En tiedä pitäskö itkeä vai nauraa.Mikä ihme on semmoinen tapahtuma jossa jo kolmannen kerran sama esiintyjä?Festivaali??Pääesiintyjä (1)ja sama pelimanni (2)porukka muutamassa paikassa siellä täällä ..pääasiallisesti eteläsuomessa....Voiko näin vähillä eväillä mainostaa "Irish festival of Finland"Kahden esiintyjän festivaali?? huh huh.
irkkufestivaali? Helsinki
2
181
Vastaukset
- irkkufani
Ouluun vaan irkkufestareille lokakuussa, täällä on mahtava meininki. Lentokoneella pääsee helposti ees taas.
- seamus13
Joo kattelinkin Oulun festarin sivuja..nuohan ovat oikeasti oikeat festarit, verrattuna mitä helsingissä tapahtuu.Onhan se makuasia, mutta Mary Coughlanin jazzin soittelu ei nyt niin hirmu irlantilaista loppupeleissä ole, ja kyllä kolmas kerta on ihan liikaa.Onko tosiaan ideat noin loppu?Mary Black on tienkin taas ensi vuonna...luulisin.Sitä kun helppo markkinoida samalla tavalla"..kun kerran sitä kuullut haluaa kuulla aina uudestaan.." Nou nou.Ihmettelen vaan myös, että eikö paikallisia irkkubändejä ole missään esillä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979