Ahdistus...

Kyyneleet ei tunnu koskaan loppuvan.En yämmärrä miksi kaikki kaatuu nyt.En kestä enää toista vastoinkäymistä tai eroa varsinkaan hänestä.Nyt sen tiedän että hän on se jota rakastan ja tulen aina rakastamaan.Kunpa vain hän tietäisi kaiken, voisinpa kertoa kaiken mitä mielessäni pyörii.
Mutten voi...liian monta asiaa estää meitä olemasta sitä mitä toivon että voisimme olla.
En ikinä unohda häntä.
2749
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos et uskalla kertoa murheitasi tulevat ne huomenna nurkantakaa vastaan, ja silloin saatat menettää enemmän kuin menettäisit olemalla rehellinen,
silloin saatat menettää kaiken.
Uskalla kertoa totuus, elämä on ihmeellinen ja kulkee omia polkujaan, mutta kaikella on oma tarkoituksensa.

Itse olin erittäin kiinnostunut eräästä työtstä ja kuvittelin että hänkin minusta.
Hän meni vähäksiaikaa ulkomaille, pidin omalta taholtani yhteyttä ja erään yhteydenpidon jälkeen kaikki muuttui.
Kuulin myöhemmin hänen tavanneen miehen ulkomailla, ja olen nyt luonut itselleni oman käsitykseni asioiden kulusta.
Hän oli ikävissään ja loukkaantuvainen, tapasi tuohon saumaan mukavan miehen ja asiat sujuivat itsellään.

Luulen että hän tuli raskaaksi, entinen mies ei ota takaisin ja ulkomaillekkaan hän ei viitsi muuttaa.
Minulle hän kieltää tunteita koskaan olleenkaan, ehkä koska tuntee itsensä epäonnistuneen ja haluaa suojella minua itseltään.

Mutta koska ei olla päästy kunnolla keskustelemaan hän ei myöskään tiedä minusta kaikkea, minulla ei tod. näk. ole koskaan mahdollisuutta saada omia lapsiaan ja tuo lapsi olisi siten lahja meille kahdelle.

kaikkea kummaa sitä ihminen saa kaivettua syvältä sydämmestään.

Äänestä

Eipä mulla sen kummempia elämänviisauksia ole sulle tarjottavana, mutta olen itsekin päätynyt juuri tuollaiseen tilanteeseen. Rakastan aivan h**tisti yhtä ihmistä, mutta yhdessä olosta ei tule mitään.

En voi unohtaa... Tulevaisuus tuntuu turhalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


XxXx kirjoitti:

Kyyneleet ei tunnu koskaan loppuvan.En yämmärrä miksi kaikki kaatuu nyt.En kestä enää toista vastoinkäymistä tai eroa varsinkaan hänestä.Nyt sen tiedän että hän on se jota rakastan ja tulen aina rakastamaan.Kunpa vain hän tietäisi kaiken, voisinpa kertoa kaiken mitä mielessäni pyörii.
Mutten voi...liian monta asiaa estää meitä olemasta sitä mitä toivon että voisimme olla.
En ikinä unohda häntä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu