Eva Biaudet: Minua on uhkailtu!

Pitäisikö hänelle antaa poliisit henkivartijoiksi, riittäisikö kaksi miestä, mitä mieltä olet?

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288592560559.html
98555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 98

Vanhimmat

Luulempa,että jatkuu koko elämän, myös lapset

Äänestä

En usko sanaakaan

Äänestä
  • Miksei ne koskaan ilmoita poliisille näistä uhkailuista? Se on ymmärtääkseni rikos.

    Toisaalta tutulle toimittajalle tarinoinnista ei varmaan seuraa niin rajuja sanktioita...

    Äänestä

  • uhristatus kirjoitti:

    Miksei ne koskaan ilmoita poliisille näistä uhkailuista? Se on ymmärtääkseni rikos.

    Toisaalta tutulle toimittajalle tarinoinnista ei varmaan seuraa niin rajuja sanktioita...

    Aina herää vahva epäillys, että onko mitää todella edes tapahtunut?

    Nämä janitoivolat yms "uhkailujen" kohteeksi joutuneet paljastuvat aina lopulta huijaukseksi.

    Muistakaa se ruotsinkieltä kiihkeästi kannattanut professori, jonka tietokoneelta lähti useita uhkailuja ruotsinkielisille!

    Onko todella mitään tapahtunut, vai onko kaikki vain säälipisteiden keruuta varten lavastettua?!

    Miksi ei rikosilmoitusta edes?!

    Äänestä

Voisi kyynisesti sanoa, että sitäkö taas sai mitä tilasi..??

Miksei Evalla ole sen vertaa suvaitsevaisuutta ja vapaamielisyyttä, että hyväksyisi pakkoruotsin poiston...
RKP on kyllä innoissaan puolustamassa vähemmistöjä, kun se on halpaa ja mediaseksikästä. Muuten ei.

Äänestä

Joo, tuolle "älynjättiläiselle" kymmenen "uusio-Mannerheimiä"vartijoiksi, näitä "fantastisen AMMATTI- JA KIELITAITOISIA HUIPPUMONIALAOSAAJAKONEINSINÖÖRIÄ", joitten "paperit" jääneet kotimaahan.
Ja saa omasta tilistään maksaa näitten "uusio-Mannerheimien" palkan, joka ilmeisesti maksetaan banaaneina?....:)))

Äänestä
  • Nyt pitäisi kouluttaa kolme - neljä somalia turvamiehiksi vähemmistövaltuutetulle. Ja miksi ei, kyllä romaneistakin saadaan luottetavat turvamiehet pienellä viikonloppukurssilla. Naisiakin voisi tietysti kouluttaa turvaaman Evan raskasta työpäivää. Upeissa asuissa naiset häätäisivät uhkaavat kansalaiset pois Evan kotioveltakin.

    Äänestä

  • turpamiehet kirjoitti:

    Nyt pitäisi kouluttaa kolme - neljä somalia turvamiehiksi vähemmistövaltuutetulle. Ja miksi ei, kyllä romaneistakin saadaan luottetavat turvamiehet pienellä viikonloppukurssilla. Naisiakin voisi tietysti kouluttaa turvaaman Evan raskasta työpäivää. Upeissa asuissa naiset häätäisivät uhkaavat kansalaiset pois Evan kotioveltakin.

    "Nyt pitäisi kouluttaa kolme - neljä somalia turvamiehiksi vähemmistövaltuutetulle. Ja miksi ei, kyllä romaneistakin saadaan luottetavat turvamiehet pienellä viikonloppukurssilla. Naisiakin voisi tietysti kouluttaa turvaaman Evan raskasta työpäivää. Upeissa asuissa naiset häätäisivät uhkaavat kansalaiset pois Evan kotioveltakin."

    Romaneista vähemmistövaltuutettu saisi hyvät turvamiehet. Jokaisella romanimiehellä on vähintään veitsi mukana, useilla ampuma-ase. Ei tarvitsisi kouluttaa, he osaavat kyllä käyttää tappavaa voimaa jos joku vähänkin Evaa uhkaa. Romaninaisen hameen alle mahtuu rynnäkkökivääri!

    Äänestä

Bidee on mennyt liian pitkälle vaatiessaan ja ajaessaan Suomeen YK'n tuomitsemaa ja YK'n ihmiskoikeuksien julistuksen vastaista yksilönvapauksia karsivaa vapaan demokratian vastaista kieltolainsäädäntöä. Beidee ja asian manttelinperiä Henrikksoni sekä heitä myötäilevät toimittajat ansaitsevat sitä mitä ansaitsevat. Bidee/henrikssoni luhistuu/tetaan rikostensa paineessa.

Äänestä

Onko se saaatana ihme, että joku uhkailee tuotakin tyyppiä ? Ei ole eikä tule olemaan ainoa politiikko, jota uhkaillaan.

Ihan kuin olisivat suomen kansan vastaisia ihmisiä, kun tarkastelee näiden muka suvaitsevaisten poliittisia linjauksia.

Äänestä

Viimeksi kun tuli vastaava episodi jossa Bettina & HS:n päätoimittaja yms. tahot olivat saaneet uhkausviestejä niin lähteeksi paljastui suomenruotsalaisen poliitikan professorin Jan Sundbergin tietokone.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Jan_Sundberg

Mitenköhän käy Biaudetin uhkailuissa?

Yleensä kun näissä tapauksissa ei tunnu olevan yhtäkään todistaa ja kukaan ei myöskään ilmoita poliisille.

Myös siitä ei yksikään media kertonut mitään, että mistä nuo uhkausviestit oli lähetetty.

Äänestä

Täyttä paskapuhetta taas suruilta.

Äänestä

Vaan mitä on Evalle tapahtunut kun näyttää kovin rupasahtaneelta. Ennen oli nuori, kaunis, pirteän näköinen, tuossa kuvassa näyttää vanhalta noita-akalta.

Äänestä
  • Ruma on, ei tuota mamuraiskaajakaan pane.

    Äänestä

  • Jumala on tuominnut sen ja vanhenee ja kuolee ennenaikojaan.

    Äänestä

Eva on ymmärtänyt, et rahallakaan ei saa sitä IHAN kaikkea...... kulahtaneen näköinen on, kieltämättä.... Eu-evalla ei mene hyvin nyt...

Hänhän oli Suomessa käydessään niin vasta-jytkyn kannalla, että....

Hengenmeno on korvaamaton menetys.... Uskoisin kyllä, ettei Suomessa nousisi mikään maansuru kuitenkaan ton huuhkajan perheen/suvun joutuessa kohtaamaan kohtalonsa....

Äänestä

Bifee on Suomen kansan alinta roskaa. Taistelee Suomalaisia vastaan kieltämällä ketään vahingoittamattomia yksilönvapauksia. Millä oieudella roskajoukko määrää toisten arvoista ja itsemääräämisoikeuksista. TUHATVUOTINEN OPETUS ROSKAJOUKOLLE SUOMALAISET.

Äänestä

Ei poliisit jouva, kun niitä on nykyyään niin vähän?
Mutta eks tolle sopis muutenkin paremmin henkivartijaks vaikka tusina somalialaista rekkalesboa? :P

Äänestä

Oliko uhkailija elintasopakolainen?

Äänestä

MUILLAKIN ON TURVATONTA KAIKILLE MYÖS VALTION TURVAMIEHET JOS SINÄ SAAT!

Äänestä
  • Tuo viittaa siihen, että hänellä on heikot ihmissuhdetaidot.Hänen pitäisi saada oppia ihmisen kohtaamisessa.Jos kaksi kertaa viikon sisällä joutuu kadulla hankaluuksiin tulee mieleen onko jonkinasteinen asennvamma, kun joutuu törmäyksiin noin usein

    Äänestä

Miksi tämä uutinen sai minut onnelliseksi?

Äänestä

ketä kiinnostaa onko sitä uhkailtu ei ketään miljoonia ihmisä uhkaillaan joka päivä.

Äänestä

On todellakin narsistimaista tulla kirjoittelemaan lehtien palstoille, jos kaikki ei ole niin ihanaa ja että on joutunut jopa pahansuopien silmien alle. Joudumme kansalaisina joka päivä tuntemaan syrjäytymistä ja sen myötä pahoinvointia, joten tuntuu epäoikeudenmukaiselta, että etuoikeutetussa asemassa oleva ihminen alkaa valittaa, jos joku ei ole hyväksymässä joka käänteessä hänen toimiaan. Jo se, että hänen virkansa on ilmeisesti saatu muulla tavoin, kuin johonkin pätevyyteen perustuen, saattaa aivan oikeutetusti tuntua monestakin heppoiselta ja kun joku uskaltaa sen ääneen ilmaista, hänestä tehdään syntipukki.
Mitään ei saada ilmaiseksi eikä ilman kärsimystä, ei myöskään vähemmistövaltuutetun tointa. Beaudet voisi vain olla onnellinen virastasan, jos ymmärtää tasapuolisuuden vaatimuksista mitään.

Äänestä
  • Tämä kuitenkaan ei ole lehtien palsta, minne sinä kirjoitat vihajuttuja natsi törkyturpa vähemmistövaltuutetusta, vaan olet nimetön nettiirjoittaja tässä Suomi24:ssa. Mulla olis tälle Suomi24:lle yksi iso toive: pois mahdollisuudet jakaa sisältöä eteenpäin näiltä palstoilta ja joka netin foorumikta pois linkit sosiaalisiin medioihin! Tämä ei liity sosiaalisiin medioihin tämä foorumi Suomi24, koska tämä on nimetön keskustelupalsta, joten mitä v*ttua TÄÄLLÄ tekee linkki näiden keskustelupalastaviestien ohessa, missä nettikiusaajat voivat jakaa vihajuttujaan eteenpäin sosiaalisiin medioihin ja hörhökavereilleen?

    Mä olen ainakin normaali, ja mä inhoan joitakin yhteiskunnan sivistystä vastaan netissä toimivia tolloja, enkä mitään poliittisia toimijoita tai virkamiehiä tai poliisia.

    Äänestä

  • vai niin?!? kirjoitti:

    Tämä kuitenkaan ei ole lehtien palsta, minne sinä kirjoitat vihajuttuja natsi törkyturpa vähemmistövaltuutetusta, vaan olet nimetön nettiirjoittaja tässä Suomi24:ssa. Mulla olis tälle Suomi24:lle yksi iso toive: pois mahdollisuudet jakaa sisältöä eteenpäin näiltä palstoilta ja joka netin foorumikta pois linkit sosiaalisiin medioihin! Tämä ei liity sosiaalisiin medioihin tämä foorumi Suomi24, koska tämä on nimetön keskustelupalsta, joten mitä v*ttua TÄÄLLÄ tekee linkki näiden keskustelupalastaviestien ohessa, missä nettikiusaajat voivat jakaa vihajuttujaan eteenpäin sosiaalisiin medioihin ja hörhökavereilleen?

    Mä olen ainakin normaali, ja mä inhoan joitakin yhteiskunnan sivistystä vastaan netissä toimivia tolloja, enkä mitään poliittisia toimijoita tai virkamiehiä tai poliisia.

    Kannattaa panna nimi alle, jos noin uhottaa.

    Äänestä

  • kaikki asiaa kirjoitti:

    Kannattaa panna nimi alle, jos noin uhottaa.

