Ilmnan naista ei ole elämää

elämä on turhaa ilman omaa rakasta naista. Yksin ei voi olla onnellinen ja olis vaan kiva tehdä kaikkee oman rakkaan kanssa.
5128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pitää kyllä nyt sanoa että pieleen meni.

Ilman naista olet vapaa tekemään mitä ikinä haluat. Elämä ei ole milloinkaan turhaa. Voit olla onnellinen ihan mistä ikinä haluat olla onnellinen. Sinä päätät.

Äänestä

Eli aika monen naisen elämä on turhaa, kun se rakas nainen puuttuu.

Äänestä

Toisin sanoen kaipaat vain seksiä ja naimista. Mihin muuhun tarvitaan miestä/naista?

Kaikki kiva yhdessä tekeminen muuttuu ajan myötä kaikista riitelyksi.

Mikä on oma rakas,..määrittele oma rakas? Se, jonka kanssa syöt aamupalan, kun se katsoo samalla telkkua tai lukee Hesaria silmät ja korvat sinulta ummessa.

Se, joka istuu sohvalla kuuntelemassa ja katselemassa mielummin urheiluruutua kuin juttelemassa sinun kanssasi.

Se, joka mielummin ottaa nokoset kuin lähtee sinun kanssasi ulkoilemaan.

Se, jolla on aina muuta tekemistä, kun haluaa päästä sinusta ja sinun ehdottamistasi jutuista helpolla eroon.

Se, joka mielummin menee kaverin kanssa mökille kalastamaan, kun lähtee sinun kanssasi konserttiin, lavatansseihin tai elokuviin tai serkun häihin.

Lista on loputon...ja vain alkuhuuman ajan jokainen mies ja nainen panostaa ja yrittää olla toiselle mieliksi, mutta sen mentyä jatkuu oma sinkkukausi entiseen malliin..

ei siis koskaan parisuhteilua, ei avoliittoa, eikä sormusta sormeen...

Kop, kop, kop avaa rakas, kop, kop, kop avaa hakas...siinä se juttu..

https://www.youtube.com/watch?v=L3qMrZS9Ttw

Äänestä

Tätä aihetta koskevat asialliset keskustelut hautautuvat hyvin nopeasti, koska näyttää olevan kivempaa ruikuttaa olostaan kuin edes keskustella vaihtoehdoista. En vaivaudu siis kirjoittamaan mielipidettäni uudelleen vaan liitän tähän ketjun, josta se löytyy samalla nimimerkillä. Syntyisikö nyt yhtään enempää?

http://keskustelu.suomi24.fi/node/11632932

Äänestä

Se on just noin, kuin lottamari

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei voi mittää kirjoitti:

elämä on turhaa ilman omaa rakasta naista. Yksin ei voi olla onnellinen ja olis vaan kiva tehdä kaikkee oman rakkaan kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu