Me sinkut joutaisimme olemaan huomattavasti rohkeampia kumppanin etsinnässä. Katseltaisiin rohkeasti ympärillemme, hymyiltäisiin kivasti kivoille ihmisille ja keksittäisiin vaikka tikusta asiaa jos joku ihminen kiinnostaa! Lieneekö niin vakavaa jos toinen osoittautuukin jo seurustelevaksi tai on niin typerä, että tylyttää toisen haistattelemalla yms. Jos tuntee itsensä riittävän hyvin, pystyy vähän jo ehkä tuntemaan toistakin ihmistä ja näkemään ensivaikutelman perusteella onko igminen yhtään samantyylinen. Vai mitä mieltä olette?
Oltaisiin rohkeita!
AnonyymiLissu
11125
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Käytännössä tarkoitat että olkaa te miehet rohkeampia, niin me naiset saamme nauraa teille ja lytätä kaikki iskuyrityksenne.
Tänään menen baariin ja aion saada pimppiä!
En käytännössä tarkoita sitä. Nainenkin voi tehdä aloitteita yhtälailla. Totta kyllä sekin, että nuseat naiset ovat sen verran vanhanaikaisia, että odottavat miesten aloitteita. Itse en nauraisi yhdenkään miehen iskuyritykselle (tai ehkä vähän nauraisin hyvällä jos tultaisiin kysymään ovatko vanhempani simpukoita kun olen tällainen helmi:D ) mutta tottahan on, ettei kaikista voi tykätä mutta silloin voi mielestäni aivan asiallisesti sanoa, että kiitos mielenkiinnosta mutta ei kiitos:) Tällä palstalla kirjoittelevat vaikuttavat olevan hyvin tyytymättömiä oloonsa.
Vaikeaa nimenomaan.. Vaikka olisi kuinka rohkea niin naisilta tulee ainakin minulle aina pataan. Yritä siinä sitten pitää itsetunto kasassa ja mennä aina vain kokemaan se sama nöyryytys.
Toki.
Tavallisesti se on näin: Joka päivä on mielialaa nostattavia kohtaamisia ja vähemmän kivoja kohtaamisia. Turhan usein takerrumme mielessämme niihin tilanteisiin, joista on jäänyt paha jälkimaku - kun kannattaisi tehdä juuri päinvastoin. Tämän seurauksena ilme muuttuu happamaksi, ja ihminen pistää pahan olon kiertämään.
Kyllä tuo minustakin kuulostaa miehille suunnatulta ohjeelta. Vaikea kuvitella että joku nainen päättäisi että jatkossa yritän olla rohkeampi. En ole ainakaan koskaan kuullut sellaisesta tapauksesta. Miehillehän tuo ohje on itsestäänselvyys ja arkipäivää. Aina pitää kamppailla jossain siellä rohkeuden äärirajoilla jos haluaa että jotain edes saattaisi tapahtua joskus.
No voi tämä nyt meni tällaiseksi miesten höpöttelyksi.:) On turha katkeroitua joistain tylyistä pakeista... eivät olleet sitten teidän arvoisia ja voitte oppia ehkä jotain uutta. Olkaa ihmiselle toinen ihminen niin alkaa syntyä ihmissuhteita. Ja ihan nainen kuin mieskin.
En iske enään ikinä naisia. Olen tehnyt liikaa aloituksia ja yrittänyt jutella mut ei mun naamalla voi iskeä naisia.
Surullista, että koet naamataulun vaikuttavan noin paljon. Onhan niitä ihmisiä, jotka ei haluakaan nähdä mitään ulkokuoren lisäksi mutta heistäpä ei kannata välittää koska ovat varmaan aika onnettomia kulissinkannattelijoita :)
Palsta kaupais tollasta positiivisuutta!!
Pois haukkumiset ja hymyy huuleen.
Niinpä! On totta, että maailmassa on pelkästään omaa napaansa tuijottelevia, ulkonäkökeskeisiä hiippareita mutta ettekö muka tiedä j ja tunne, että on täällä maailmassa näitä Matti ja Maija Meikäläisiä kunhan oikein oivaltaa :D Katkeroituminen on turhaa ja se ei edesauta mitään! Iloisuus kunniaan ja hymyä huuliin suomalaissinkut!