    En esiinny julkisuudessa. Ja jos et kirjoita uhkauksia minulle, miksi täällä on nuoli aina kaikkien törkyjuttujen ohessa juuri minun asiallisiin viesteihini noissa keskustelupalstaviestien ohessa tässä Suomi24:ssa ja miksi minulle kirjoitellaan keksittyä tarinaa tässä Suomi24:ssa?

    Mitä nettikiusaajia olette?

    Äänestä

  • Bidee kuuluu suomenruotsalaiseen herrakansaan ja on törkeä rikos että heitä edes uhkaillaan. Suomenkielisiä saakin uhkaille, ei nuo kovakalloiset jukurit muuten mitään ymmärrä.

    Äänestä

  • vai niin?!? kirjoitti:

    En esiinny julkisuudessa. Ja jos et kirjoita uhkauksia minulle, miksi täällä on nuoli aina kaikkien törkyjuttujen ohessa juuri minun asiallisiin viesteihini noissa keskustelupalstaviestien ohessa tässä Suomi24:ssa ja miksi minulle kirjoitellaan keksittyä tarinaa tässä Suomi24:ssa?

    Mitä nettikiusaajia olette?

    jätä seuraavan kerran netti kiinni, tai ainakin keskustelut lukematta, kuuppajumi.

    vouhotuttaa varmasti vähemmän...

    Äänestä

  • iso d kirjoitti:

    jätä seuraavan kerran netti kiinni, tai ainakin keskustelut lukematta, kuuppajumi.

    vouhotuttaa varmasti vähemmän...

    Ja jätä sinä ja kaltaisesi netin systemaattiset viharikolliset seuraavan kerran minut ja muut viattomat pois todellisesta kuuppajumien rikollisesta nimettömästä nettikäytöksestänne, nimetön nimimerkki "iso d", missä ilmeisestikin osallistatte tän Suomi24:n etusivulla minua TÄYSIN VIHAKIRJOITTELUUN osatonta viatonta törkeään nettivihakirjoitteluun ja vielä aina kun yritän mennä tekemään Suomi24:lle ilmoitusta törkyviestinnästänne tällaisessa nimettömässä Suomi24:ssa, sammutatte koneeni, törkyturvat, netin nimettömät vihatoimijat... Minä kun nimittäin EN ole missään netin sosiaalisessa mediassa jäsen, enkä profiililla missään netissä! Elikäs: ei tartte roikkua mun koneella, jos siitä on kyse. Mä en ole misään määrin osallinen siihen, että mitä älykkäpiömäistä vihatörkyä tää Suomi24 on täynnä ja että miten törkeästi te minua kohtaan olette tässä Suomi24:ssa toimineet, arvon tuntemattomat!

    Poliisillekin olen jo informoinut, että minua vainotaan nimettömässä netissä tuntemattomien taholta, vaikka olen taviskansalainen, joka tasan en ketään missään kiusaa.

    En ole jäsenenä myöskään Suomi24:ssa, enkä tykkää, että mun viattoman kimpussa tuntemattomat nimettömät roikkuu herjaamassa ja pelottelemassa tällaisella Suomi24-palstalla. Sosiaalisiin medioihin en ole osallinen.

    Äänestä

  • vai niin?!? kirjoitti:

    Ja jätä sinä ja kaltaisesi netin systemaattiset viharikolliset seuraavan kerran minut ja muut viattomat pois todellisesta kuuppajumien rikollisesta nimettömästä nettikäytöksestänne, nimetön nimimerkki "iso d", missä ilmeisestikin osallistatte tän Suomi24:n etusivulla minua TÄYSIN VIHAKIRJOITTELUUN osatonta viatonta törkeään nettivihakirjoitteluun ja vielä aina kun yritän mennä tekemään Suomi24:lle ilmoitusta törkyviestinnästänne tällaisessa nimettömässä Suomi24:ssa, sammutatte koneeni, törkyturvat, netin nimettömät vihatoimijat... Minä kun nimittäin EN ole missään netin sosiaalisessa mediassa jäsen, enkä profiililla missään netissä! Elikäs: ei tartte roikkua mun koneella, jos siitä on kyse. Mä en ole misään määrin osallinen siihen, että mitä älykkäpiömäistä vihatörkyä tää Suomi24 on täynnä ja että miten törkeästi te minua kohtaan olette tässä Suomi24:ssa toimineet, arvon tuntemattomat!

    Poliisillekin olen jo informoinut, että minua vainotaan nimettömässä netissä tuntemattomien taholta, vaikka olen taviskansalainen, joka tasan en ketään missään kiusaa.

    En ole jäsenenä myöskään Suomi24:ssa, enkä tykkää, että mun viattoman kimpussa tuntemattomat nimettömät roikkuu herjaamassa ja pelottelemassa tällaisella Suomi24-palstalla. Sosiaalisiin medioihin en ole osallinen.

    Kun kerran et käytä rekattua nimimerkkiä,ei kai herjaviesteillä ole merkitystänehän kohdistuu vain tuntemattomaan nimimerkkiin,tai ovat eri mieltä mielipiteistäsi.En tosin edes tiedä mistä mielipiteistä,mutta kun itse ilmaisen vakavasti kantani johonkin asiaan,käytän rekattua nikkiäni tietoisena siitä,että niin voidaan helpommin selvittää halutessaan lähde.Jos olenkin lihava,onko se minun vikani,vaiko sen ettei ole varaa ostaa vähärasvaista ruokaa,ja hedelmiä.

    Äänestä

Kun muistelee, mitä Biaudet on päästänyt vuosien varrella suustaan, en ihmettele että löytyy ihmisiä, jotka eivät voi sietää häntä.

Äänestä

päättäjät on tuoneet maahaan turvattomuuden.

Äänestä

Semmosta uhkailua sattuu kadulla ei sitä yleensä nää Audin takapenkillä.

Äänestä

HYVÄ että tehdään jotain

Äänestä

Eikös biupau halua terveydenhoitoa paperittomille, koulutusta romanian romaanien lapsille ja asuntoloita ulkomaalaisille pummeille. Uskoisin, että tuollaisten asioiden ajaminen ei oikein ole suosittua täällä lamasuomessa, missä kantaväestö kärsii.

Äänestä
  • Eikö sinun palkallasi pitäisi rohkaista vanhuksia ja vammaisia noin eettisessä mielessä, eikä puhua omista peloistaan.Tiedäkö, että mamut ja kerjäläiset ryöstelevät juuri vanhuksia ja vammaisia .Jos sinun huutosia kuunnellaan niin meistä voisi huutaa joka toinen vastaatulija

    Äänestä

harhoja.

Äänestä

Eeva (suomalaisittain) sä biudaat liikaa ulkomaalaisille.

Äänestä

Sitä saa mitä tilaa. On hyvä että eevakin näkee että kaduilla on turvatonta niin jos se vaikka vaikuttas sen ajatusmaailmaan positiivisesti? Ei tosiaan kivilinnojrn sisältä paljoa voida tietää mitä kadulla/lähiöissä maahanmuuttokriisi on todella aiheuttanut. Uutinen ilahdutti varmasti monia:)

Äänestä
  • Evalle on ostettava panssaroitu Mersu sekä pari rotevaa aseistettua henkivartijaa. Eiköhän uhkailut siihen lopu.

    Äänestä

Keskustassa taitaa olla melko paljon niitä ulkomaalaisia pukumiehiä.

Äänestä

Olisiko Biudet hieman ylireagoinut yksittäisten kahjojen pullisteluun? Kaduilla on nykyään niin paljon turvattomuutta että mielipahaa joutuvat kokemaan aivan tavallisetkin kulkijat.

Äänestä
  • Ovat röyhkeitä ja kovaäänisiä ja kovia pöyristelemään.

    Valkoinen Suomalainen lihaasyövä hetero on alinta kastia piudeen mielestä!

    Äänestä

Joo kaikki biudeen jutut pitäisi kyllä kansan hyväksyä. Mutta hän ei hyväksy kun muut onkin eri mieltä monista asioista?! Kauheen rasistista. Mihin muutenkaan tarvitaan jotain vähemmistövaltuutettua. Suomihan on jo täynnä somppuja, eiköhön ne osaa itse jo hoitaa asiansa eikä niitä hoitamaan tarvita mitään palkintovirkaa..

Äänestä
  • Kuule Eva meidän on jokaisen oma sarkamme kynnettävä. Sinun pitää opetella kohtaamaan ihminen niin ,että ei tarvitse pelätä.Huolesi on osaamattomuutta

    Äänestä

Nautittavaa aahhhhh

Äänestä

Ei muuta sanottavaa tuohonkaan, kuin että on päivän selvää, että sellainen ihminen on yksinkertaisesti _tyhmä_, joka niinkin fiksua ja sivistynyttä ihmistä kuin vähemmistövaltuutettua alkaa uhkailla! Minä melkein vihaan tätä internetiä kohta: kun ennen ihmiset sentään suoraan sanoivat mielipiteensä, niin nyt kiusaaminen on jotakin kieroa maineiden mustaamista netissä. Edes sosiaalisen median jäseneksi en halua siksi, kun olen kuullut lukemattomia juttuja, että kuinka kun jotkut eivät tajua, että ei "kavereiksi" kannata ottaa mitään tyyliin kahtatuhatta ihmistä (edes poliitikoiden!) joille ehkä kerran on sanonut päivää, niiin sitten kun siitähän se soppa syntyy, kun sosiaaliset mediat ovat juorukellojen ja pahanpuhujien pääareenoita missä ne levittelevät kaikki asiansa jotkut, eikä mitään aidosti sosiaalisia kanssakäymisen paikkoja.

Ja siitäkin olen kuullut lukemattomia tarinoita, kuinka joillakin netin sosiaalisten medioiden ja sellaisissa olevan horinan perusteella on menneet suhteet pieleen ja muuta tai tullut riitoja - aikuiset ihmiset ja virtuaalikoukuttatuneita!

Kyllä joo on havaittu, valitettavasti, että tässäkin Suomi24:ssa joku häiriintynyt nimettömyyden takaa puhuttelee vähemmistövaltuutettua alapääsuihkun loukkaavalla nimikkeellä että "bidee" ja se on luultavasti se sama kahjo, joka myös matkii entisen presidentin puhetapaa pilkkaavasti tässä Suomi24:ssa. Varastanut varmaan käyttöönsä rasismiinsa jonkun viattoman koneen tai sitten kirjoittelee niiiden sekopäiden areenoiden tor-verkkojen kautta...

Kuka voi sanoa, että suomalaiset olisi sivistynyttä väkeä - ei kukaan, kun tätä nimetöntä Suomi24:aa lukee!

Poliitikoihin kohdistetut uhkaukset ovat vakava asia, ei naurata.

Äänestä
  • Kauanko olet ollut mielisairaalassa.

    Äänestä

  • Vuosia kirjoitti:

    Kauanko olet ollut mielisairaalassa.

