Mies ja porno = en saa seksiä

aapuuaa

Tarvitsen konkreettisia neuvoja miten päästä tästä tilanteesta eteenpäin. Olen 30 v. nainen ja avoliitossa, ei lapsia. Mies katsoo netistä pornoa aina kun olen töissä tai poissa kotoa (kaupassa tms.). Tästä johtuen miestä ei enää saman päivän aikana "huvita". Yritin pitkään keksiä keinoja saada miestä innostumaan seksistä kanssani, yritin myös puhua asiasta mutta se vain pahensi tilannetta.

Tällä hetkellä minua ottaa niin paljon pannuun että koko asiasta on tullut todella suuri turn-off. Ajattelen että antaa olla sitten herran kätensä kanssa, jos minun tarpeillani ei ole mitään väliä. En enää pysty edes omaksi huvikseni katsomaan pornoa, koska mies on vienyt siitä kaiken ilon ja tämä asia tulee koko ajan mieleen. Olen alkanut ajatella niin että silloin jos olemme molemmat kotona eikä mies pysty "salaa" katsomaan pornoa niin joutuu tyytymään minuun, arvaatte varmaan että tällainen tekee hyvää itsetunnolle.

18

889

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jholmes

      Tärkeintä on, että molemmat nauttii. Mies ja mulkku.

    • perinteet kunniaan

      Perinteisesti tie mihen sydämeen on käynyt hänen vatsansa kautta,lyhyempi tie sinne on kuitenkin antaa hänelle blowjob.

    • usko pois

      tilaa tuo: http://www.sinful.fi/2-speed-magic-wand-ladattava-hierontavibraattori

      jos ei miestä kiinnosta, niin menet "nukkumaan" ja alat surauttelemaan.
      jos ei ukkoa vieläkään kiinnosta, niin sitten se on robotti, eikä mies.

      meillä ainakin vaimo tyydyttää itseään tuolla, ja mikä parasta, antaa jopa kuvata itseään tuohutessaan.
      kuvia on kertynyt yli 12000 ja lisää kertyy pari kolme kertaa viikossa.

      kuvausten päälle vartin pano, ja molemmat on tyytyväisiä :)

    • mieti sitä

      Olet niin ruma että miestäs ei kiinnosta naida sinua.

    • lifemocker

      eihän se oma nainen kiinnosta jos suhteessa on ongelmia. ne tarvitsisi korjata ensin

      oletko muuttunut fyysisesti suhteenne aikana, että miehesi ei pidä sinua enää viehättävänä?

      • säälittävää

        Sun elämä taitaa pyöriä ulkonäköasioiden ympärillä, tästä ja monista muista kommenteistasi päätellen?


      • lifemocker
        säälittävää kirjoitti:

        Sun elämä taitaa pyöriä ulkonäköasioiden ympärillä, tästä ja monista muista kommenteistasi päätellen?

        ei ole mikään uutinen, että fyysisesti kovin muuttunut kumppani ei enää ole haluttava


      • Kysyn vaan
        lifemocker kirjoitti:

        ei ole mikään uutinen, että fyysisesti kovin muuttunut kumppani ei enää ole haluttava

        Ja aattele kuinka moni nainen on Hjallistakin halunnut? Onko se mies fyysisesti vetävä?...vai oisko sittenkin ne naissuhteet siihen sit lopulta kariutunutkin kun aika tiuhaan niitä on vaihtanut?


      • hjalliksen pallit
        Kysyn vaan kirjoitti:

        Ja aattele kuinka moni nainen on Hjallistakin halunnut? Onko se mies fyysisesti vetävä?...vai oisko sittenkin ne naissuhteet siihen sit lopulta kariutunutkin kun aika tiuhaan niitä on vaihtanut?

        Sillä on rahaa ja naisia saa rumakin mies jos on vaan tarpeeksi rahaa.


      • lifemocker
        Kysyn vaan kirjoitti:

        Ja aattele kuinka moni nainen on Hjallistakin halunnut? Onko se mies fyysisesti vetävä?...vai oisko sittenkin ne naissuhteet siihen sit lopulta kariutunutkin kun aika tiuhaan niitä on vaihtanut?

        "Ja aattele kuinka moni nainen on Hjallistakin halunnut?"

        tuskin moni


    • 4525

      jos ei nus.si niin ei rakasta. Ota ero ja etsi uusi mies joka nus.sii.

    • aavenaama tappaja

      yllätä se sun mies joskus alasti niin kyllä alkaa olo muuttumaan kiimaiseksi jos hän ei kiinosta seksi vieläkään niin hän on varmaan robotti

    • toimija1

      Itse ratkaisin asian hankkimalla rakastajan. Mies sai pitää pornonsa ja minä sain seksiä.

    • No just joo

      Tuo kuulostaa niin tutulle! Mies käyttää lähes kaiken yksinoloaikansa pornon katseluun. Nukkumaankaan ei mennä yhtä aikaa, koska miehen on pakko jäädä vielä valvomaan jotta saa katsoa pornoa. On koitettu alasti kulkemiset, yllätyssuikkarit jne. Ja ei, en ollut lihonut pätkääkään siinä vaiheessa kun tämä alkoi jokunen vuosi sitten! Olin pikemminkin timmimmässä kunnossa kuin suhteen alussa.

