Voiko iho venyä vahauksen seurauksena???

kulmavaha

Vahasin kulmakarvat toissapäivänä, ja nyt oon paskat housussa. Kävi nimittäin niin, että toi iho tossa silmäluomen yläpuolella on venähtänyt ja löystynyt??? Näyttäis siltä että jonkin sortin ihokerros siitä on lähteny myös, mutta se, mikä tässä huolestuttaa on, että jos toi iho voi oikeasti jäädä tollain lörpöttää??!!

Jakakaahan kokemuksia, mielellään heti!!!!! Kaipaan nyt aika hätäseen apua, ihan helvetin kiva meinaan jos parikymppisellä on kuuskymppisen silmäluomat.

1

175

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonymus

      Jos sul on huonolaatunen kollageeni niin voi olla ettei tu palautumaan täysin. Hieman luulis kuitenkin palautuvan sittenkin koska oot kuitenkin niin nuori. Onko sul heikot hiukset/ohut iho tai kestääkö harjoituskivuista ja venähdyksistä palautuminen kauemmin kuin sun kavereilla? Silloin sul luultavasti on heikohkot geenit ja huono kollageeni (kollageeni on se proteiini joka "pitää sut kasassa"). Ihmisillä joil on heikko kollageeni ei kannata venytellä hirveesti treenin yhteydessä eikä kannata missään vaiheessa lihottaa itteään.

      Tää nyt kuulosti varmaan aika synkältä mut kannattaa muistaa se että me ollaan yksilöitä ja kropat hyvinkin erilaisia. Ei pidä sokeasti vertailla muihin ja keskimääräisyyksiin jne.
      Sori, meni ehkä hieman off topiciks. Mut pointti on se että voi pahimmassa tapauksessa olla että toi iho sun kulmakarvojen yläpuolella ei tu korjaantumaan koskaan täysin mut se riippuu millanen iho sulla on. Onksul ohut heikko iho? Ootko joskus ollu yli 10 kiloa lihavampi? Ihohan menee ohuemmaks jos sen on läskeillä venyttää paskaks. Toi ihokerros irtos luultavasti sen takia että sun iho veny paljon ku riuhtasit. Ja se iho veny paljon koska se ohut ja heikko. Kannattaa siis jännittää otsalihaksia ja hieman kiristää ihoa vierestä seuraavan kerran ku riuhtaset. Jos vielä uskallat vahata sun kulmakarvoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      31
      5703
    2. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      13
      4182
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      196
      2379
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      166
      1770
    5. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      79
      1696
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      35
      1477
    7. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1375
    8. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      74
      1355
    9. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      224
      1204
    10. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1195
    Aihe