    Kiusaaja taas paikalla: noh, faktatieto: en koskaan ole ollut hoidossa mielisairaalassa. Koulukiusaamisen aiheuttaman shokkitilan vuoksi kyllä alaikäisenä pari päivää tarkkailussa, mutta terveitä kun kato sinne mielisairaaloihin ei oteta. Mun mielipiteiltä ei mitään arvoa vie pois se, että häiriintyneet ja alhaisesti sivistyneet ihmiset tällaisessa nimettömässä Suomi24:ssa haluaa leimata tolla tavalla nimettömästi normaalin eettisen tekstin kirjoittajat hulluiksi, enkä ole vastuussa sellaisten öykkärien nettitoiminnasta. Toki edes kaikki parhaista ystävistäni eivät tiedä koulukiusatun taustastani, koska kun niistä nilkeistä jotka mua koulussa kiusasi parikymentä vuotta sitten pääsin eroon, halusin vain unohtaa koko tyypit, enkä koskaan ottaisi heihin mitään kontaktia en netissä enkä missään.


    En yhtään arvosta sitä asiaa, että kun sinä tuntematon _tiedät_, että minä en tiedä millaista kuvaa minusta ja teksteistäni tässä Suomi24:ssa vääristellään, silti kehtaat vainota minua, julkisella tässä nimettömällä palstalla. Vilpittömästi kuitenkin sinullekin kirjoitan tässä nimettömällä Suomi24-keskustelupalstalla nimettömiin solvauksiisi, koska julkisesti solvaat minun olleen "vuosia mielisairaalassa", niin kai sinä ymmärrät, että tässä on pakko korjata valhe, kun minua sinä vainoat, varmaan yhtenä monien muiden viattomien joukosta, enkä tiedä miksi.

    Sinun tyyppisesi nettikiusaajan osalta ihmettelen, että miksi sinä _et_ ole mielisairaalassa.

    Teidän ei aina tartte hyökkäillä tässä palstalla mun kimppuun, kun vastustan asiattomia aloituksia. Sitä taitaa vähäinen sivistys teettää, että oikein omitte vihapropagandaan nettipalstoja... Täytyy olla sivistys nolla, jos noin pelottelee tavallista ihmistä.

    Äänestä

  • vai niin?!? kirjoitti:

    Kiusaaja taas paikalla: noh, faktatieto: en koskaan ole ollut hoidossa mielisairaalassa. Koulukiusaamisen aiheuttaman shokkitilan vuoksi kyllä alaikäisenä pari päivää tarkkailussa, mutta terveitä kun kato sinne mielisairaaloihin ei oteta. Mun mielipiteiltä ei mitään arvoa vie pois se, että häiriintyneet ja alhaisesti sivistyneet ihmiset tällaisessa nimettömässä Suomi24:ssa haluaa leimata tolla tavalla nimettömästi normaalin eettisen tekstin kirjoittajat hulluiksi, enkä ole vastuussa sellaisten öykkärien nettitoiminnasta. Toki edes kaikki parhaista ystävistäni eivät tiedä koulukiusatun taustastani, koska kun niistä nilkeistä jotka mua koulussa kiusasi parikymentä vuotta sitten pääsin eroon, halusin vain unohtaa koko tyypit, enkä koskaan ottaisi heihin mitään kontaktia en netissä enkä missään.


    En yhtään arvosta sitä asiaa, että kun sinä tuntematon _tiedät_, että minä en tiedä millaista kuvaa minusta ja teksteistäni tässä Suomi24:ssa vääristellään, silti kehtaat vainota minua, julkisella tässä nimettömällä palstalla. Vilpittömästi kuitenkin sinullekin kirjoitan tässä nimettömällä Suomi24-keskustelupalstalla nimettömiin solvauksiisi, koska julkisesti solvaat minun olleen "vuosia mielisairaalassa", niin kai sinä ymmärrät, että tässä on pakko korjata valhe, kun minua sinä vainoat, varmaan yhtenä monien muiden viattomien joukosta, enkä tiedä miksi.

    Sinun tyyppisesi nettikiusaajan osalta ihmettelen, että miksi sinä _et_ ole mielisairaalassa.

    Teidän ei aina tartte hyökkäillä tässä palstalla mun kimppuun, kun vastustan asiattomia aloituksia. Sitä taitaa vähäinen sivistys teettää, että oikein omitte vihapropagandaan nettipalstoja... Täytyy olla sivistys nolla, jos noin pelottelee tavallista ihmistä.

    Unohdit mainita, että olet ollut psykiatrisessa hoidossa myös syömishäiriön takia.

    Tässä juuri näkyy, että maamme psykiatrinen hoito on jäänyt retuperälle, kun tällaisille tapauksille ei saada oikeanlaista lääkitystä ja hoitoa.

    Tämä tulee kalliiksi, kun ensin viedään koulutuspaikka sellaiselta josta tulisi veronmaksaja ja sitten pukataan sairaseläkkeelle ilman, että olisi ehtinyt tehdä päivääkään työtä.

    Koulutuspaikkoja jaettaessa pitäisi tutkia tarkemmin henkilön mielenterveys ja muut tulevat työllistymisen esteet ja raakata epäkelvot yksilöt jonnekin aputöihin vaikka ojanvarsia perkaamaan, että heistä olisi edes jotain hyötyä yhteiskunnalle, eikä vain kuluja.

    Äänestä

  • 67500 kirjoitti:

    Unohdit mainita, että olet ollut psykiatrisessa hoidossa myös syömishäiriön takia.

    Tässä juuri näkyy, että maamme psykiatrinen hoito on jäänyt retuperälle, kun tällaisille tapauksille ei saada oikeanlaista lääkitystä ja hoitoa.

    Tämä tulee kalliiksi, kun ensin viedään koulutuspaikka sellaiselta josta tulisi veronmaksaja ja sitten pukataan sairaseläkkeelle ilman, että olisi ehtinyt tehdä päivääkään työtä.

    Koulutuspaikkoja jaettaessa pitäisi tutkia tarkemmin henkilön mielenterveys ja muut tulevat työllistymisen esteet ja raakata epäkelvot yksilöt jonnekin aputöihin vaikka ojanvarsia perkaamaan, että heistä olisi edes jotain hyötyä yhteiskunnalle, eikä vain kuluja.

    Kovan luokan nettikiusaaja, mutta yhä muistutan, että en ole vastuussa siitä, mitä muut väittävät näistä nimettömistä Suomi24-keskustelupalstateksteistäni (en ole tälle saitille koskaan rekisteröityä nimimerkkiä omannut) ja että en kiusaa ketään netissä tai missään ja olen osaltani kertonut poliisille olevani tuntemattomien nettikiusaama tässä Suomi24:ssa ja se, että en hyväksy vaikkapa fiksun vähemmistövaltuutettumme pilkkaamista tai ruotsinkielisiä vastaan vihaa tai maahanmuuttajia vastaan vihaa, EI oikeuta sinua ja kaltaisiasi netin "tyyppivihakirjoittajia" solvaamaan ja kiusamaan minua. Kyllä - se koulukiusaaminen laukaisi minussa alaikäisenä myös syömishäiriön, josta kuitenkin aikuisikääni mennessä toivuin. Onko sinusta hauskaa nauraa sillekin asialle? Muistan alimmillani painaneeni 38 kiloa, ja pituuteni on yli 160 senttiä. Mahdoin näyttää hirveältä: lisäksi minua painostettiin ja pilkattiin koko ajan perhetaustastani lapsuuden koulussani, koska perheeni oli näkyviä sillä lapsuuteni paikkakunnalla missä sitä törkykäytöstä koulussa koko ajan koin, mistä syystä aloin yhdessä vaiheessa jopa uskoa hullujen juttuja, jotka tuputti mulle skeidaa, että muka minun vanhemmissani olisi vikaa. Varmaan en vaan silloin osannut valita ikätovereistani fiksuja kavereita - aikuisiällä en ole kiusaamisesta kärsinyt, ainakaan yhdenkään tuntemani taholta.

    En ole mielenterveys sairaseläkeläinen akateeminen nuori. Ihmettelen, että millä pokalla sä kirjoitat tolla tavalla julkista vihasontaa miljoonien lukijoiden palstalla nimettömyyden takaa mulle - käsittääkeni anonyymille jso näitä apsltoja valvotaan -, kun mulla on koko tulevaisuus vielä edessäni. En välttämättä ole maailman fiksuin en tod., mutta sen verran fiksu, että en minä ansaitse tulla ihan määrättömästi herjatuksi. Koskaan en ole tehnyt kenellekään mitään pahaa.

    Äänestä

  • vai niin?!? kirjoitti:

    Kovan luokan nettikiusaaja, mutta yhä muistutan, että en ole vastuussa siitä, mitä muut väittävät näistä nimettömistä Suomi24-keskustelupalstateksteistäni (en ole tälle saitille koskaan rekisteröityä nimimerkkiä omannut) ja että en kiusaa ketään netissä tai missään ja olen osaltani kertonut poliisille olevani tuntemattomien nettikiusaama tässä Suomi24:ssa ja se, että en hyväksy vaikkapa fiksun vähemmistövaltuutettumme pilkkaamista tai ruotsinkielisiä vastaan vihaa tai maahanmuuttajia vastaan vihaa, EI oikeuta sinua ja kaltaisiasi netin "tyyppivihakirjoittajia" solvaamaan ja kiusamaan minua. Kyllä - se koulukiusaaminen laukaisi minussa alaikäisenä myös syömishäiriön, josta kuitenkin aikuisikääni mennessä toivuin. Onko sinusta hauskaa nauraa sillekin asialle? Muistan alimmillani painaneeni 38 kiloa, ja pituuteni on yli 160 senttiä. Mahdoin näyttää hirveältä: lisäksi minua painostettiin ja pilkattiin koko ajan perhetaustastani lapsuuden koulussani, koska perheeni oli näkyviä sillä lapsuuteni paikkakunnalla missä sitä törkykäytöstä koulussa koko ajan koin, mistä syystä aloin yhdessä vaiheessa jopa uskoa hullujen juttuja, jotka tuputti mulle skeidaa, että muka minun vanhemmissani olisi vikaa. Varmaan en vaan silloin osannut valita ikätovereistani fiksuja kavereita - aikuisiällä en ole kiusaamisesta kärsinyt, ainakaan yhdenkään tuntemani taholta.

    En ole mielenterveys sairaseläkeläinen akateeminen nuori. Ihmettelen, että millä pokalla sä kirjoitat tolla tavalla julkista vihasontaa miljoonien lukijoiden palstalla nimettömyyden takaa mulle - käsittääkeni anonyymille jso näitä apsltoja valvotaan -, kun mulla on koko tulevaisuus vielä edessäni. En välttämättä ole maailman fiksuin en tod., mutta sen verran fiksu, että en minä ansaitse tulla ihan määrättömästi herjatuksi. Koskaan en ole tehnyt kenellekään mitään pahaa.

    Ei sinua kukaan täällä kiusaa vaikka vähän kahjoja kirjoitteletkin.

    Kirjoituksesi kaipaavat joskus vähän oikomista, kuten tämä syömishäiriön unohtaminen.
    Syömishäiriö on hyvin vakava psykiatrinen sairaus, eikä todellakaan mikään naurun asia.
    Hyvä että toivuit edes siitä.

    Se, että oliko syy vanhemmissasi, jäänee ikuisesti selvittämättä.

    Nyt taas unohdit, että olet jo keski-ikäinen, et nuori ja muut sairautesi todennäköisesti estävät sinua koskaan työllistymästä.

    Kurotit liian korkealle etkä valmistu koskaan. Vaikka sellainen ihme tapahtuisikin, niin koulutustasi vastaavista työpaikoista on kilpailemassa iso joukko muitakin ja paras valitaan.
    Miten uskot pärjääväsi?

