Kumppani Venäjältä

Onko kellään kokemusta puolison hankkimisesta Venäjältä ?
Olisin kiinnostunut Venäläisestä naisesta joka olisi mahdollisiman kaukaa :)..
Jos sinulla on tietoa asiasta, voit vastata tänne tai postiin [email protected]
Odotan innolla viisaampien vastauksia !
11228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Pääasiassa rahanahneita, mutta kun toimit niin että teet avioehdon, ja teet naiselle selväksi että koko perintösi kuollessasi menee sukulaisillesi, ja nautintaoikeus kaikkeen mitä sinulla on on naisella tasan niin kauan kuin itse elät.

Tällöin saattaa olla että kykenet säilyttää henkesi tuossa kaupassa.

Äänestä

Olemista on jonkin verran, mutta en omista muuta kuin vaatteet :)..
Että ei senpuoleen ole huolta...

Äänestä

Kiinnostusta löytyy...Elikkä mistä sivustolta tai kuka tois tytön Venäjältä tänne ??

Äänestä

MInä taas olen naisena ihastunut venäläiseen mieheen. Mies on todella, todella rikas ja muutenkin miellyttävä, mutta en vain tiedä uskaltaisinko lähteä hänen mukaansa. Hänellä on kesämökki Suomessa ja hän matkustelee täällä muutenkin paljon liikeasioissa. Hän sanoo, että minun ei tarvitsisi tehdä töitä jos lähtisin hänen kanssaan Venäjälle. Kieltä en osaa ollenkaan. Hänellä on 2 lasta, minulla ei yhtään joten mikään ei sido minua Suomeen muu kuin työpaikka. Olemme tapailleet viime keväästä saakka. En ole koskaan käynyt Venäjällä hänen luonaan vaan olemme viettäneet aikaa Suomessa hänen huvilallaan.

Mitähän tässä nyt tekisikään?

Äänestä
  • Käy nyt edes kyläilemässä, ennen kuin asumaan muutat! Opettele kieltä, vietä lomiasi miehen luona. Älä suin päin lähde. Venäläisillä on aika perinteiset arvot, silti nainen on yleensä se perheen varsinainen pää. Tai niin kuin venäläiset itse sanovat: "mies on perheen pää, mutta nainen kaula", eli kaulahan kääntelee päätä. ;)

    Kävisin ja tutustuisin perheeseen, kulttuuriin, kieleen... Venäjällä on paljon upeita asioita, mutta olisitko valmis asumaan siellä? Entä jos ero tulee joskus kymmenenkin vuoden kuluttua, voi olla vaikea saada töitä niin kauan työelämästä poissaolleena.

    Äänestä

Seurustelin venäläisen naisen kanssa 6 vuotta. En hakenut sitä venäjältä vaan se tui itse minua suomeen tapaamaan. Puhui englantia hyvin ja suomeakin jonkin verran niin että ymmärsi ja oli koulujakin käynyt. monia huijareita on, esim ne jotka pyytää sua lähettää rahaa että ne pääsee venäjältä suomeen. Kyllä tää nainen hakkasi suomi naiset 10-0 kaikessa, ystävällisyydessä ja kauneudessa ja kaikessa ja näki että se halusi tutustua. Sanoi että haluaa suomi miehen koska venäläiset on juoppoja ja pitää naista nyrkin ja hellan välissä. Tuo 6 vuotta oli elämäni parasta aikaa ja harmi kun halusi muuttaa takas kotimaahansa koska hänen äitinsä sairastui. Rahaa se ei pyytänyt vaan oli itse töissä täällä suomessa j opiskelikin jonkin verran, oli oikein mukava nainen ja kaunis kuin mikä. Tuskin saan suomalaista naista niin kaunista ikinä edes halata enään.

Äänestä

Mieki olisin halukas saamaan Venäläisen vaimon ! Kuka tai mistä mie etsiä ??

Äänestä

Hassua, et yleistetään noin rajusti; kaikki venäläiset miehet ovat väkivaltaisia juoppoja? Ei muuten pidä paikkaansa! Samoin voi sitte sanoa, et kaikki suomalaiset miehet juo, hakkaa, valehtelee ja pettää, siis KAIKKI.

Äänestä

Mulla on ihana venäläinen mies :) tämä on mun pisin seurustelu suhteeni ja kyllä venäläiset on ihan erillaisia kun suomalaiset :) kohtelee hyvin ja huomioi minua välillä vähän turhankin usein ja tosi romanttinen ja kunnon kuuma Kalle ;) harmi kun en paljoakaan kieltä osaa mutta yritän opetella. Toki miinus puoliakin on ja niistäkin ollaan kiivaasti keskusteltu esim . Venäjällä naisten kuuluu tehdä kaikki kotityöt ja miehen vain käydä töissä joten hän luuli että minäkin noudatan sitä mutta ei , olen miestänikin opettanut tekemään kotityöt tasapuolisesti.meillä on 2 vuotias tytär ja hän on hänelle mainio isä ja lapsemme on opetettu puhumaan Suomea ja venäjää

Äänestä

Täähän menee aiheen sivusta!! Olen kiinnostunut, varmaan moni muukin mie miten vaimon sieltä etsiä ? Tunnen muutaman , jotka ovat hakeneet....mutta minä en voi niin tehdä.. Kertokaa josjollain kokemusta tai kuullutkaan !!

Äänestä

Tääkin on tullu nytte kokeiltua ja näille sivuille ei ainakaan kannata rekisteröityä : BeHappy2da​y.com ... Maksoin ja olen lähettänyt kolmelle tytölle mailin, mut he ilmoittavat etteivät ole sitä saaneet ja se poistetaan !!! yksi tyttö sanoi viestissä ettei heillä ole lupa keskustella muualla kuin tällä sivulla !! Siispä pysykää pois, tää firma huijaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naapurmaa kirjoitti:

Onko kellään kokemusta puolison hankkimisesta Venäjältä ?
Olisin kiinnostunut Venäläisestä naisesta joka olisi mahdollisiman kaukaa :)..
Jos sinulla on tietoa asiasta, voit vastata tänne tai postiin [email protected]
Odotan innolla viisaampien vastauksia !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu