Pomoni ei kestä eriäviä näkemyksiä. Hän ajaa väkisin läpi oman näkemyksensä vaikka se olisi vääräkin ja kaikki tietäisivät sen, hän itsekin. Ilmeisesti hänen maailmansa romahtaa jos jonkun toisen ehdotus voittaa. En oikein uskalla jatkaa keskustelua ja esim. perustella eriävää mielipidettänikään, koska pomo ei kestä sitä. Onko mitään muuta tehtävissä kuin mennä pomon pillin mukaan metsään.
Miten väitellään sivistyneesti
ttttyöläinen
1
152
Vastaukset
- Semmoista menoa
En tiedä onko kyseessä oikea yrittäjäpomo vai vain joku palkkalistan pikkupillittäjä, joka yrittää pitää oman nurkkareviirinsä itselleen varattuna. On kuitenkin selvää, että vinkuva pomo saa tahtonsa niin kauan läpi kuin työpesti kestää (päättyy se sitten konkurssiin tai irtisanomiseen).
Yleensä tuollaiset umpikorvat ovat pirullisia työkavereita eli ei kuullosta lupaavalta tuo sinun tilanteesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241691
- 301626
- 1691540
- 361275