    Äänestä

  • VäIIykäärme kirjoitti:

    Ei sinua kukaan täällä kiusaa vaikka vähän kahjoja kirjoitteletkin.

    Kirjoituksesi kaipaavat joskus vähän oikomista, kuten tämä syömishäiriön unohtaminen.
    Syömishäiriö on hyvin vakava psykiatrinen sairaus, eikä todellakaan mikään naurun asia.
    Hyvä että toivuit edes siitä.

    Se, että oliko syy vanhemmissasi, jäänee ikuisesti selvittämättä.

    Nyt taas unohdit, että olet jo keski-ikäinen, et nuori ja muut sairautesi todennäköisesti estävät sinua koskaan työllistymästä.

    Kurotit liian korkealle etkä valmistu koskaan. Vaikka sellainen ihme tapahtuisikin, niin koulutustasi vastaavista työpaikoista on kilpailemassa iso joukko muitakin ja paras valitaan.
    Miten uskot pärjääväsi?

    Tuohon ei pitäisi vastata ja teen tämän viestin postattuani jälleen ilmoituksen Suomi24-ylläpidolle asiattomasta viestistä: toivottavasti he todella ovat lukeneet näitä palstoja ja näkevät, että joku umpisairas nettikiusaaja roikkuu aina juuri mun kimpussa herjaamassa minua ympäri tätä nimetöntä Suomi24-foorumia...

    Kenelle tässä Suomi24:ssa on epäselvää, että on viharikos kirjoitella tuollaista ihmisvihaa, kuin mitä minä saan vastineiksi nimettömiin Suomi24-keskustelupalstaviesteihini? Psykologista väkivallankäyttöä Suomi24-palstoilla, havaitusti... Toivottavasti joskus saat edes sakot ja mieluiten joudut vaikka linnaan siitä kiusaamisesta, mitä olet tuntemattomalle minulle tässä Suomi24:ssa nimettömästi kirjoitellut.

    Erikoista, että palstalla jonne ei edes akateemisia juurikaan tekstien perusteella kirjoita, että minua vainotaan nimettömästi horisemalla opinnoistani ja solvaamalla kaikin tavoin... Kuka olet, ja miksi vainoat minua? Jos joku kuvittelee, että jotenkin nauttisin näiden keskusteluiden lukemisesta, on väärässä.

    Erityisen paljon ällöttäisi, jos saisin selville, että olet - sä rikollinen nettivihakirjoittelija- joku jonka tiedän... Koska mitään oikeutta ei nettifoorumilla ole alkaa roikkua kenenkään yksittäisen keskustelijan kimpussa siten, kuin miten mun kimpussa on tässä Suomi24:ssa roikuttu.

    Mitä sulle se kuuluu, että olenko mä missä töissä vaiko enkö ole ja jos vainoat minun lisäkseni muita akateemisia (kuten lienee todennäköistä), on kyllä törkeyden huippu.

    Ja voitte lopettaa mieleltänne sairaat vasemmistovihamieliset natsi-kirjoittelunne. Teillä ei ole oikeutta pelotella minua. Ainakaan kukaan tuntemani ei täällä kirjoita, mutta minuahan oikeasti vainotaan tässä Suomi24:ssa...Voi v*ttu miten alatyylistä sakkia tässä Suomi24:ssa kirjoittaa.

    Äänestä

  • vai niin?!? kirjoitti:

    Tuohon ei pitäisi vastata ja teen tämän viestin postattuani jälleen ilmoituksen Suomi24-ylläpidolle asiattomasta viestistä: toivottavasti he todella ovat lukeneet näitä palstoja ja näkevät, että joku umpisairas nettikiusaaja roikkuu aina juuri mun kimpussa herjaamassa minua ympäri tätä nimetöntä Suomi24-foorumia...

    Kenelle tässä Suomi24:ssa on epäselvää, että on viharikos kirjoitella tuollaista ihmisvihaa, kuin mitä minä saan vastineiksi nimettömiin Suomi24-keskustelupalstaviesteihini? Psykologista väkivallankäyttöä Suomi24-palstoilla, havaitusti... Toivottavasti joskus saat edes sakot ja mieluiten joudut vaikka linnaan siitä kiusaamisesta, mitä olet tuntemattomalle minulle tässä Suomi24:ssa nimettömästi kirjoitellut.

    Erikoista, että palstalla jonne ei edes akateemisia juurikaan tekstien perusteella kirjoita, että minua vainotaan nimettömästi horisemalla opinnoistani ja solvaamalla kaikin tavoin... Kuka olet, ja miksi vainoat minua? Jos joku kuvittelee, että jotenkin nauttisin näiden keskusteluiden lukemisesta, on väärässä.

    Erityisen paljon ällöttäisi, jos saisin selville, että olet - sä rikollinen nettivihakirjoittelija- joku jonka tiedän... Koska mitään oikeutta ei nettifoorumilla ole alkaa roikkua kenenkään yksittäisen keskustelijan kimpussa siten, kuin miten mun kimpussa on tässä Suomi24:ssa roikuttu.

    Mitä sulle se kuuluu, että olenko mä missä töissä vaiko enkö ole ja jos vainoat minun lisäkseni muita akateemisia (kuten lienee todennäköistä), on kyllä törkeyden huippu.

    Ja voitte lopettaa mieleltänne sairaat vasemmistovihamieliset natsi-kirjoittelunne. Teillä ei ole oikeutta pelotella minua. Ainakaan kukaan tuntemani ei täällä kirjoita, mutta minuahan oikeasti vainotaan tässä Suomi24:ssa...Voi v*ttu miten alatyylistä sakkia tässä Suomi24:ssa kirjoittaa.

    ja sinä kirjoitat jotenkin "ylätyylisesti"???

    DILLE DONG!!!!!

    Äänestä

  • iso d kirjoitti:

    ja sinä kirjoitat jotenkin "ylätyylisesti"???

    DILLE DONG!!!!!

    No en ainakaan perustele nettiin viattomille kiusaavia ja herjaavia feikkiprofiileita, jotta imbesillit joilla ei "somessa" ole mitään muuta tekemistä kuin levitellä perättömiä herjoja viattomista ja naureskella jonkun joka ei edes somessa ole, jutuille, että sellaiset saisivat itselleen ajanvietettä ja huvitusta... Että kuka on dille ja kuka ei: oikeasti akateemista koulutusta edes jonkin verran omaava minä, joka luen näitä naamattomia ja nimettömiä julkisia Suomi24-palstoja, joissa valtaosalla on aivan sairaat nimimerkkivalinnat ja joka yritän vastustaa rikollista viestintää, vaiko ihmiset ne some-kansasta, jotka tyhmyyttään _luulee_ rikollisten nettikiusaajien toimien vuoksi viattomien kirjoittavan kahjoja muka jossakin somessa ja kahjojen solvauksineen minua kohtaan tässä Suomi24:ssa olevan muka jotenkin asiallisiakin - mm. mahdollisesti jopa roikkumalla viattomien, kuten mun, koneilla...

    Minä kun en voi edes fb:hen liittyä siksi, että siellä jo luultavasti tai mahdollisesti joku oli jo pitkään esiintynyt kaikenmaailman herjaaja-"päkättelijöiden" "kaverina" - no toivon, että sen lyhyen aikaa, mitä aikoinaan olin fb:ssa, että joku fiksu todellista ystävistäni ehti huomata, jos siellä oli joku esiintymässä minuna tai jonkun muun viattoman nimissä.

    V*ttu kun valitsisitte dille- solvailuihinne muia, kuin akateemisia. On suoraan sanoen törkeää, että miten mulle on kirjoitettu tässä Suomi24:ssa. Tähänkin ketjuun tulin vaan sanomaan alunperin, että en hyväksy poliitikoihin tai keneenkään kohdistuvia uhkauksia tai systemaattista kiusaamista. Nimetön palsta, tää Suomi24!

    Äänestä

  • VäIIykäärme kirjoitti:

    Ei sinua kukaan täällä kiusaa vaikka vähän kahjoja kirjoitteletkin.

    Kirjoituksesi kaipaavat joskus vähän oikomista, kuten tämä syömishäiriön unohtaminen.
    Syömishäiriö on hyvin vakava psykiatrinen sairaus, eikä todellakaan mikään naurun asia.
    Hyvä että toivuit edes siitä.

    Se, että oliko syy vanhemmissasi, jäänee ikuisesti selvittämättä.

    Nyt taas unohdit, että olet jo keski-ikäinen, et nuori ja muut sairautesi todennäköisesti estävät sinua koskaan työllistymästä.

    Kurotit liian korkealle etkä valmistu koskaan. Vaikka sellainen ihme tapahtuisikin, niin koulutustasi vastaavista työpaikoista on kilpailemassa iso joukko muitakin ja paras valitaan.
    Miten uskot pärjääväsi?

    Vielä nimettömälle naamattomalle anonyymille Suomi24- tässä Maailman Menoa-palstalla kirjoitavalle nimimerkille "Vällykäärme": sinun nimettömään herjaukseesi ei todellakaan olisi pitänyt vastata millään usean kappaleen vuodatuksella, vaan sanoa ainoastaan, että netin perättömien puheiden levittelijöille viattomista se oma maine paras maine ja muiden maineilla (kuten mun maineella) ei muka väliä, silllä perusteella mitä sun kaltaises mulle henkilöiltä tuntemattomat nimettömästi mulle aina tässä julkisella Suomi24-palstalla kirjoittaa...

    Ootko sama p*skapää nimetön (mulle tietysti tuntematon ja minua vainoava) nettiherjaaja ja mahdollisesti minua jopa henkilönä vainoava, joka laatii mun koneelle tän Suomi24:n etusivulle joka päivä ainakin pari pornoaiheista keskustelun aloitussolvausta ja muuta viattomien nimissä esitettyä törkyä? Sun täytyy ollla _tyhmä_. En tosiaan koskaan ole ymmärtänyt, että miten tyhmät ihmiset viettää kaiken aikansa täällä Suomi24:ssa vainoamalla ja pilkkaamalla minua ja muita viattomia.

    Mulla on hyvä maine, ja sinä et sitä kuule pilaa. En ole minkään netin sosiaalisen median (enkä myöskään tämän palstalle kirjoittamani Suomi24:n jäsen), enkä ainakaan yhdenkään tietämäni tai tuntemani kanssa ole koskaan tässä Suomi24:ssa keskustellut. V*tuttaa tässä julkisella Suomi24-palstalla lukea noita nimettömiä ja kuvattomia juttuja, missä on valittu vielä oikein alatyyliset ja törkeät nimimerkit aina noihin herjauskommentteihin. Edes pornosisältöä täällä ei näemmä karsita palstoilta, joiden aihe ei ole seksi. Eikä rikollisten keskusteluita, joissa näkyy olevan uhkauksia ja pilkkaa.

    Kyllä minä sen ymmärrän, että en _minä_ niin vaikutusvaltainen ja merkityksellinen ihminen ole, että suorasti juuri minua välttämättä näissä Suomi24- keskusteluissa, missä aina saan herjausta osakseni sanoin mitä vain, että juuri minun mainettani yritettäisiin loata, mutta jollakin tavalla minua viatonta yritetään osallistaa noilla perättömien hourimisilla ja solvauksilla mun nimettömiin viesteihini teiltä nimettömiltä ja naamattomilta, varmaan tyystin viattomien hyvämaineisten muiden maineiden lokaamiseen, enkä pidä siitä tunteestanin ja ajatuksestani tässä Suomi24:ssa kokemastani sikailukommentoinnista minulle viattomalle yhtään.

