Harmittaa kun liityin Jutan diettiin

Hölmölästä joo

Maanantaina alko ja en vieläkään tässä muksuilta ehtinyt tehdä kotitreeniä enkä tajua miten jatkossakaan.Mitähän oikeen kuvittelin :( Sinne meni rahat turhaan.

5

532

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ryhtiliike hei!

      Nyt on vasta keskiviikko, kyllä sä ehdit järjestelemään elämäsi niin että ehdit.

      Herää paria tuntia aikaisemmin. Äläkä vaan sano, ettet jaksa. Minä herään välillä jopa klo 02:00 aamulla, ja ehdin treenata. Illalla menen sitten aikaisemmin nukkumaan sellaisina päivinä.

      Miten sun lapset heräilee? Koska menee nukkumaan? Ainakin siinä on hyvin aikaa. Voit myös ottaa muksut mukaan, kun menet vaikka ulos tekemään treeniä. Kakarat leikkipaikalle ja mutsi treenaa siinä vieressä.

      Jos muksut jo pyöräilevät, kävele rinnalla. Jos vain joku tai ei yksikään, niin muut rattaisiin ja menoksi.

      Se on kiinni ihan vain ja pelkästään omasta TAHDOSTA. Jos haluat jotain oikein kovasti, se kyllä järjestyy. PÄÄTÄ että nyt lähtee!

      • kaikkee kanssa

        Kilojen tiputtamiseen ei tarvita mitään hikitreeniä eiköhän loppupeleissä ratkase Se mitä syöt


      • Ryhtiliike hei!
        kaikkee kanssa kirjoitti:

        Kilojen tiputtamiseen ei tarvita mitään hikitreeniä eiköhän loppupeleissä ratkase Se mitä syöt

        Elämäntavat ratkaisevat. Liikunta ja terveellinen ravinto ovat yksiä osa-alueita elmäntavoissa.

        Kiloja saa pois vaikka sairastumalla syöpään. Mutta jos haluaa laihtua terveesti ja terveellisesti ja myös saada pysymään kilot poissa, liikunta on tutkimusten mukaan se mikä on saanut entiset lihavat pysymään normaalipainoisina jatkossakin. Muut jojo-lihovat.


      • Nainen93
        kaikkee kanssa kirjoitti:

        Kilojen tiputtamiseen ei tarvita mitään hikitreeniä eiköhän loppupeleissä ratkase Se mitä syöt

        Jos haluaa olla laiha ja kiintee,niin silloin tarvitaan hikitreeniä!


    • Ene-dietti on turvallinen vaihtoehto helppoon mutta monipuoliseen laihdutusruokaan, kunhan noudattaa ohjeita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      130
      7759
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      98
      7276
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      31
      7182
    4. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      20
      6622
    5. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      73
      6341
    6. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      22
      5726
    7. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      112
      5702
    8. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      46
      5468
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      83
      5358
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      47
      5200
    Aihe