antaisi töitä monille kulutus lisääntyisi sitä kautta nyt ne panttaa omia rahoja pankeissa eikä kukaan kuluta mitään.
Rikkaat rikastuisi paljon enemmän,jos ne
12+0
875
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mitä iloa rikkauksista on ellei niitä käytä, ja paras tapa rahan käyttöön
on juuri työpaikkojen luonti, eikä niiden tarvitse tuottaa voittoakaan.
Näin toimien jaat iloa ja hyvinvointia ympärillesi ja sinut muistetaan
kauan vielä kuolemasi jälkeenkin.
Töitä on enemmän kuin tekemään ehtii. Eri asia onkin, miksei työt kelpaa työttömille loisille vaan ennemmin nautiskellaan yhteiskunnan tuilla leväperäistä elämää !
Täällä kirjoitti eilen "kova duunari". Ylläpidon loiset poistivat kateuksissaan hänen aloituksensa, kun kuulivat hänen palkkansa.
Vain tällainen kova duunari tuottaa työnantajalle hyvää. Laiskureista ei koidu kuin kuluja.
mikä se kova duunarin palkka sitten että muutkin tietää.
Taisi olla 3500-4000/kk.
Pikkunen palkka on. Minä teen sellaiset 6500 kuussa (netto) ihan normitunneilla vaan. Koulutusta ei ole kuin ihan vähimmäismäärä, mutta elämänkoulua onkin tullut käytyä oikein kunnolla.
aivan kuin kansan edustajalla kova palkka pieni koulutus.
Kyllä kuluttaa, kaikenmaailman jussufeille jaetaan meidän köyhien viimeiset rahat, jotta voivat matkustaa koulutukseen kotimaihinsa ja tuomaan uusia elätettäviä täysihoitoon.