    V*ttu melkein mikään ei ole halveksuttavampaa, kuin alhaiset ihmiset, jotka levittelee netissä perätöntä tietoa. Ja minä tai kukaan minun tuntemani tai tietämäni ihminen ei koskaan olisi niin tyhmä, että laatisi yksittäisistä poliitikoista tässä Suomi24-palstoilla keskustelunaloituksia.

    Seuraavan kerran, kun mulle tullaan kirjoittelemaan herjaavaa pornotörkyä tolleen nimettömästi tässä Suomi24:ssa, vaikken koskaan edes kirjoita pornopalstoilla - eikä kirjoita kukaan tuntemani tai tietämänikään, vastaan korkeintaan yhdellä lauseella. Poliisikin jo tosin kehottanut minua ollenkaan olemaan käymättä lukemassa näitä nimettömiä Suomi24-keskustelupalstakeskusteluita, kun ahdistun näistä.

    En tiedä ketä tai keitä tässä Suomi24:ssa vainotaan solvaamalla minua, mutta luulis senkin olevan jo rikos, että minä joudun vastaanottamaan tässä julkisella palstalla kaikki uhkailut ja herjailut ja seksuaaliset ahdistelut, vaikken koskaan kirjoita mitään niin p*skaa, että olisin oikeutettu sellaisia kommentteja tolleen nimettömästi tuntemattomilta tai miltään mistään keneltäkään tai ketään kohtaan saamaan.

    Se että jos jotkut tän Suomi24-nimetömän netin törkykirjoittelijat eivät arvosta fiksua vähemmistövaltuutettuamme, ei ole ainakaan mun tai kenenkään tuntemani vika. Mun lähisuvussa perheessä, suvussa ja ystävieni keskuuudessa häntä arvostetaan. Ja itse arvostan poliiitikkoa, jonka nimi mielestäni törkeästi mainitaan aloituksessa, joissa kaikenmaailman viattomien mollaajat ja törkykiusaajat haluavat vaan kirjoitella viattomista töryä ja jopa perätöntä ja tai muuten laitonta keskustelupalstaviestintää.

    Äänestä

Eikös bidee ole se mihin kustaan?

Äänestä
  • Ei vaan bidee on se millä voi perseen, munat, ja pillun pestä, alapääsuihku. Jokaisessa hyvin varustetussa kylpyhuoneessa tai vessassa sellainen on.

    Äänestä

Tuo akka tekee kaikkensa pysyäkseen julkisuudessa. Epäpätevä vähemmistövaltuutettu, joka pääsi duuniinsa ns. Bättre folk-verkostonsa vuoksi. Parempiakin olis ollut tarjolla. ,mutta nämä lehmänkaupat.

Äänestä
  • "Tuo akka tekee kaikkensa pysyäkseen julkisuudessa. Epäpätevä vähemmistövaltuutettu, joka pääsi duuniinsa ns. Bättre folk-verkostonsa vuoksi. Parempiakin olis ollut tarjolla. ,mutta nämä lehmänkaupat."

    Vähemmistövaltuutetun pitäisi olla juristi mutta eihän Eva Biudet ole juristi, miten hän on voinut viran saada, ollaanko syyllistytty laittomuuksiin?

    Äänestä

Ketä kiinnosta bideen uhkailut?

Äänestä
  • Kertokaapa, kuinka huonosti koulutettu tuo on.

    Äänestä

Ylioppilas biubau on palkkiovirassa ja ärsyttää monia, koska ei kohtele ihmisiä tasa-arvoisesti.

Äänestä
  • Heikko koulutus ja huono ihmissuhdetaito on usein vaikea yhdistelmä sen voi kokea uhkailuna vaikka vastaantulija olisi kysynyt suoraa asiaa

    Äänestä

Umpikiero piIIunpesuallas puhuu itse vihapuhetta valtaväestöä vastaan ellei pysty todistamaan, että hänen kertomansa uhkailu on todellista.

En minäkään voi kertoa perättömästi, että somali uhkasi puukottaa minut, tai ainakin katsoi vihaisesti, koska olisin pahimman luokan rasisti ja minut tuomittaisiin kiihottamisesta kansanryhmää vastaan.

Tehköön rikosilmoituksen tai pysyköön hiljaa.

Äänestä

miksi turvattomuus on eri asia kehen se kohdisttuu?
mielestäni KAIKKI on yhdenvertaisia siinäsuhteessa!

LISÄÄ POLISIVOIMIA SUOMEEN EIKÄ NIITÄ VÄHENTÄÄ!

Äänestä
  • Yleisradion budjetti on yli 500 miljoonaa ja poliisin vajaa 700 miljoonaa.
    Ehdotan, että Yleisradion budjetista siirrtetään poliisille 300 miljoonaa uusien virkojen perustamiseen ja kalustohankintoihin.

    Jos 200 miljoonaa ei riitä uutistenlukuun ja uusintojen näyttämiseen, niin myyköön maksukortteja kun kehuvat olevansa niin erinomaisen ammattitaitoisia ja kiinnnostavia.
    Hankkikoon vaikka miljardin noilla korteilla. Tai kaksi.

    Poliisi on kuitenkin sata kertaa tärkeämpi instanssi kuin Yle (tyhjän)toimittajineen.

    Äänestä

Tämäkin aamu alkoi virne naamalla.

Äänestä

Nitä sanoitaan romanikerjäläisiksi.
Ja niitähän nämä poliitikot ovat Suomeen halunneet.

Äänestä

Miapetra Kumpula-Natri hyökkää "rasistien" kimppuun. Tällä kertaa ei käytetä "Maahanmuuttajia on vielä vähän Ruotsiin verrattuna"-korttia. Sittenkö vasta meillä on sananvapaus maahanmuuttoasiaan, kun kaduilla mellakoidaan ja poltetaan autoja Ruotsin malliin?

Vaaditaan "asiallista keskustelua", mutta kuunteleeko hallitus ja eduskunta kansalaisten mielipidettä? Ei tasan kuuntele.
Lehdissä on ollut galluppeja joissa on kysytty , että pitäisikö maahanmuuttopolitiikkaa kiristää ja vastaus on joka kerta ollut, että vähintään puolet ja enimmillään 95 prosenttia on ollut sitä mieltä, että maahanmuuttoa täytyy rajoittaa.

Jokainen kyllä tietää tasan tarkkaan, että millaisia rajoituksia suurin osa kansasta haluaa.
Hallitus haistattaa paskat kansan mielipiteistä ja ajaa väkisin "monikulttuuria" jota vihaa käytännössä joka ainoa valkoihoinen suomalainen. Vain ahne ja korruptoitunut omaa etuaan ajava hyväpalkkainen poliitikko kannattaa rajatonta maahanmuuttoa.
Keskustele siinä sitten asiallisesti, kun vaatimukset kaikuvat kuuroille korville.

Tästä ei selvitä kuin sisällissodalla, koska 95%:n "vähemmistön" mielipiteellä ei ole minkäänlaista merkitystä.
Sodassa tahtoo tapahtua muutakin kuin vain "vihaista tuijotusta".

Hallitus ja eduskunta saavat syyttää itseään oman kansan pettämisestä.

http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/Miapetra%20Kumpula-Natri:%20Jo%20riitt%C3%A4%C3%A4%20uhkailut-7290

Äänestä
  • Ruotsin taso ei meille riitä. Odotetaan, että olemme Marseillen tasolla, että alle puolessa talouksissa on veronmaksaja.
    Syy rikollisuuteen mainitaan tässä ulkomaisessa uutisessa, mm. etniset vähemmistöt, joita taitaa olla enemmän kuin puolet.
    http://www.france24.com/en/20130823-marseille-batman-crime-police-murder-france

    Mistä me saisimme Batmanin? Halla-Ahostako? Soinista ei taida olla Robiniksi, kun hän vain jauhaa sontaa teatteri-äänellään.

    Äänestä

  • Bat&Ryyd kirjoitti:

    Ruotsin taso ei meille riitä. Odotetaan, että olemme Marseillen tasolla, että alle puolessa talouksissa on veronmaksaja.
    Syy rikollisuuteen mainitaan tässä ulkomaisessa uutisessa, mm. etniset vähemmistöt, joita taitaa olla enemmän kuin puolet.
    http://www.france24.com/en/20130823-marseille-batman-crime-police-murder-france

    Mistä me saisimme Batmanin? Halla-Ahostako? Soinista ei taida olla Robiniksi, kun hän vain jauhaa sontaa teatteri-äänellään.

    Älä unohda Teuvoa. http://www.youtube.com/watch?v=kXC6uP6494E

    Äänestä

  • Miapetrakumpulanatri ja muut demaripomot Urpilaisen johdolla kannattavat pakkoruotsia vaikka demareista 70% sitä vastustaa. Demareiden kannatus on vapaassa pudotuksessa ja ampuvat itseään jalkaan, onko puoluejohto täynnä hulluja?!

    Äänestä

Eikö meitä tavallisia Suomen kansalaisia uhkailla jokapäivä. Meidän mielipiteemme ovat aina vääriä, emme osaa olla tarpeeksi ystävällisiä maahamme tulleille verorahoillamme eläville, tulemme liian kalliiksi työnantajille, vanhenemme liian nopeasti jne...jne.....Jos emme ole ystävällisempiä, jos emme tee halvemmalla töitämme, jos emme jaksa raskaita pienipalkkaisia töitä tehdä pidempään jne...jne niin koko Suomi romahtaa. Meidänkö tavallisten pienellä palkalla töitä tekevien vika se on?????

Äänestä

Tehkööt rikosilmoituksen uhkailijasta.

Äänestä
  • Teistä nilkeistä tän Suomi24- Maailman Menoa-palstan ja muiden tän Suomi24:n palstojen vihakirjoittelijoista on pikkusen paha tehdä rikosilmoituksia, kun kirjoittelette törkyänne näillä Suomi24-palstoilla säälittävästi nimettöminä - tottakai, kun etttehän te kiinni haluaisi jäädä, ja rikollisimmat ehkä jopa viattomien koneilta kirjoittelette vääristelyjä, mutta kyllä minä ainakin olen jo nettipoliisille soittanut, että tyystin tuntemattomat ihmiset vainoavat minua yksittäistä nimetöntä kirjoittajaa tässä Suomi24:ssa jatkuvilla törkypuheilla nimettömiin keskustelupalstaviesteihini, joissa viesteissä paitsi kirjoitellaan minulle koko ajan keksittyä tarinaa muka "persoonastani", myös käydään yököttävän tekotuttavallisiksi solvaavassa mielessä, vaikka minä nyt tasan tarkkaan sen tiedän, että yksikään minun tuntemani ei aikaansa tässä Suomi24:ssa vietä.

    Kukaan minun tuntemani ei pidä tästä Suomi24:n keskusteluiden tasosta. Se että itse olen kirjoittanut täällä, on johtunut vain siitä, että en minä jaksa lukea, kuinka kenenkään puuttumatta rikolliset nettivihakirjoittelijat saavat mellastaa näillä Suomi24- palstoilla.

