En tiedä pitäskö itkeä vai nauraa.Mikä ihme on semmoinen tapahtuma jossa jo kolmannen kerran sama esiintyjä?Festivaali??Pääesiintyjä (1)ja sama pelimanni (2)porukka muutamassa paikassa siellä täällä ..pääasiallisesti eteläsuomessa....Voiko näin vähillä eväillä mainostaa "Irish festival of Finland"Kahden esiintyjän festivaali?? huh huh.
irkkufestivaali? Helsinki
2
187
Vastaukset
- irkkufani
Ouluun vaan irkkufestareille lokakuussa, täällä on mahtava meininki. Lentokoneella pääsee helposti ees taas.
- seamus13
Joo kattelinkin Oulun festarin sivuja..nuohan ovat oikeasti oikeat festarit, verrattuna mitä helsingissä tapahtuu.Onhan se makuasia, mutta Mary Coughlanin jazzin soittelu ei nyt niin hirmu irlantilaista loppupeleissä ole, ja kyllä kolmas kerta on ihan liikaa.Onko tosiaan ideat noin loppu?Mary Black on tienkin taas ensi vuonna...luulisin.Sitä kun helppo markkinoida samalla tavalla"..kun kerran sitä kuullut haluaa kuulla aina uudestaan.." Nou nou.Ihmettelen vaan myös, että eikö paikallisia irkkubändejä ole missään esillä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1864239"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?942785Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1442290Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8522516 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark332171- 192041
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302017Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371851- 851849
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201836