahoituksen vaxstustamisesta. Toivottavasti hän pysyy kannassaan, vaikka varmaan voitelijoitakin tulee esiintymään ennen pitkää.
Onko rasismia vihata rasisteja?
Ei.
Se on punavihreää "politiikkaa".
Onko rasismia vihata valehtelevia narsistipoliitikkoja.
Maalasiko Paavo grafitteja eli alakoululaisen tasoisia töherryksiä oikeustalon seinään? Kuka maksaa siivous kulut veronmaksajatko? Toivottavasti joku teki hänestä rikosilkoituksen ilkivallanteosta.
http://www.hs.fi/kotimaa/a1375926939712
Toivottavasti Pave Audinmäki saa kunnon tuomion hovioikeuden tuomareilta.
Piirtää siinä kukkaa vastalauseeksi mustalle hakaristille. Jos tuo ei ole äärivasemmistopopulismia niin ei mikään.
Tyyppi on ihan pimeä.
en luota häneen..
Arhinmäki on pahin rasisti, vihapuheiden pitäjä ja riistäjä meitä kantiksia kohtaan!
on se niin vittumaista?
Arhinmäki haluaa kristityt suvaitsevaisiksi homoja kohtaan eväämällä, niiden järjestöiltä apurahoja muslimit suvaitsevaisiksi nuolemalla niiden persettä
jotuvansa itse vitsien kohteeksi ja ihmekös tuo, vitsi koko mies.
Saako äärivasemmistolainen tuntea muita tunteita kuin kansanmurhaavaa raivoa, vihaa ja kiihkoa?
Vasemmistolaiset kansanmurhasivat 1900-luvulla tuhansia miljoonia ihmisiä maailmanlaajuisesti.