    Tässäkin ketjussa minua on solvattu muunmuassa mielisairaalapotilaaksi, peloteltu viittaamalla "perheeseeni" ( joka ei kirjoita täällä!) ja kutsuttu minua muunmuassa "epäkelvoksi yksilöksi". En kyllä pysty käsittämään, että millaisella moraalillla varustettuja sellaiset nettikiusaajat ovat, jotka käy vainoamaan naispuolista, sattumoisin, yliopisto-opiskelijaa minua tässä Suomi24:ssa. Vuosia olen siitä vihakirjoittelupelottelusta kärsinyt, täysin tavallinen ihminen, tässä Suomi24:ssa ja usein pitkiksikin ajoiksi lopettanut kirjoittelun tänne, kun kukaan ei tunnu tekevän mitään netin rikollisten vihakijoittelijoiden kirjoittelemisen estämiseksi.

    Ja sitten kun teillä ei vielä mene kaaliin edes se, että EI tässä Suomi24:ssa saa laatia keskustelunaloituksia yksittäisistä poliitikoista. Se on sääntöjen vastaista.

    Enkä ymmärrä, hörhöt, mitä se Suomen demokraattista vasemmistoa äänestäviä vihaatte. Tai kyseistä poliitikkoa vähemmistövaltuutettua, jonka nimi mainitaan aloituksessa.

    Äänestä

  • vai niin?!? kirjoitti:

    Teistä nilkeistä tän Suomi24- Maailman Menoa-palstan ja muiden tän Suomi24:n palstojen vihakirjoittelijoista on pikkusen paha tehdä rikosilmoituksia, kun kirjoittelette törkyänne näillä Suomi24-palstoilla säälittävästi nimettöminä - tottakai, kun etttehän te kiinni haluaisi jäädä, ja rikollisimmat ehkä jopa viattomien koneilta kirjoittelette vääristelyjä, mutta kyllä minä ainakin olen jo nettipoliisille soittanut, että tyystin tuntemattomat ihmiset vainoavat minua yksittäistä nimetöntä kirjoittajaa tässä Suomi24:ssa jatkuvilla törkypuheilla nimettömiin keskustelupalstaviesteihini, joissa viesteissä paitsi kirjoitellaan minulle koko ajan keksittyä tarinaa muka "persoonastani", myös käydään yököttävän tekotuttavallisiksi solvaavassa mielessä, vaikka minä nyt tasan tarkkaan sen tiedän, että yksikään minun tuntemani ei aikaansa tässä Suomi24:ssa vietä.

    Kukaan minun tuntemani ei pidä tästä Suomi24:n keskusteluiden tasosta. Se että itse olen kirjoittanut täällä, on johtunut vain siitä, että en minä jaksa lukea, kuinka kenenkään puuttumatta rikolliset nettivihakirjoittelijat saavat mellastaa näillä Suomi24- palstoilla.

    Tässäkin ketjussa minua on solvattu muunmuassa mielisairaalapotilaaksi, peloteltu viittaamalla "perheeseeni" ( joka ei kirjoita täällä!) ja kutsuttu minua muunmuassa "epäkelvoksi yksilöksi". En kyllä pysty käsittämään, että millaisella moraalillla varustettuja sellaiset nettikiusaajat ovat, jotka käy vainoamaan naispuolista, sattumoisin, yliopisto-opiskelijaa minua tässä Suomi24:ssa. Vuosia olen siitä vihakirjoittelupelottelusta kärsinyt, täysin tavallinen ihminen, tässä Suomi24:ssa ja usein pitkiksikin ajoiksi lopettanut kirjoittelun tänne, kun kukaan ei tunnu tekevän mitään netin rikollisten vihakijoittelijoiden kirjoittelemisen estämiseksi.

    Ja sitten kun teillä ei vielä mene kaaliin edes se, että EI tässä Suomi24:ssa saa laatia keskustelunaloituksia yksittäisistä poliitikoista. Se on sääntöjen vastaista.

    Enkä ymmärrä, hörhöt, mitä se Suomen demokraattista vasemmistoa äänestäviä vihaatte. Tai kyseistä poliitikkoa vähemmistövaltuutettua, jonka nimi mainitaan aloituksessa.

    Pitää toimia Suomen lakien eikä Suomi24:n sääntöjen mukaan.

    Äänestä

  • Nimimerkki itselläsi kirjoitti:

    Pitää toimia Suomen lakien eikä Suomi24:n sääntöjen mukaan.

    Niin, en nyt ymmärrä mitä sanot ( enkä tiedä kuka sinäkään olet), mutta jos ja kun on aivan ilmiselvää jokaiselle näitä Suomi24-palstoja koskaan lukeville, että ehkäpä jopa suurin osa tänne Suomi24:n kirjoittavista on tai olette rikollista sisältöä tällaisessa nimettömässä netissä kirjoittavia anonyymeja ilmaisijoita, niin siinä on ero, iso ero, että kun vaikka minäkin kirjoitan vain nimimerkillä tässä Suomi24:ssa, en minä riko lakia kirjoittelussani.

    Jokainen jolla on aivot, tajuaa, että ei tällaiset nimettömät, mutta julkiset Suomi24-keskustelupalstat ole tarkoitettu ihmisten kiusaamiseen, eli nyt sosiaalisenkin median aikoina on aivan turhaa yhdelläkään ukista jostakin sananvapaudesta, jos ja kun se "sananvapaus" joillekin epäeettisille nettitoimijoille kerran tarkoittaa systemaattista poliittisten vastustajien maineiden mustamaalaamista, maahanmuuttajaväestöön kohdistettua silmitöntä vihakirjoittelua ja jopa minun kaltaisiini taviksiin kohdistettua nettiuhkailua näillä palstoilla ja ihmisvihaa ja pelottelua ja vääristelyä, kun en jaa samoja ajatuksia nettihäiriköiden rikollisten vihakirjoittajien kanssa.

    Se ei ole rikos, että mä kirjoitan nimimerkillä tässä Suomi24:ssa, koska toistaiseksi on yhä vielä ihan laissakin sallittua kertoa ja testata netissä ajatuksiaan anonyymissa ympäristössä ilman, että joka sanomiseensa tai satunnaiseen ajatukseensa pitäisi laittaaq puumerkki alle, että kaikki varmaan tietävät kuka sanoo mitäkin ja että mitä sairauskai kenelläkin on ja että kuka on masentunut tai kuka syö mitäkin, MUTTA se on rikos, että tässä Suomi24:n saa ilmeisesti kiusaajahäiriköt täysin vapaasti ottaa sivullisista tai viattomista nettikiusaamisen kohteita, kenenkään puuttumatta.

    En mä ainakaan ole yhtään tykännyt siitä rikollisesta pelottelusta, mitä tässä Suomi24:ssa olen kokenut. Toki voisin mennä fiksujen kirjoittelijoiden foorumeille ja tyystin muualle täältä tästä alhaisesta Suomi24:sta keskustelemasta, mutta kun mä olen ystävieni kanssa tekemisisssä ihan muutenkin ja ilman nettiä, en ole kiinnostunut liittymään tai olemaan sosiaalisessa mediassa. On törkeää, että miten tässä Suomi24:ssa häiriköt tarrautuu pelottelemaan... Ja varmaan vain siksi, etten hyväksy esim. yo.ketjun aloitusta tai törkyaloituksia.

    Siinä mulla menee kuppi nurin, jos täällä aletaan horista - tällaisessa nimettömässä mutta julkisessa Suomi24:ssa keksittyjä törkytarinoita viittailemalla jopa perheeseeni ( en ole mikään julkkis, vaan yksityishenkilö - ja sattumoisin nainen sukupuoleltani) tai läheisiini.

    Ja: Suomen laki koskee myös tätä Suomi24:aa. Rikolllisille kirjoittajille tiedoksi, että jos eivät tiedä. Suomenkielinen foorumi toimii Suomen lainsäädännön alla.

    Äänestä

  • vai niin?!? kirjoitti:

    Niin, en nyt ymmärrä mitä sanot ( enkä tiedä kuka sinäkään olet), mutta jos ja kun on aivan ilmiselvää jokaiselle näitä Suomi24-palstoja koskaan lukeville, että ehkäpä jopa suurin osa tänne Suomi24:n kirjoittavista on tai olette rikollista sisältöä tällaisessa nimettömässä netissä kirjoittavia anonyymeja ilmaisijoita, niin siinä on ero, iso ero, että kun vaikka minäkin kirjoitan vain nimimerkillä tässä Suomi24:ssa, en minä riko lakia kirjoittelussani.

    Jokainen jolla on aivot, tajuaa, että ei tällaiset nimettömät, mutta julkiset Suomi24-keskustelupalstat ole tarkoitettu ihmisten kiusaamiseen, eli nyt sosiaalisenkin median aikoina on aivan turhaa yhdelläkään ukista jostakin sananvapaudesta, jos ja kun se "sananvapaus" joillekin epäeettisille nettitoimijoille kerran tarkoittaa systemaattista poliittisten vastustajien maineiden mustamaalaamista, maahanmuuttajaväestöön kohdistettua silmitöntä vihakirjoittelua ja jopa minun kaltaisiini taviksiin kohdistettua nettiuhkailua näillä palstoilla ja ihmisvihaa ja pelottelua ja vääristelyä, kun en jaa samoja ajatuksia nettihäiriköiden rikollisten vihakirjoittajien kanssa.

    Se ei ole rikos, että mä kirjoitan nimimerkillä tässä Suomi24:ssa, koska toistaiseksi on yhä vielä ihan laissakin sallittua kertoa ja testata netissä ajatuksiaan anonyymissa ympäristössä ilman, että joka sanomiseensa tai satunnaiseen ajatukseensa pitäisi laittaaq puumerkki alle, että kaikki varmaan tietävät kuka sanoo mitäkin ja että mitä sairauskai kenelläkin on ja että kuka on masentunut tai kuka syö mitäkin, MUTTA se on rikos, että tässä Suomi24:n saa ilmeisesti kiusaajahäiriköt täysin vapaasti ottaa sivullisista tai viattomista nettikiusaamisen kohteita, kenenkään puuttumatta.

    En mä ainakaan ole yhtään tykännyt siitä rikollisesta pelottelusta, mitä tässä Suomi24:ssa olen kokenut. Toki voisin mennä fiksujen kirjoittelijoiden foorumeille ja tyystin muualle täältä tästä alhaisesta Suomi24:sta keskustelemasta, mutta kun mä olen ystävieni kanssa tekemisisssä ihan muutenkin ja ilman nettiä, en ole kiinnostunut liittymään tai olemaan sosiaalisessa mediassa. On törkeää, että miten tässä Suomi24:ssa häiriköt tarrautuu pelottelemaan... Ja varmaan vain siksi, etten hyväksy esim. yo.ketjun aloitusta tai törkyaloituksia.

    Siinä mulla menee kuppi nurin, jos täällä aletaan horista - tällaisessa nimettömässä mutta julkisessa Suomi24:ssa keksittyjä törkytarinoita viittailemalla jopa perheeseeni ( en ole mikään julkkis, vaan yksityishenkilö - ja sattumoisin nainen sukupuoleltani) tai läheisiini.

