siis olen tippunut tuloissani tooooosi paljon, ja nyt haluan löytää hyvän mutta halvan kosteusvoiteen kasvoilleni - mutta aloin jo itse epäillä moista, eli osaako kukaan auttaa ??
Olen 40 nainen jolla on pintakuiva iho ja kärsin erittäin lievästä couperosasta ihollani, näin kesällä olen pärjännyt ilman voiteitakin tai erittäin kevyillä rasvoilla. Mutta kokemuksesta tiedän, että syksy ja talvi varsinkin tulee vauhdilla ja sitten onkin taas ongelmia ihon kanssa!
Eli pitäisi löytää joku tarpeeksi rasvainen voide talven yli, mutta huom. kuten kerroin halpa!
Onko kenelläkään mitää ideoita ??
Olen 40 nainen jolla on pintakuiva iho ja kärsin erittäin lievästä couperosasta ihollani, näin kesällä olen pärjännyt ilman voiteitakin tai erittäin kevyillä rasvoilla. Mutta kokemuksesta tiedän, että syksy ja talvi varsinkin tulee vauhdilla ja sitten onkin taas ongelmia ihon kanssa!
Eli pitäisi löytää joku tarpeeksi rasvainen voide talven yli, mutta huom. kuten kerroin halpa!
Onko kenelläkään mitää ideoita ??
Vastaukset 11
Vanhimmat
apteekin perusvoiteet.hyviä ja halpoja.
vielä halvempaa kiitos!
Aqualania voi laittaa johonkin vanhaan koristeelliseen kultareunaiseen purkkiin ja sytyttää vessassa tuoksukynttilän, kun laittaa sitä naamaan. Ylellisyyttä halvalla. Laatu luultavasti parempi kuin niissä kalliissa litkuissa, joita markkinoidaan valheilla ja mielikuvilla.
Extra Virgin Olive Oil=)
Uskomattoman tehokas, sopii meikkien poistoon, hiustenhoitoon, ihon rasvaukseen. Googleta jos et usko!!! :)
Olay.
Pelastani ihon ja kukkaron.
Sitä saa Anttilasta usein tarjoushintaan.
Muuten Sokokselta ja Stockalta. Siellä hintaa en ole katsonut.
Pst. Viimeksi sain kahmittua Anttilasta vielä niitä pieniä matkatuubeja.
En tyhjentänyt koko vatia. :)
Avon tuotteet. Halpoja ja lisäksi 3kk rahat takaisin takuu.
www.avon.com
www.kauneusputiikki.fi
Apteekin aqualan ta sitten ihan kookosöljy.
Litra kookosöljyä maksaa 20
Vältä halpaa ja hajusteita
Olin vähävarainen, no, vieläkin olen, mutten niin paljoa enää.
Käytin jatkuvasti Nivean kasvovoidetta jota myytiin tuubissa.
Se maksoi silloin hiukan yli 2 euroa.
Muutaman vuoden jälkeen jo pelkkä tuoksu alkooi ällöttää, tietenkin.
Mutta joskus halpakin voi olla hyvää kun se sopii iholle.
tummeli tai dermosilin face extra, vaselin hoitovoide, hieman hintavampi aderman exomega cream. Toi exomega on noin 20€, mutta tuubi on 200ml ja kestää tosi kauan esim.vain kasvoihin käytettynä. Auttaa couperosaankin.
Ns. vauvanpeppuvoiteet ovat usein tehokkaasti kosteuttavia ja sisältävät vähän mitään allergisoivaa. Liberolla, Pirkalla jne. on vauvoille tarkoitettuja perusvoiteita, riittoisia ja huokeita. Mutta älä osta vahingossa sinkkirasvaa, se on niin paksua ja valkoista ettei sen kanssa voi ihmisten ilmoille mennä :D
http://pinthefuckups.blogspot.fi/2013/08/vinkkini-kauniiseen-ihoon.html