Niin kuinka moni muu teistä sinkuista tunnustautuu seurustelemattomaksi, eli ei ole koskaan seurustellut? Monta syytä varmasti on monella seurustelemattomuuteen.
Itse olen yli kolmenkymmenen ja seurustelematon, syynä voidaan pitää sitä että silloin kun kumppania parikymppisenä yleensä aktiivisesti etsitään niin minun paras aikani meni juoppokuskina "kavereille" ja naiset yleisesti eivät kiinnostuneet aina selvinpäin olevasta kuskista, ongelma oli kuulemma se että kun en juo.
Halukkaita kuskeja ei vain yksinkertaisesti ollut muita kuin minä.
Nämä ns "juopot" joita kuljetin vuosikaudet ovat onnellisesti pariutuneet kukin tahollaan ja hehkuttavat onnellisuuttaan ja vauvauutisia tulee säännöllisesti,
nyt olen yksin ja kun ikää on tullut ja seurustelukokemukset täydessä nollassa niin tilanne vaikeutuu entisestään.
Terapeutiksi kelpasin kyllä naisille kun oma "kusipää" mies on niin mulkku ettei sen kanssa voi edes puhua mut niin vain loppuillasta sen "kusipään" kanssa oli kiva vaipua suudelmiin.. Aah kun ihanaa..
Seurustelemattomuus hankaloittaa..
1
150
Vastaukset
- undertaker87
"Terapeutiksi kelpasin kyllä naisille kun oma "kusipää" mies on niin mulkku ettei sen kanssa voi edes puhua mut niin vain loppuillasta sen "kusipään" kanssa oli kiva vaipua suudelmiin.. Aah kun ihanaa.."
Heh, sellasta se mullaki nykyään on että naiskavereita kyllä riittää mutta ei ne muuten kiinnostuneita ole. Oon 26, nuorempana oli kyllä kaikkea säätöä naisten kanssa enemmänki ja muutama niistä olis halunnu seurustellakki mutta ei kiinnostanu ne naiset seurustelumielessä eikä koko seurustelukaan parikymppisenä.
Kyllähän tilanne alkaa olemaan todella haastava nytten kun en tiedä yhtään naista kaveripiiristä tai muutenkaan kuka ei olis vielä tähän ikään mennessä seurustellu. Jotenkin alkaa koko ajan tuntua koko seurustelu ihan mahdottomalta koska harva nainen haluaa kokematonta miestä. Ei sinänsä kiinnosta edelleenkää seurustelu, mutta tästä 5-8v eteenpäin niin alkaa olemaan jo tosi vaikeeta jos siihen asti on sinkkuna ollu.
Tosin kun kaikki kaverit oikeestaan seurustelee ni ois se kiva itsekkin, ku nykyää kaikilla on omat menot naistensa kanssa useesti yms. niin joutuu olee yksikseen aika paljon. Oon aika huono ihastumaan ellei kyseessä ole poikkeuksellinen tapaus niin en senkään puolesta helposti löytäis naista. Aika monet ihastuu helposti ja riittää että nainen näyttää hyvältä. En voi esim. käsittää miten eronnut voi löytää uuden naisen 2 viikossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1726213- 1471724
- 1131518
- 511270
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️46932Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢29860Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu97846Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5799Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan226752- 41749