Ei taida volbeatin kappaleita paljoa olla karaoke levyillä? Fallen ja ehkä joku muu. Olisi kymmeniä hyviä kappaleita, mutta ei vaan karaokeks oo tehty? Vai onko,,
Volbeatin karaoke kappaleita?
9
229
Vastaukset
- Mikä on
volbeat?
- seponpenkki
no kato mauno googlesta jos et älyä!
- Miksi ihmeessä
seponpenkki kirjoitti:
no kato mauno googlesta jos et älyä!
kattosin, kun ei kiinnosta pätkääkään.
Lähinnä nyt tarkoitin, että aika rajallinen taitaa fanimäärä olla Suomessa.
On aika paljon tunnetumpiakin biisejä, joita ei ole tehty karaokeen.
- Volbeat fani16
Volbeat on Tanskalainen Rock-yhtye joka perustettiin vuonna 2001 :) Aivan mahtava bändi :)
- kettukoisii
Paljon on tännekki viikossa kerinny viestejä tulla.
- Volbeat fani <3
Volbeatilla on monia faneja Suomessa. Hartwall areenan keikalle on enään tosi vähän lippuja. Se et täälä ei keskustella niin paljoa kyseisestä bändistä ei tarkoits että olisi pieni fanimäärä suomessa! Mee kattomaan Wikipediasta niin huomaat kuinka suosittu Volbeat oikeasti on!!
- Turum Poik
http://www.pelikabusinessmusic.com/wb/media/download_gallery/MOOD MEDIA ALL IN ONE Karaoke kappalelista 29.5.2013.pdf
Tossa lista lähes kaikista karaokekappaleista, vain muutamia puuttuu...
(soitin jossa toi lista on kokonaisuudessaan, no aika harvinaisuus, mutta tiedän 2 paikkaA)
Kaikkea sontaa ne tonne joukkoon tunkeekin... esim. eka kappale on nimeltään 0010 en oo koskaan kuullutkaan, tai vaikkapa kappale DAM DAN DA DA DI DUM koskaan kuullutkaan, eikä varmaan muutkaan.... löytyy myös muita hauska kappaleita, kuten esim JANATUINEN SVENGAA JÄLLEEN jne jne...
Eli poistaisi listalta nuo turhat kappaleet, ja lisäisi tunnettuja, esim kappale Mitä tapahtui Hokkasen Timolle.... - KKlaulaja
Kerronpa minäkin oman mielipiteeni tähän keskusteluun.
Tuosta listasta sanoisin, että on aika lailla kattava, mutta näin äkkiseltään selattuani en löytänyt kolmea kappaletta, joita olen laulanut, on varmasti paljon enemmänkin, sillä koko ajan tehdään myös uusia karaokelevyjä monella taholla.
Tiedän minäkin pari paikkaa, jossa on myös nuo kappaleet, joita etsin tuosta listasta ja on komea, paksu luettelo, ettei vaan olisi Suomen parhaimmasta päästä.
Myös laulumieltymyksiä on monenlaisia, jonkun toisen mielestä sinun ns. hyvät laulut ovat toisen mielestä sontaa ja päinvastoin. Minunkin mielestäni paljon on karaokelistoilla "sontaa", jopa sellaisia tunnettuja lauluja, joita en haluaisi kuulla yhtään laulettavan, mutta suon sen silti niile, jotka haluavat niitä laulaa, jos kerran tykkäävät. Hyvä vaan että on paljon valikoimaa.
Tuosta mainitsemastasi kappaleesta "Mitä tapahtui Hokkasen Timolle.... ", onko siitä tehty karaokeversiota, en ollut koskaan ennen kuullutkaan koko kappaletta, mutta kuuntelin Youtubesta, eikä ainakaan minua sytyttänyt sen kummemmin, vaikka ihan ok. kappale olikin.
Jos listaan laitettaisi vain ns. tunnettuja kappaleita, niin eihän koskaan kuultaisi harvemmin soitettuja, myös hyviä kappaleita ja niitäkin on paljon.
Kuka määrittelee myös sen, mikä on turha kappale?
Minun mielestäni on turhia sellaiset kappaleet, joissa sanoma on paha, esim. hyvin tunnettu laulu Suloinen myrkynkeittäjä, oletteko koskaan ajatellut sen sanomaa? Siinähän oikein hykerrellään, miten pääsee kauas nauttimaan elämästä ja rahoista, kun on ensin surmannut miehensä, tällaisista lauluista minä en pidä lainkaan. Myös huumeista kertoo yksi laulu, joita nuoret laulaa ym.
Laulun sanoittajillakin pitäisi olla vastuuta, mutta annetaan kaikkien kukkien kukkia ja jos tulee tylsä laulu, niin ei kuuntele.
Iloisia lauluhetkiä syksyn pimeisiin iltoihin. - KKlaulaja
Lisään vielä tuohon listajuttuun, että siitähän puuttuu kaikki Melplayt ja oliko siinä Tatsiankaan levyjä - siis PALJON uupuu lauluja, Biisinurkan levyjäkään ei ollut ja mitä vielä uupunee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495565Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191593Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731167
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988