Seurustelemattomuus hankaloittaa..

Niin kuinka moni muu teistä sinkuista tunnustautuu seurustelemattomaksi, eli ei ole koskaan seurustellut? Monta syytä varmasti on monella seurustelemattomuuteen.

Itse olen yli kolmenkymmenen ja seurustelematon, syynä voidaan pitää sitä että silloin kun kumppania parikymppisenä yleensä aktiivisesti etsitään niin minun paras aikani meni juoppokuskina "kavereille" ja naiset yleisesti eivät kiinnostuneet aina selvinpäin olevasta kuskista, ongelma oli kuulemma se että kun en juo.
Halukkaita kuskeja ei vain yksinkertaisesti ollut muita kuin minä.

Nämä ns "juopot" joita kuljetin vuosikaudet ovat onnellisesti pariutuneet kukin tahollaan ja hehkuttavat onnellisuuttaan ja vauvauutisia tulee säännöllisesti,
nyt olen yksin ja kun ikää on tullut ja seurustelukokemukset täydessä nollassa niin tilanne vaikeutuu entisestään.

Terapeutiksi kelpasin kyllä naisille kun oma "kusipää" mies on niin mulkku ettei sen kanssa voi edes puhua mut niin vain loppuillasta sen "kusipään" kanssa oli kiva vaipua suudelmiin.. Aah kun ihanaa..

1

202

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • undertaker87

      "Terapeutiksi kelpasin kyllä naisille kun oma "kusipää" mies on niin mulkku ettei sen kanssa voi edes puhua mut niin vain loppuillasta sen "kusipään" kanssa oli kiva vaipua suudelmiin.. Aah kun ihanaa.."

      Heh, sellasta se mullaki nykyään on että naiskavereita kyllä riittää mutta ei ne muuten kiinnostuneita ole. Oon 26, nuorempana oli kyllä kaikkea säätöä naisten kanssa enemmänki ja muutama niistä olis halunnu seurustellakki mutta ei kiinnostanu ne naiset seurustelumielessä eikä koko seurustelukaan parikymppisenä.

      Kyllähän tilanne alkaa olemaan todella haastava nytten kun en tiedä yhtään naista kaveripiiristä tai muutenkaan kuka ei olis vielä tähän ikään mennessä seurustellu. Jotenkin alkaa koko ajan tuntua koko seurustelu ihan mahdottomalta koska harva nainen haluaa kokematonta miestä. Ei sinänsä kiinnosta edelleenkää seurustelu, mutta tästä 5-8v eteenpäin niin alkaa olemaan jo tosi vaikeeta jos siihen asti on sinkkuna ollu.

      Tosin kun kaikki kaverit oikeestaan seurustelee ni ois se kiva itsekkin, ku nykyää kaikilla on omat menot naistensa kanssa useesti yms. niin joutuu olee yksikseen aika paljon. Oon aika huono ihastumaan ellei kyseessä ole poikkeuksellinen tapaus niin en senkään puolesta helposti löytäis naista. Aika monet ihastuu helposti ja riittää että nainen näyttää hyvältä. En voi esim. käsittää miten eronnut voi löytää uuden naisen 2 viikossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      125
      1168
    2. 69
      1081
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      93
      838
    4. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      77
      761
    5. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      741
    6. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      38
      694
    7. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      633
    8. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      25
      628
    9. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      38
      518
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      487
    Aihe