      Tänä vuonna on irronnut kerran. En viitsi tehdä enää aloitetta, kun sain aikanaan niin monet pakit. Kaiken lisäksi ne muutamat viimeiset (harvat!) kerrat on vaikuttaneet siltä, että pornoa on katsottu. Samanlaisia elkeitä esiintyy kuin pornoleffoissa ja voin kertoa et ne ei ole mun mieleen vaan ovat niitä pornoleffojen naisten alistamis-juttuja. Enkä ole mikään tiukkis, vaan meillä on kokeiltu jos jonkinlaista..

      Niin että onko tässänyt toivo menetetty jo? Tässäkö se sit on? Ja jos nyt joku haluaa vakuuttua siitä, että olen niin ruma ja läski ettei mieheni halua minua enää, niin miksi vit**sa se sitten on enää minun kanssani?! Olen ehdottanut niin eroa kuin taukoakin, mutta kumpaakaan ei halua. Päinvastoin, oikein suuttui kun alan "heti" puhumaan erosta kun menee "vähän" huonommin..

    • pirullinennainen

      Voi olla että miehelläsi on erektio-ongelmia. Se johtuu osaksi liiallisesta pornon katselusta. Olisi kai viisasta lähteä, koska parisuhde on molempien huomioon-ottamista eikä sinun tarvitse alkaa kilpailemaan kuvaruudun huor...ien kanssa

      Minkälaista elämää se on että koko ajan pitää pistää askeleen edelle toisen eteen... voin kertoa että sm seksi alkaa menemään liian pitkälle... voithan olla pirullinen ja katsoa tykkääkö miehesi katsoa peppuseksiä ja kysyä onko lapsuudessasi ollut ongelmia kun tuollaiset kiinnostaa

    • hdstriimitforlife

      tuttu aihe juu niin miehille kuin naisillekin.

      olen joskus kuullut tuon jos kattoo peppuseksiä kommentin aikaisemminkin.
      ja voin kertoa miehenä että hakoteillä on moisesta puhuvat ja mikä epäreiluinta miestä kohtaan on se, että vaikka peppuseksi nyt onkin tietääkseni suht normaalia touhua niin miesten kuin naistenkin kesken (googleta erogeeninen alue, ellei uskontosi esim. internetin käyttöä kiellä), on miehen hankalaa todistaa onko painanut stoppia tai katsellut poispäin kun melkein kaikessa pornossa oleva peppuilukohta on alkanut katsellessa lähestyä tuloaan. eli olisi reilumpaa olla joko puuttumatta siihen katsooko niihin kohtauksiin asti tai sitten antaa asian olla. mutta sen tiedän, että tervettä tuskin on vaihtaa elokuvaa tai painaa stoppia siinä vaiheessa. siihen puuttumatta onko peppuilu ok, sanon silti että jos pelaa reilusti niin ei syyttele asiasta jota on miltei mahdotonta todistaa jälkeenpäin (painoiko stoppia missä kohtaa vai ei). aika henkilökohtaista imho ottaa itteensä pornon katselusta vähän sama kuin luulisi muidenkin elokuvien olevan totta. jos kiellät mieheltäsi pornon katselun (josta hän kiihottuu) niin kiellät myös hänen kiihoittumisensa, mikä sitten tekee sen ettei uskalla kiihottua lähelläsikään. ei pahalla, mutta kunhan halusin jakaa tämänkin puolen aiheesta kanssanne (no pun intended). se, jos et itse kiihoitu pornosta tuskin on myöskään miehesi vika, vai? sanoit katsoneesi itsekkin pornoa, mutta tuomitset miehesi siitä silti. epäreiluus ja tekopyhyys kyllä ei kiihota edes miehiä sen voin "paljastaa".

    • mitä tehdä

      vähän samantyyppinen ongelma on täälläkin.. Tietääkseni mieheni ei katso pornoa? ei kyllä haittaa vaikka katsoisi.. kunhan se ei ole liian tärkeää.

      Mutta tämä.. ettei seksiä ole, tekee kyllä tuhoa itsetunnolleni. Enää ei tee mieli ees tehdä aloitettakaan.. olen 26 vuotias ja mielestäni melko nätti, en liian lihava enkä liian laihakaan..

      Mutta kyllä se itsetuntoa raapaisee kun toista ei näytä huvittavan... :(

    • NAINEN1

      Jättäkää tollaset säälittävät pornon katsojat,tytöt!Seksiä pitää saada kotona ,ja jos ei kiinnosta,etsikää uudet miehet!Eihän se seksikään kaikkien kans synkkaa,mut on aivan nastaa kun löytää sellasen miehen jonka kans menee hommat yksiin!Eikä se oo kiloista kiinni,kuka ketäkin vetää puoleensa,henkilökehtainen vetovoimako...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      35
      13892
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      154
      5471
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      200
      5089
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      86
      4272
    5. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3561
    6. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3058
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      14
      2939
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      2701
    9. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      6
      2649
    10. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      39
      2507
    Aihe