KODINKONEASENTAJAT

handyman3

Paljonko on kodinkoneasentajien tuntipalkat? Kokemuksia työstä?Miten opiskelitte alalle ? Paljon oli palkka alussa?

18

8163

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 15 VUOTTA ALALLA

      palkka n.1500 käteen kuussa proviisioineen..Ylitöistä ei yleensä makseta..juosta saa orjan lailla..Päälliköt ei ota mitään tekemisistämme/tuotteista.6-8(40 min/keikka) keikkaa per päivä.Nostoapua ei yleensä saa,tekninen apu kiven alla.Koulutuksia n.1/5 vuotta.JOTEN TERVETULOA JOUKKOOMME SAAMAAN KAIKEN KURAN PÄÄLLESI MITÄ ASIAKKAAT ANTAVAT/HANKI KUNNON AMMATTI JA HUOLEHDI PERHEESTÄSI NIINKUIN MINÄKIN HALUAISIN..

      • Anonyymi

        Ylitöistä ei makseta koska et varmaan lukenu tessiä kertaakaan.


    • KodinRomujenkuskaaja

      Onhan tää kyllä niin paskaa duunia kun olla ja voi. päälle vuoden tein ja ei enään ikinä.

    • Anonyymi

      On siistiä hommaa, kannattaa mennä. Palkka yli 1800 ja helppoo hommaa.

      • Anonyymi

        Kaupan kassalla tienaa enemmän ja se on vielä helpompaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaupan kassalla tienaa enemmän ja se on vielä helpompaa

        Voi jopa päästä pääministeriksikin.


      • Anonyymi

        Tän on pakko olla joku läppä. "helppoo hommaa" toki riippuu firmasta. Nykyään istun penkillä ja otan rennosti paljon paremmalla palkalla.


    • Anonyymi

      Ja te idiootit ketkä tekee näitä hommia lukekaa TES, ettei teidän palkanmaksaja kuseta teidän rahoja ja laita tekemään vitusti tunteja ilmaiseksi.

      • Anonyymi

        Kiertäkää todella kaukaa RT-58 niminen yritys.

        t: Kusetettu


    • Anonyymi

      Jos oma elämä tärkeä sinulle, niin en todellakaan suosittele kodinkoneasentaja hommia. Paskimpia duuneja mitä on.

    • Anonyymi

      Tarotek Tampere ihan paska paikka.

      • Anonyymi

        Ei vaan paska vaan paskin paikka.


    • Anonyymi

      En suosittele työnä. Paska palkka ja työ muiden kyykyteltävänä

    • Anonyymi

      Ei helkkari soikoo. Vein autollisen kodinkoneita (romuja) romukierrätykseen, jossa maksavat romusta ja sain 100euroa. Helppoo lisätienestiä ja pomolle ei tarvi sanoo mitää.

    • Anonyymi

      Tänään tuli 500e romuista

    • Anonyymi

      Sähkömiehen tumtipalkka ensimmäisen vuoden jälkeen 16,29€ Älkää menkö näihin 12€/h firmoihin asentamaan helloja, saati mitään muutakaan kodinkoneasennuksia.

    • Anonyymi

      12 euroa tunnissa

    • Anonyymi

      Itse en enää koske pitkällä seipäälläkään Kodinkoneliike Kumpulaan, Helsinki.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      467
      4034
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1692
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      116
      1526
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      89
      1474
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1408
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      60
      1375
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      52
      1316
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      1229
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      44
      1079
    10. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      34
      1078
    Aihe