en koskaan osaa päättää millaisen takin laitan päälle, kaikki tuntuu aina yhtä typeriltä. Hupparit vaikuttaa lapsellisilta, jakku liian viralliselta, lyhyt nahkatakki on vielä liian paksu näille säille, tuulitakit ja muut semmoiset kahisevatkaan eivät oikein miellytä. Mutta jotain lämmintä pitäisi kumminkin laittaa :)
Mikä on hyvä takki tämmöisiin suh lämpimiin keleihin?
Millainen on hyvä takki?
5
478
Vastaukset
- ......
Tyylistäsi riippuen farkkutakki, pellavajakku tai trenssi, ja tietysti asiaan vaikuttaa paleletko helposti vai tarkenetko melkein kelissä kuin kelissä.
Itselläni on täydellinen trenssi hakusessa, mokkajakku kävisi hyvin mutta sitä pitää varjella sateella ihan järjettömästi. - jättitakki
trenssi ois upea, mutta olen todella lyhyt 155cm, ja monet trenssit on suurin piirtein minun pituisia, joten tuntuu että hukun aina semmoisiin takkeihin. Vai näyttääkö se hyvältä, että on semmoinen iso takki?
- ------
Entä vyötärömittainen puseromallinen takki?
En osaa päättää itsekään, ohut villatakki ja varalla joku hiukan sadetta pitävä mukana. - n.w.a1
Minusta takki näyttää hyvältä jos se on pitkä mutta sitten se näyttää tyhmältä jos se on pitkä ja aivan liian leveä se ongelma minullakin on ku oon laiha ja haluan pitkiä vaatteita!
- kausitakki
Mietin just tänään samaa asiaa kun olin ostoksilla! En vielä ostanut, mutta luulen että kallistun sellaiseen "keskipaksuun" melko jämäkkään vyötärömittaiseen neuletakkiin. Kokeilin bleisereitä, niin tuli jotenkin tönkkö olo vaikka pukeudun melko siististi ja klassisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2213202Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3222813Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.761810Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e551715Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?481591- 1221386
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,111342Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171280Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4321274- 1051269