Apua !

Noniin sattui hiusväri moka, nimittäin värjäsin tänään hiukseni liian tummiksi.Onko mitään keinoa millä saisin niitä nyt vaalennettua?Auttaako että pesen ne useaan kertaan vielä tänään?Olen kuullut että siten saa tuoreenhiusvärin nopeasti vaaleammaksi mutta en ole aivan varma.
353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jotkut sanoo että sen pitäisi auttaa, mutta en kyllä oikein usko siihen. Sinne hiuksen sisään se väri on jo lukkiutunut vaikka vasta värjätty olisikin.
Taitaa olla ainut ratkaisu tehdä värinpoisto. :(

Äänestä

Syväpuhdistavaa shampoota kannattaa kokeilla! Herbinan puteli maksaa alle vitosen ja vaalensi kyllä pikkuhiljaa omaa mustanruskeaa tukkaani

Äänestä
  • Täältä myös kannatetaan kokeiltavaksi syväpuhdistavaa. Ja jos kovinkin tummaksi tuli niin pikkuhiljaa se siitä jonkin verran haalistuu. Se nyt ei tietenkään akuuttiin hätään auta..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


plääääh kirjoitti:

Noniin sattui hiusväri moka, nimittäin värjäsin tänään hiukseni liian tummiksi.Onko mitään keinoa millä saisin niitä nyt vaalennettua?Auttaako että pesen ne useaan kertaan vielä tänään?Olen kuullut että siten saa tuoreenhiusvärin nopeasti vaaleammaksi mutta en ole aivan varma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu