Jos mulla olisi esim. http://treffit.suomi24.fi/profile/413342 joku tuollainen nainen tyttöystävänä.
Olisin todella onnellinen mies
ATM25v
17218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Miksi miehet aina tavoittelee kuuta taivaalta? Miksei tavallinen nainen kelpaa? Pitää olla joku Sara Chafak tai vastaava. TSIISUS, MIEHET!!! Nyt jotain realismia. Tää on sellainen tavallinen nainen, jota mies voi tavoitella jos ei ole mallin näköinen tai joku nhl-pelaaja: http://conniechurcher.files.wordpress.com/2012/02/fat-girl.jpg
Miksei teillä voi olla jalat maassa olevat, realistiset ja armolliset vaatimukset niin kuin naisilla? Ei ihme että on niin paljon näitä atm-miehiä, jotka eivät saa naista.
Joku mies tunnustautuu feministiksi? Mikäs siinä.
"Miksi miehet aina tavoittelee kuuta taivaalta? Miksei tavallinen nainen kelpaa?"
Anteeksi nyt vain, mutta aloittajan linkittämässä profiilissa oli ihan tavallisen näköinen nainen.
Ihan hyvä provo, itsekin melkein menin lankaan ja aloin jo suunnitella vastinetta :-p
Siitähän paistoi kilometrien päähän, että on jonkun palstapäivystäjän surkea provoyritelmä.
no miksei joku voisi ollakin onnelinen jos sellainen nainen olisi tyttöystävänä. Ihan nätti tavallinen naikkonen. Olette outoja.
kasvoiltaanhan hän oli kuitenkin ihan kivan näköinen. Sitä paitsi todella typerää linkitellä muiden profiileja pitkin nettiä. Sen vuoksi en kuvallista seuranhakuilmoitusta tekisi.
Et nyt ymmärtänyt..Siis aloitusviestin tyttö oli nätti mutta ilmeisesti provoajalla oli omat tarkoitusperänsä linkittäessään ehkä vähemmän viehättävän tytön kuvan?
Ehkä vähemmän... tuo päivystävän feministin linkittämä kävisi Timpan vaimosta.
En mä tajuu. Omastakin mielestäni oli hyvä provo, mutta ihme nillitystä taas edellä. Ilmeisesti porukka ei vaan tajua ironiaa. Juuri siitähän naiset valittaa, että muka tavallinen nainen ei kelpaa ja siksi miehet joutuvat turvautumaan omaan käteen koko ajan, vaikka aloituksen hyvin tavallinen nainenkin kerää aivan varmasti paljon katseita peräänsä.
miehen käyttämä tuokin nainen on?
jos linitetty profiili haluaa kesytettävän miehen niin eikös miehen hänen makuunsa ole silloin villit ja menevät miehet?
No ota yhteyttä profiilin naiseen sitten.
Ei helvetti, olin yläasteella samassa koulussa tuon naikkosen kanssa. Lappeenrannasta kotosin. Sanosin kyllä että on ihan peruskaunis nainen.
Kyllä kelpais tuo ensimmäisessä linkissä oleva nainen minullekkin tyttöystäväksi mutta minä en varmaan kelpaisi hänelle. Kyllä tuollaisella perusnätillä naisellakin on todella paljon valinnanvaraa. Tuskin tuollainen nätti nainen kuitenkaan minunkaltaistani liian ujoa ja hiljaista miestä huolisi.
Tuohan on tosi nätti nainen. Näyttää tavalliselta mut taviskin voi olla kaunis. Mulle kelpais tavis nainen tosi hyvin mut tavikset tavoittelee kuuta taivaalta joten tuolle naiselle tuskin kelpaisi tavis mies.
eiköhän ihan tavis tavikselle kelpaa