Mitenkä kun on perusvero ja

niin siltikö joutuisi vielä kilometrien mukaan maksamaan, eikös tuossa ala jo olemaan muutenkin maksuja kun polttoainekin on verollista.
Tulee Helsingissä diesel-autoilulle hintaa.
160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Et kai kuvittele että vanhat verot ja maksut poistuisi !!! Sullakin on löysää rahaa kun on vara pitää nettiyhteyttä. Vai olet tulevan entisen työnantajan koneella ? No toikin huvi tulee loppumaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käyttövoimamaksu kirjoitti:

niin siltikö joutuisi vielä kilometrien mukaan maksamaan, eikös tuossa ala jo olemaan muutenkin maksuja kun polttoainekin on verollista.
Tulee Helsingissä diesel-autoilulle hintaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu