Se on ollut tiedossa etteivät Lumenen meikit ole kovin hyviä, Värit ei sovi kenellekään aivan kuten juuri hankkimani uutuustuote Bright Now Vitamiini-C BB-voide ! On kaksi sävyä erittäin vaalea ja sitten taas melko tumma. Kokeilin molempia eikä kumpikaan ole hyvännäköinen ihollani ! Rasvaisen tuntuinen joka korostaa ihohuokoiset ja lopputulos ei ole minkään muun tuotteen kanssa tasaisen sävyinen. Kiiltopigmentit ovat tähän yksi syy.
Lähetän tuotteet takaisin valmistajalle Terveisineen ja on ehdottomasti viimeinen kerta kuin menen halpaan. Lumenen ihonhoitotuotteet ovat sensijaan todella laadukkaat!!
Lumene petti taas !
11
639
Vastaukset
- putskuuu
Olen ollut tyytyväinen meikkipuuteriin.
Yhteen aikaan tahkosin huulipunia. :D
Ihonhoitotuotteita käyttänyt kyllä, mutta nyt siirtynyt Malu Wilz tuotteisiin. - zsfzsfzsf
Minusta Lumenen meikit ovat ihan hyviä, mutta sävyvalikoima on tosiaan huono. Ainoastaan meikkipuuterista löytyy vaalea sävy.
- kkjjggffdd
Lumenen BB-voiteesta on todella moni pitänyt ja sitä on kehuttu Yhdysvalloissakin jossain testissä muistaakseni ja monessa blogissa. Että sinä nyt et ole ihan koko maailma.
- makeupforever❤
Kokeilitko sävyjen sekoittamista? Lopputulos olisi voinut miellyttää kun olisit sekoittanut oikeanlaisen sävyn. :)
- Yeaps
Lumenen cc-voide on kyl hyvä http://www.beautify.fi/component/content/article/39-bb-voiteet/3416-cc-voide-20
Hinta-laatu - suhteelta erittäin hyvä valinta :) - natural code rules
Lumenen Natural Code Skin Perfector -mattameikkivoide on ihan mahtava ja siitä löytyy tarpeeksi sävyjä. Saman sarjan kiillon ja punaisuuden häivyttäjä on kans mahtava. Kyllä pysyy meikki nättinä koko opiskelupäivän ainakin mulla. :) Testailin kerran marketissa tota cc-voidetta ja täytyy sanoa, että se voisi olla mahtava hankinta. BB-voiteista en ole ikinä välittänyt, ne jättää ikävän kiiltävän kalvon naamalle, ei peitä mitään ja tuntuu niin likaisilta ja rasvaisilta.
- oranssiBB
Mulle Lumenen BB-voide vaalein sävyki oli ihan liian tumma, ja näytti oranssilta! Ei kehdannu ulos mennä se naamassa, piti pestä pois. Roskiin meni.
CC-voide on kuulemma kyllä tosi hyvä, ja on paremmat sävyt.- toodark
CC voidekin on minulle liian tumma ja myös tunkkaisen näköinen yhdellä vaaleaihoisella tuttavalla, jolle en tosin kehdannut asiasta mainita. Kesäsävynä tosin varmaan menee useimmille, jotka ruskettuvat.
- ei lumenea enää
Minustakin Lumenen meikit ovat pääsääntöisesti heikkolaatuisia. Puuteri ja peitepuikko kelpaavat mulle vielä.
- 6+3
Minä olen kiertänyt Lumenen meikkivoiteita jo vuosia kun aina vaan tummenevat ihollani, muut merkit ei tee näin. Vaikea oli myös löytää riittävän vaaleaa sävyä, minä kun luulin että suomalaiset ollaan vaaleaihoisia.
Lumenen tuotteista käytän enää luomivärejä, saan juuri sopivan näköistä ja sävyistä lopputulosta.
Käytin aikoinaan myös herkille silmille tarkoitettua ripsaria mutta sen poispeseminen ei sitten herkille silmille ollutkaan enää herkkää (Lumene).
Toisille sopii, toisille ei. - Orpopiu
Voi kamala ku mäki ostin tota lumenen bb voidetta (vaalein sävy) olin voiteen kuivuttua ihan liian tumma kasvoilta eikä tuote pysyny paikallaan ,ei siis sopinut mulle. Matta meikkivoiteesta löytyy sit tarpeeksi vaalea sävy jota voi sekottaa muiden voiteiden kanssa,tosin sais kyllä olla pidempi kestosempaa ja kuivallekkin iholle sama sävy :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2263703Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos622294S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi32097Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt411743Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651633- 1051387
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221265Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva91204Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa511094Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan1991020