Moikka!
Jonkun verran tutkinut tätä au pair hommaa, mutta en löydä sivustoja joista löytyisi suomalaisia perheitä ulkomailta. Sivustoja löydän mutta missään ei ole vaihtoehtoa, että ruksi suomalainen perhe ..
Tietoa?
mistä löytyy suomalaiset perheet?
8
7999
Vastaukset
- aeil
http://www.aupairworld.net/
http://www.kangarooaupair.com/
Nois on aika paljo.. :) ja myöskin tääl suomi24 palstal lukee usein, että suomalainen perhe ettii au pairia ulkomaille.kiitti ! täytyy tutkia ehtoommalaa paremmal ajalla. toi eka kyl on tuttu, on sit mennyt ohi et voi paremmin laittaa hakuvaihtoehtoja.
- qwere1
http://www.hoitopaikka.net/Hoitopaikkavalitys.aspx
Tuolta löytyy myös muutamia ilmoituksia, tosin sivustolla ilmoittaminen on muuttunut vähän aikaa sitten maksulliseksi mikä varmaan karsii ilmoitusten määrää. - au pair worldistä
Au pair worldista sen verran, että siellä ei mun käsittääkseni voi kansalaisuuden perusteella hakea perheitä, mutta uskoisin, että jos laitat oman profiilisi kielitaidot kohtaan pelkän suomen, Easy Find luultavasti antaa pelkkiä suomenkielistä au pairia etsiviä perheitä.
ei mulla nyt suju. kirjauduin au pair worldiin ja laitin ,että osaan vain suomea. vaihdellut maata ( ilmeisesti pakko valita,ei saa kaikkia maita?) mistä haen perhettä ja se penteles sanoo se easyfind että ei löydy sopivaa perhettä.
kangarooaupair on mielestäni samanlainen, en ole löytänyt kohtaa ,jossa voisi ruksia, että vain suomalaiset perheet.
hoitopaikka.nettiin myös tutustuin ja on maksullista, niin en vielä kirjautunut :)
kun löytäisi edes muutaman "perheilmoituksen" mikä sopisi ,eli toinen edes olisi suomalainen, niin saisi käsityksen mitä heillä on tarjota, lähdenkö tähän ollenkaan.- aeil
henna84hk kirjoitti:
ei mulla nyt suju. kirjauduin au pair worldiin ja laitin ,että osaan vain suomea. vaihdellut maata ( ilmeisesti pakko valita,ei saa kaikkia maita?) mistä haen perhettä ja se penteles sanoo se easyfind että ei löydy sopivaa perhettä.
kangarooaupair on mielestäni samanlainen, en ole löytänyt kohtaa ,jossa voisi ruksia, että vain suomalaiset perheet.
hoitopaikka.nettiin myös tutustuin ja on maksullista, niin en vielä kirjautunut :)
kun löytäisi edes muutaman "perheilmoituksen" mikä sopisi ,eli toinen edes olisi suomalainen, niin saisi käsityksen mitä heillä on tarjota, lähdenkö tähän ollenkaan.Kangaroo aupairista. Kun menet kohtaan "families" tulee lista host perheistä. Siinä ylhäällä oikealla on kohta "advanced search" niin siitä painat ja laitat hakumaaksi yhden maan, esim Irlannin.
Mun mielestä siel ei taida pystyä laittaan hakuun, että pelkkä suomenkieli perheessä, mutta kun selaat perheitä niin aika ajoin sieltä tulee kokonaan suomalainen tai puolisuomalainen perhe, missä vaatimuksena on täydellinen suomi tai perus englannintieto.
Aupair Worldissa myöskin suomalaisia perheitä löytää aika hyvin vain selaamalla haluamasi maan perheitä.
Sit niinkun sanoinkin niin tääl suomi24 sivul noit hakemuksia on paljon ja myöskin googlettamalla "etsitään au pairia" saattaa löytyä perheitä yllättävistäkin paikoista :)
kiitti, jatkan hakua :)
- Neris WIllows
Päivä ,
Minä olen Neris , asumme Melbournessa ,Australiassa , minulla on 2 lasta jotka ovat 3 , 7 vuottiat söpö tytöt.
Meidän perhe etsii au pair henkilöä joka voisi auttaa meille 3-6 kuukautta , aloita mahdollisimmat nopeasti.
Maksamme lipput suomesta, englannin kurssi 7 tuntia - viikossa . 5$ / 1t, viikossa on noin 35 - 40 tuntia viikossa,
Au pairille tarjomme oma huone ja oma suihkuhuone.
Meille kaksi koira,toivottavasti sinulla ei ole allergiä. Jos sinulla on ajokortti se on hyvää, koska asumme 20 min. matkalla lasten koulua, saat auto viikonloppuksi oma käytävään.
oletko kiinnostanut? [email protected]
And I am sorry but my finnish not perfect, I have learned finnish for 6 year.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1672602Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait209714Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668