    Ja: Suomen laki koskee myös tätä Suomi24:aa. Rikolllisille kirjoittajille tiedoksi, että jos eivät tiedä. Suomenkielinen foorumi toimii Suomen lainsäädännön alla.

    Ja lisään vielä omaan viestiini tarkennuksen, että jos nimetön kysyjä kyseli sitä, että onko minulla oma nimimerkki luotuna tähän Suomi24:n, EI OLE. Minua on vainottu tässä ihan vain sillä todennäköisesti ja mahdollisesti, että joku muu on luonut mun nimiin tänne Suomi24:n jonkun ( todennäköisesti halventavan) nimimerkin ja sitten käyttänyt minuun kohdistamissaan herja- ja pelottelukirjoituksissa kaikkea sitä "tietoa", mitä minä avomielisissä nimettömissä viesteissäni olen tämän Suomi24:n erinäisillä keskustelupalstoilla kirjoittanut tai joitakin asioita kertonut itsestäni - toki nimettömästi. Tämän nimettömillä näilllä keskustelupalstakirjoituksillani osaa ottamani Suomi24:n keskusteluohjeistuksen säännöthän sanovat ihan vain, että kirjoittaja voi HALUTESSAAN luoda oman nimimerkin, mutta että sitä ei ole pakko tehdä. Minä kun en nettihenkilöksi ole halunnut, EN ole rekisteröinyt tähän Suomi24:n nimimerkkiä, koskaan.

    Vaihetoehtoisesti voi olla kyse siitä, että kaheli nettikiusaaja käyttää näitä mun nimettömiä viattomia Suomi24-keskustelupalstatekstejäni jonkun muun kiusaamiseen, minun luonnollisestikaan asiasta tietämättä, koska minulle on tässä Suomi24:ssa aina esiinnytty tämän foorumin palstoilla naamattomasti ja nimettömästi, paitsi joitakin ilmiselviä feikkinaamoja olen joskus nähnyt joidenkin rekisteröidysti kirjoittavien hörhöjen vihajuttujen ohessa.

    En halua kyllä missään tekemisissä olla sellaisten ihmisten kanssa, jotka laatii uhkauskirjoituksia tällaisille julkisille palstoille.

    Äänestä

  • vai niin?!? kirjoitti:

    Niin, en nyt ymmärrä mitä sanot ( enkä tiedä kuka sinäkään olet), mutta jos ja kun on aivan ilmiselvää jokaiselle näitä Suomi24-palstoja koskaan lukeville, että ehkäpä jopa suurin osa tänne Suomi24:n kirjoittavista on tai olette rikollista sisältöä tällaisessa nimettömässä netissä kirjoittavia anonyymeja ilmaisijoita, niin siinä on ero, iso ero, että kun vaikka minäkin kirjoitan vain nimimerkillä tässä Suomi24:ssa, en minä riko lakia kirjoittelussani.

    Jokainen jolla on aivot, tajuaa, että ei tällaiset nimettömät, mutta julkiset Suomi24-keskustelupalstat ole tarkoitettu ihmisten kiusaamiseen, eli nyt sosiaalisenkin median aikoina on aivan turhaa yhdelläkään ukista jostakin sananvapaudesta, jos ja kun se "sananvapaus" joillekin epäeettisille nettitoimijoille kerran tarkoittaa systemaattista poliittisten vastustajien maineiden mustamaalaamista, maahanmuuttajaväestöön kohdistettua silmitöntä vihakirjoittelua ja jopa minun kaltaisiini taviksiin kohdistettua nettiuhkailua näillä palstoilla ja ihmisvihaa ja pelottelua ja vääristelyä, kun en jaa samoja ajatuksia nettihäiriköiden rikollisten vihakirjoittajien kanssa.

    Se ei ole rikos, että mä kirjoitan nimimerkillä tässä Suomi24:ssa, koska toistaiseksi on yhä vielä ihan laissakin sallittua kertoa ja testata netissä ajatuksiaan anonyymissa ympäristössä ilman, että joka sanomiseensa tai satunnaiseen ajatukseensa pitäisi laittaaq puumerkki alle, että kaikki varmaan tietävät kuka sanoo mitäkin ja että mitä sairauskai kenelläkin on ja että kuka on masentunut tai kuka syö mitäkin, MUTTA se on rikos, että tässä Suomi24:n saa ilmeisesti kiusaajahäiriköt täysin vapaasti ottaa sivullisista tai viattomista nettikiusaamisen kohteita, kenenkään puuttumatta.

    En mä ainakaan ole yhtään tykännyt siitä rikollisesta pelottelusta, mitä tässä Suomi24:ssa olen kokenut. Toki voisin mennä fiksujen kirjoittelijoiden foorumeille ja tyystin muualle täältä tästä alhaisesta Suomi24:sta keskustelemasta, mutta kun mä olen ystävieni kanssa tekemisisssä ihan muutenkin ja ilman nettiä, en ole kiinnostunut liittymään tai olemaan sosiaalisessa mediassa. On törkeää, että miten tässä Suomi24:ssa häiriköt tarrautuu pelottelemaan... Ja varmaan vain siksi, etten hyväksy esim. yo.ketjun aloitusta tai törkyaloituksia.

    Siinä mulla menee kuppi nurin, jos täällä aletaan horista - tällaisessa nimettömässä mutta julkisessa Suomi24:ssa keksittyjä törkytarinoita viittailemalla jopa perheeseeni ( en ole mikään julkkis, vaan yksityishenkilö - ja sattumoisin nainen sukupuoleltani) tai läheisiini.

    Ja: Suomen laki koskee myös tätä Suomi24:aa. Rikolllisille kirjoittajille tiedoksi, että jos eivät tiedä. Suomenkielinen foorumi toimii Suomen lainsäädännön alla.

    toimiiko kiinankielinen foorumi sitten kiinan lainsäädännön alla?

    mitä tekemistä lainSÄÄDÄNNÖLLÄ on keskustelupalstojen kanssa?

    uskon kyllä hetkeäkään epäilemättä, että olet nainen.

    Äänestä

  • iso d kirjoitti:

    toimiiko kiinankielinen foorumi sitten kiinan lainsäädännön alla?

    mitä tekemistä lainSÄÄDÄNNÖLLÄ on keskustelupalstojen kanssa?

    uskon kyllä hetkeäkään epäilemättä, että olet nainen.

    Lainsäädännöllä, vaikkei sinun nimettömän julkiseen keskustelupalstaviestiin pitäisi vastakaan, koska olet törkyinen nimettömyyden takaa toimiva viattoman mustamaalaaja, on se merkitys, että et sinä saa jokaisessä noissa nimettömissä suomenkielisessä Suomi24-julkikeskustelupalstaviesteissä mennä haukkumaan ja pelottelemaan viatonta tai viatonta minua, jos minun keskustelupalstatekstissäni ei ole sanaakaan asiattomuuksia, ja ainakaan mitään laitonta minun viesteissäni tai missään nettikäytöksessäni ei koskaan ole ollut.

    Jos mä jotakin asiaa nimittäin arvostan, se on kirjoitustaito, joten kun sinulla ei sitä ole, en kaipaisi nimetöntä solvaamista julkisiin näihin nimettömiin Suomi24- keskustelupalstaviesteihini, kun yhdenkään tietämäni kanssa en ole keskustellut, tässä tai keskustele missään. Silloin kun vielä kirjoitettiin vaan kuuläkärkikynällä tai mustekynällä, jyvät ja akanat eli asiatomat ja asialliset pystyi erottamaan keskustelu-ja kirjoittamistaidon perusteella, mutta nyt tällaisena p*skamaisena nettiaikana, niin ilmeisesti kukaan ei edes lue mitään. Netissä räyhäätte ja pilkkaatte viattomia: Mitä taitoa sellainen muka vaatii, ei mitään!

    Mullekin on lässytetty näillä keskustelupalstoilla, että "liian pitkä viesti, ei jaksa lukee", mutta jaksatte kuitenkin määkyä solvauksia ja pelottelua nimettömyyden takaa minulle viattomalle aina kun kirjoitan tänne mulle tuntemattomien Suomi24:n, ja Luoja tietää keille muille viattomille, jotka ei netissä ketään kiusaa tai välttämättä edes ole... Joku ja jotkut tässä Suomi24:ssa on suorastaan nauttinut rikollistyylisestä minun viattoman palstalla käyneen pilkkaamisesta, ja vuosia. V*ttu sellaisia niin moraalittomia nettikäyttäytyjiä en arvosta!

    Muutan maasta, jos täällä aletaan vaatia ylioppilaskokeitakin - kuten mm. HS taannoin kirjoitti, koneella kirjoitettaviksi. Minusta nimittäin on h*lvatun väärin, että netin häiriköt eivät nykyisin tarvitse sosiaalisissa medioissa kiitosta saadakseen osata mitään muuta, kuin tietotekniikkaa, ja sitten pilkkaatte ja uhkailette ja laittomasti osallistatte vihakirjoitteluuun mun kaltaisia taviksia keskustelupalstakirjoittajia tai netin käyttäjiä, joiden vaikka yleissivistys on puolta korkeampi kuin sinun, niin että kun olen vain tavis, että mulle muka saisi sanoa ja kirjoittaa mitä vaan tällaisilla nimettömillä Suomi24- palstoilla - perättömiä ilkeitä vihjailuja, uhkailuja ja pilkkaa ja muuta.

    Se että mä olen nimettömästi ja rekisteröitymättä kirjoittanut paljon tänne Suomi24:n tämän keskustelupalstoille joille en koskaan ole rekisteröitynyt, ei oikeuta yhtäkään vainoamaan minua tai muita viattomia, jo lakikin sanoo sen. En ole osallinen yhteenkään törkyaloitukseen. Enkä käsitä, että jos haluatte jauhaa p*skaa, miksi valitsette haukkumisenne kohteeksi minut, joka en ole koskaan ollut netissä kuvilla, enkä ole tällä hetkelläkään esimerkiksi yhdenkään netin keskustelupaikan jäsen, en tämän saitin enkä minkään.

    Jätätte nyt vaan viattomat rauhaan. Omissa nimissänne voitte möykätä, etten viattomien.

    Äänestä

Taitaa olla nämä "ahdistelijat" vain rupsahtaneen hurriämmän märkiä päiväunia.

Äänestä
  • Kestoselitys on, että meillä on vähemmän maahanmuuttajia kuin Ruotsissa. Ovatko nämä Ruotsiin muuttaneet onnellisia, kun heitä on niin paljon? Mellakoista päätellen eivät.

    Äänestä

  • Siinähän yksi sellainen ahdistelija nimettömänä on, joka väheksyt tekstisisältösi perusteella vähemmistovaltuutetun kokemaa reteästi ja yhtään kursailematta nimettömästi julkisella tässä Suomi24-palstalla, sinä, joka käytät sanaa "hurri", mikä ei sivistyneiden ihmisten kielelliseen repertuaariin missään netissä edes kuulu, ja kyllä minä ainakin sen täysin uskon, että kaikki poliitikot jotka puolustavat sivistystä ja tasaveroisia oikeuksia syrjimättä ketään ihmisryhmiä, niin niitä juuri vainoatte, v*tun _islam-uskovastais-fanaatikkohörhöt._ Yleinen lama taitaa teettää tuota nettikäytöstä.

