Ne kalorit vhh:lla vai riittääkö kun vaan jättää turhat hiilarit pois tuntuu ettei tuo pelkkien hiilareitten jättäminen mulla auta
laskeako vai ei
rasvaa koneeseen
1362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Hauska nimimerkki sinulle, tietänet sanonnan "ihminen on sitä mitä syö"?
Vai oletko koskaan nähnyt timmiä ja hyväkroppaista karppaajaa?
En minäkään
Laske kalorit, jos ei toimi. Ei toi kaikilla pelaa. Jos syö enemmän kuin mitä kuluttaa, lihoo. Tai jos mättää sitä leipää välillä, niin ei pääse ketoosiin.
Toi on totta, yhtäkään hyväkroppaista rasvakarppia en ole minäkään nähnyt.
En tiedä mikä on rasvakarppi, minä ainakin syön rasvaa enemmän kuin THL suosittelee ja olen jättänyt nopeat hiilihydraatit pois... Ja olen hvyäkroppainen, jopa ikäisekseni. Naamaa tuokaan ruokavalio ei muuta, ei kauniimmaksi eikä rumemmaksi...
Eli ei tarvitse laskea kaloreita, mutta jos olet useamman viikon tai kuukauden paininut samoissa lukemissa, niin jossain on jotain pielessä. Syötkö edelleen viljoja?
En syö mitään viljoja viime vuonna karppasin kuukauden samalla tyylillä ja kuus kiloa lähti kilpirauhas arvot on kunnossa liekö ylimääräset nesteet lähteny niin jumittaa eli rasvaa ei pala
Maailman yksinkertainen tapa laihtua :
KULUTA ENEMMÄN MITÄ SYÖT.
PIDÄ RUOKAPÄIVÄKIRJAA JA OLE ITSELLESI REHELLINEN.
Huomaat heti tuloksia kun olet energiavajeessa( n 1000-2000 kcalorin vaje / pv SAA AIKAAN 100 % LAIHTUMISEN
Kuten sanottua nimimerkilläni kirjoitta ku sipää. Kenelläkään ei ole vaikeuksia erottaa sinun ja minun krjoituksia.
http://lchf3356.blogit.fi/lchf-ruokavalion-noudattajien-kokemuksia-osa-tavallisimmista/
Kuten sanottua olisit sinäkin syönyt lautasmallilla ja kohtuullisesti niin et olisi lihonut palloksi ja sairastunut 2-tyypin diabetekseen.
Kuten sanottua nimimerkilläni kirjoitta ku sipää. Kenelläkään ei ole vaikeuksia erottaa sinun ja minun krjoituksia.
http://lchf3356.blogit.fi/tietoja/terveempaa-tulevaisuutta-kohti/
Kuten sanottua ahmin liikaa ruokaa ja herkuttelin usein, lihoin ja sairastuin diabetekseen.
Terv Veijo
Lautasmallilla onnistuu aina .
itse tupakoin ja syön maanpäällisiä vihanneksia että kohta joudunkin maan alle.
Terv: Veijo
En ole ku-sipää vaikka päässäni on vikaa
Menkää hyvät ihmiset suoraan Veijo Puustisen blogisivustolle jos kunnon tietoa haluatte. Ei täällä kannata pilata aikaansa noiden "vaippapaviaanien kanssa" joilla ei ole omaa ajatusta ollenkaan.
Suomi24 sivusto on "pelleporukan" hommaa joilta puuttuu oma ajatus kokonaan ja kopioidaan toisten nimimerkintöjä ja tekstejäkin.
Veijo On paras.
Rasvapapat voisi todellakin mennä Puustisen blogisivustolle ja pysyä siellä. Sehän olisi win-win tilanne kaikille. Rasvapapat saa lukea Veijon huuhaa-juttuja niin paljon kuin sielu sietää eikä tarvitse "pelleporukoista" ja "nimimerkkivarkaista" välittää ollenkaan. "Pelleporukka" voi sitten keskustella täällä rauhassa häiriköiltä.
Kävin katsomassa Veijon blogia, postaukset olivat täynnä kirjoitusvirheitä ja muutenkin vähän liian fanaattista minun makuuni. Lisäksi mainokset olivat rasittavia, onko vhh pelkkää rahastamista???