Suklaanruskea hiusväri

Gloss

Olisko jollain kertoa jotain jotain hyvää marketista saatavaa ruskeaa hiusväriä? Suurin osa vetää aina lähes mustaksi. Ostin casting cream glossin sävyssä 513, mutta paketissa näyttää niin tummalta että en uskalla laittaa. Olisko kannattanut ottaa 6 numeroisella alkava sävy? Ongelmana on myös hiusten punertavuus joten sekin pitäis saada peittoon. Jos jollain kokemuksia niin saa kertoa! :)

5

1814

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • glomt

      hmmm, jos sulla on alla jo monta väriä niin kyllä vois suositella kampaajalla menoa, sillä tuskin tuut saamaan toivomaasi väriä. Aiemmat käsittelyt jne. vaikuttaa väriin jolloin pakettiväri ei oo hyvä. Kampaamossa kampaaja pystyy vaikuttamaan sekoituksillaan esim. juuri tuohon punapigmenttiin.

    • Aika hyvä sävy

      se on. Ei tuu liian tumma.

    • ilovechoco

      Kuuleppa nyt on pakko auttaa ku itsekkin etsin vuosia suklaanruskeaa hisuväriä ja pari vuotta sitten löysin täydellinen! Lorealilla löytyy 6,23 ja garnierilla on kans ainaki ollu sama sävy. Mielettömän ihana maitosuklaanruskea sävy!!

      • Suklaanruskea

        Kiitos! Täytyykin seuraavalla kerralla kokeilla :) tuosta 513 sävystä tuli liian tumma kuten arvelinkin.. Täytyy pari astetta vaaleampi näköjään ottaa kun tummuu sen verran paljon!


    • hifki1

      Hahhaa, et sä kaupan väreillä pysty värjätä tumman päälle vaaleeta. Väriä pitää enssin poistaa jos vaaleempaa haluaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6444
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3863
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3240
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      374
      1761
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1408
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1340
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      47
      1003
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      976
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      900
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      879
    Aihe