Olen Queen fani, mutta tämä EI ole orig.

Väitän edelleen. Eikö kukaan osaa kertoa alkulähdettä tälle ainoalle coverille, jonka huippubändi on sortunut tekemään?

http://www.youtube.com/watch?v=pjU-XVcbX_A
272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuukle väittää biisin alkuperän menevän pääpiirteissään näin:

Kappale alkaa hitaalla vokaaliosuudella jonka Freddie Mercury sävelsi biisiin 'A new life is born', joka kuitenkin jäi julkaisematta. Biisin rokkiosuudesta vastaa Roger Taylor.

Google ei ole erehtymätön, mutta en usko orkesterin coveroineen ainakaan tarkoituksella biisiä.

Äänestä
  • Freddie Mercury tuskin on säveltänyt yhtään mitään. Siihen kun tarvitaan isommat aivot, mutta on se mahtava laulaja, kertakaikkiaan. ♥

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylmät kädet kirjoitti:

Väitän edelleen. Eikö kukaan osaa kertoa alkulähdettä tälle ainoalle coverille, jonka huippubändi on sortunut tekemään?

http://www.youtube.com/watch?v=pjU-XVcbX_A

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu