Miten laihduttaa?

apua&helppii?

Eli oon siis 158/52 ja haluisin laihduttaa. Mutta miten? Olen monenmoisia dieettejä kokeillu, mut ei oo tehonnut. Ei asiassa muuta ole, mutta tälläiselle päärynälle se on aika inhottavaa. Mielessä on aina että "kumtoilet ja syöt terveellisesti, niin puolessa vuodessa olet hoikempi". Mutta toisaalta ei jaksaisi odottaa. Vesipaasto 1 -3 päivää voisi olla sellainen alkurykäys, vai? Painoa olisi ihan kiva saada tippumaan tollaset 10kg parissa kuukaudessa, ilman että tulee heti takas. Mitä teen?:)

5

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sianrasva laihduttaa

      Kyllä vaan. Vesipaasto toimii tosi hyvin laihduttamisessa, mutta pitää olla ainakin viikon. Samalla pitää juosta 15 km lenkki joka päivä tunnissa. Muista suolihuuhtelut joka ilta! 1,5 litraa suolavettä kurkusta alas ja toivo että suoli puhdistuu. Jos olet vesipaastolla ja lenkkikuurilla kuukauden, voit päästä ihanaan alle 40 kilon painoon. Se olisikin varmasti parempi sun malliselle päärynälle, on se niin kamala muoto lihavalle.

      Jos et kykene noihin, susta jää ihan kamala läski, yök! Olis siis parempi onnistua, ettei meitä muita täällä saitilla ärsytä kun viet tilaa leveällä hanurillasi niin paljon.

    • möhömaha

      Hei koita tätä konjak dieetti valmistetta. Kokeilu ei maksa kun postimaksun.
      Itselläni vatsa pieneni n.5kg ekalla viikolla!
      Löysin sen täältä; http://goo.gl/1nmM53

      • Huijausta toikin

        Mainostaja iski jälleen.


    • että silleen

      Mä toivoin ihan helppiä kiitos! Mainostajat ja haukkujat voitte pitää suunne kii! -.-

      • Ota onkees

        No ok.

        Vesipaasto ei laihduta. Typerä idea.

        Koska olet jo hoikka, sulla on vika päässä eikä kropassa. Kun koulut alkavat, käy näyttämässä tuota kirjoitustasi terveydenhoitajalle.

        Suosittelen reipasta monipuolista liikuntaa ja monipuolista terveellistä ruokavaliota. Ainoa tapa muokata kroppaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      337
      32680
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      63
      2573
    3. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      84
      2075
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      207
      1787
    5. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      171
      1692
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      58
      1534
    7. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      99
      1274
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1078
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      103
      1031
    10. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      32
      1020
    Aihe