    Sä ja te - mitä lienettekin, jotka piinaatte tässä Suomi24:ssa jopa mun kaltaisia taviksia uskomattomalla vihatörkypuheella, niin kannattaisiko ehkä kuitenkin, joskus kyseenalaistaa vähän sitä omaakin mielenterveyttään, ennen kuin tulette tolla tavalla nimettöminä uhkailemaan tässä Suomi24-palstoilla ja vääristelemään vihakirjoitteluun osallisiksi kaltaisiani viattomia, kannattaisko?

    Kyllä minä periaatteessa ton retoriikan ymmärrän, mutta en hyväksy sitä, koska tässä Suomi24:ssa yritetään ilmiselvästi lavastaa vihakirjoittelun kannattajiksi minua ja varmaan monia..Luoja tietää, viattomia.

    En ole teitä ns. halla-aholaisia koskaan yhtäkään tuntenut - teidän nettikäytöstänne en kannata. Enkä halua että mua tai ketään viatonta kiusataan tässä missä en ole jäsen foorumilla.Taannoin kyllä keskustelin ( en netissä) yhden sellaisen ajattelijan kanssa, jonka määritin ajattelultaan halla-aholaiseksi, en tiedä oliko hän sellainen, mutta arvelin. Hän perusteli käsitystään islamista mulle sillä, että jos muslimeille "annettaisiin" (sitä sanaa hän käytti) jokin koskematon valta-asema yhteiskunnassa, se olisi muka epäkorrekti tai "uhka" koko yhteiskunnalle myöhemmin - no sille sanoin, että en usko, että koskaan tilastojenkaan valossa tähän maahan niin paljoa muslimeita tai maahanmuuttajia tulisi, että se muka nyt lama-aikana olisi asia, mistä pitäisi YHTÄÄN poliittisesti meuhkata.

    Ja lopettakaa viattomien leimaaminen hörhöiksi netissä, kun kiusaamanne eivät edes aina ole netissä, kaikki välttämättä missään netin sosiaalisissa medioissa.

    Ja: uhkailu on rikos. Netissä ei saa uhkailla yhtään sen enempää, kuin missään muuallakaan. Viholliskuvien rakentelu poliittisia vastustajianne ( ilmeisesti vasemmistoa, vihreitä ja rkp:ta vastaan?) on myös suoraansanoen häiriitynyttä.

    Toivoisin, että nää Suomi24-palstat olisi sellaisia, että täällä voisi käydä keskustelemassa muutkin, kuin vain netin rikolliset vihakirjoittelijat, jotka vainoavat a kiusaavat perättömillä väitteillä ja pilkalla nettikäytöksestä.

    Äänestä

Ehkä olisi aihetta hiukan tarkistaa vähemmistövaltuutetun toimintatapoja. Viran tarkoitus on suojella vähemmistöjä mutta ei suinkaan kyykyttää enemmistöä. Sitä saa mitä tilaa.

Äänestä

Tämä nainen on astunut aika monen varpaille ja asemansakin sai aikoinaan yleistä mielipidettä vastaan hyvä-sisko kytköksillä. Samalla muuten ohitti oikealta pätevämmän ulkomaalaistaustaisen, että siinä sitä suvaitsevuutta. Muutenkaan meriitit ei päätä huimaa, vaikka väkisin piti tunkea itsensä esiin, joten en voi ainakaan ihmetellä.

Äänestä

Miksi RKP saa aina hyysäripaikat itselleen?

Äänestä

. Kyllä tällä palstalla on paljon valittavia ja määkiviä oikee ämmiä ja femakoita jotka jauhaa kakkaa vihakirjoittelusta ja voi hui kauheeta että mitä ..vihakirjoittelua kamalaa ja siveetöntä .koko elämän nämä jauhavat sanaa hui! Ja tasa arvoa ja etiikkaa..joo saamatta hevonhvettoiä aikaseks...ollaa nii äkäteemisiä ja luullaa et se merkkais jotain. Pitää olla paljon fyrkkaa ja murista mersun ratissa joka kuluttaa mahollisimman paljon 98 bensaa...mamujenrakastajat on yhteiskunnan alinta sakkia...ämmät ja homot osaa. Vihakirjoittelu on vain sana jolla heikot ja jölkeenjääneet puolustautuvat kovaa maailmaa vastaan..anaalikulllipillllu anaaaali emätin..vagina..kyrppä..mätikullli limapilllut ja ripulipersetttä joo.allipillllukunaali kulllipillluanaaaali.

Äänestä

neiti BIDEE voisi mennä kokeilemaan "turvallisuutta" vaikka KAISANIEMENPUISTOON ilta-aikaan ,saattaisi mieli muuttua MONIKULTTUURISUUDESTA

Äänestä

Räkäistä naurua.

Äänestä

Aloituksen kirjoittaneelle ja muille solvareille ja nettikiusajille ja perättömien tietojen nettilevittelijöille vielä sellainen tieto, että minä sivullinen ihminen olen jo ilmoittanut Suomi24- ylläpitoon ja pyytänyt poistoon tuotakin aloitusta ja siis tätä koko nimetöntä keskusteluketjua, jossa nimettömänä tässä Suomi24-julkisella keskustelupalstalla mitä ilmeisimminkin väheksytään vähemmistövaltuutetun kokemusta mahdollisista uhkailuista.

Ja Suomi24:lle kysymys: JOS minua täysin sivullista nimetöntä ei muka vainota tässä Suomi24:ssa - yksikin herjaaja tässä ketjussa vain väitti juuri minun kirjoittelevan "kaheleita" netissä, olevan muka mielisairaalapotilas, epäkelpo yksilö ja ja sellaista, niin miksi minulle tuntemattomat saavat tässä Suomi24:ssa aina kirjoitella ko. perätöntä herjaavaa tekstisisältöä juuri minun nimettömiin keskustelupalstakannanottoihini, KUN kerran eikös pitäisi olla niin, että kun minä en tämän Suomi24:n jäsen edes ole, ei kenelläkään pitäisi olla "persoonastani" mitään tietoa ei täällä, eikä missään? Silti saamissani nimettömissä Suomi24-solvauskirjoituksissa väitetään koko ajan loukkaavia perättömyyksiä ja pelottelevia kommentteja juuri minusta ja mukamas nettitekemisistäni tai suhteistani. Täältä en ketään tunne: en koskaan ole tässä Suomi24:ssa keskustellusut yhdenkään henkilöltä tietämäni kanssa ja minulle puhutaan herjauksia nimettömiin viesteihini nimettömänä.

Koskaan en niin asiatonta käytöstä netissä harjoittaisi, että ikinä laatisin yksittäisistä henkilöistä aloituksia. Enkä kaipaa kimpuuni roikkumaan törkeitä perättömien väittäjiä ja nettikiusaajia, kun kirjoitan tällaisella nimettömällä keskustelupalstalla.

Äänestä

Politiikot ovat päätöksillään vähentäneet poliisivoimia.Eriarvoisuutta lisäämällä on rikollisuus lisääntynyt huimasti,ja ihmiset joiden paikka olisi mielisairaalassa kulkevat vapaana kaduilla "avohoidossa".Tämän vähemmistövaltuutetun tapauksessa suorastaan ihmettelen sitä että on yleensä elossa,siksi rankkoja ja alkuperäisväestöä syrjiviä sekä alistavia on lausuntonsa olleet.Suomipropaganda suvaitsevaisuudesta vaan jatkuu.Suvaitsevaisuus ei kuitenkaan koske maahanmuuttajia,vain kantaväestöä.Hallitukset Esko Ahosta lähtien ovat luoneet tarkoituksella kaaosta,ja en usko niinkuin on väitetty että olisivat tyhmiä,eivät ole.Tyhmyys on puolustus,tai "emme tienneet ",samaa kuin näiden "muistamattomuus",ja jotkut politiikot eivät muista edes tehneensä.Suomi laivan keula on jo uponnut.Kapteeni Katainen virnuileekin tyytyväisenä tietoisena laivan reitistä meren pohjaan.Tämä politiikka tulee vielä kopsahtamaan rikkaiden loisien omaan nilkkaan.Suomi täytetään elintasopakolaisilla,omia kansalaisiä syyllistetään ja oloja kurjistetaan.Nämä maamme tuhoajat,elintasomme kurjistajat ja viholliset saavat myös osansa päätöksiensä seurauksista.Eipä sitten muuta kuin korkeat muurit asuntojensa ympärille,ja lukuisat turvamiehet vartioimaan heitä veronmaksajien kustannuksella.Veronmaksajat alkavat kyllä tällä menolla käydä vähiin,sillä työpaikkoja on siirretty urakalla ulkomaille.Ehkäpä myös kantaväestömme pitäisikin muuttaa pois maasta.Kaikille muutto ei vain eri syistä ole mahdollinen.Lopuksi tähän,että en kannata kenenkään henkilön uhkailua .Näyttää kuitenkin siltä,että politiikot luodessaan kaaosta eivät huomioineet heistä jotkut,että kaaos tulee satuttamaan myös heitä.Olen vakuuttunut siitä,että tulevaisuudessa paljonkin enemmän.Silloin meistä edes hyväosaiset eivät ole turvassa,ei edes niissä vartioiduissa,muurien takana olevissa palatseissaan.

Äänestä

Luuleeko Eva, että suomenkielisiä kiinnostaa sinuun kohdistuneet uhkailut? Ei todellakaan kiinnosta.

Äänestä
  • Sitten kiinnostaisi jos joutuisi rikastuksen kohteeksi.

    Äänestä

Sinulle barrikadeille nyt. Maahanmuutosta perätään "asiallista keskustelua" olen myös kuullut "rakentavaa keskustelua" sitä ei kuitenkaan ole tarkemmin määritelty mitä ne on? Onko ne sitä että puhutaan vain positiivisista puolista ja ollaan ongelmista hiljaa? Vai puhutaanko ongelmista kaunistelemalla, vääristelemällä tai selittelemällä parhain päin? Totuus kuitenkin on että maahanmuutosta aiheutuu myös ongelmia, ja totuus kun ei kaunistelemalla, vääristelemällä tai selittelemällä parhain päin muuksi muutu. Kantaväestöltä ollaan leikkaamassa etuuksia ja karsimassa palveluita mutta enpä ole maahanmuutosta lukenut samaa, kaikki jatkuu ilmeisesti kuten ennenkin, nyt pitäisi jo paperittomatkin ruveta hoitamaan, voi yhden kerran, miten se meinataan hoitaa? Kun ei meinaa lääkärille saada aikaa. Ostetaanko palvelu yksityiseltä sektorilta?. Ei sellainen mene oikein että tänne saa tulla hoitoon ihmisiä jotka eivät ole mitään tämän maan eteen tehneet eikä sentin veroja maksaneet, paperittomatko on tärkeämpiä kuin oman maan kansalaiset? Sellaiset jotka on vuosikymmeniä töitä tehneet ja veronsa ja maksunsa maksaneet, nekö saa kuolla pois? Vai onko tämä sitä että asiat tärkeysjärjestykseen?. Kuten eräs ihminen sanoi "Suomessa on asiat vielä liian hyvin, sitten kun alkaa suurimmalla osalla kansasta olla asiat huonosti, on täälläkin kansa kaduilla"

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


On se kamalaa kirjoitti:

Pitäisikö hänelle antaa poliisit henkivartijoiksi, riittäisikö kaksi miestä, mitä mieltä olet?

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288592560559.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu