Rankkaa

Koko päivä menossa ja sitten huomisen suunnittelupalaveri venyi tolkuttoman myöhään.
Nyt vasta pääsee nukkumaan ja herätys on jo 7:15.
Sitten taas huominen päivä kokonaan menossa.
Onneksi näitä ei ole usein.

Hotellin patja on kunnollinen, eikä liian pehmeä.
16146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Noinko koville tosiaan ottaa ikityöttömän tylsä olotila?

Äänestä
  • Aloittaja

    Työllisyys on kummallinen asia, sillä voi aivan hyvin olla niin ettei ole varsinaisesti töissä, mutta silti tehtävää on älyttömästi.

    Äänestä

Uni on tärkeää, jos ei tule uni, niin kunhan menee maate ja on nukkuvinaan. Elimistö rentoutuu ja saa tilaisuuden palautua.

Tuosta tokkurasta kun nousee ylös...

venyttele ja hengitä aamulla. Vie happea lihaksille niin pääset paremmin liikkeelle. Puhaltele vielä kahvipöydässäkin, niin tulee lämmin ja elimistö "luulee" että nyt ollaan hereillä.

Happea, happea, happea

ps. ja vitamiinit ettei tule flunssaa

Äänestä
  • Aloittaja

    *syö D:tä*

    Yllättävän vähällä sitä pärjää.
    Eilen ei ollut ruokaakaan kuin aamulla ja päivällä yksi pieni pala leipää.

    (mutta aamuherääminen on aina ollut hankalaa)

    Äänestä

Kaipaat menopaussia

Äänestä
  • Aloittaja

    Tai sitten paussimenoa.

    Äänestä

Downshiftaa vähän. Miksi se nyt noin kiire ja rankkaa pitää olla valmiissa maailmassa?

Äänestä
  • Aloittaja

    Olen minä väliajat ihan riittävän laiskana, eli ei huolta.

    Äänestä

Aloittaja

Loppuraportti:
Takaisin Helsingissä.
Koko päivä taas menossa.

Heräsin aamulla reilut 3 tuntia nukkuneena, mutta vielä hotellin aamiaisella nukuin niin seisaallani etten tiennyt missä järjestyksessä otan ruokaa tiskiltä.
(no, oli se sekava linjakin)
Vasta teen jälkeen aloin herätä.
Sitten tarkkana ja aktiivisena, sekä virheettömänä koko päivä.
(no, sähläsin hiukan parissa kohttttaaa, mutta se ei haitannut pahasti)

Nyt hiukan väsyttää.

Äänestä
  • Aloittaja

    Ai niin.
    Kehtuttiin tolkuttomasti.

    Äänestä


  • buddy-love kirjoitti:

    Ai niin.
    Kehtuttiin tolkuttomasti.

    Vuorokaudessa on 24 tuntia....vain!

    Äänestä

Tutun oloista touhua. Valkokaulusköyhälistön osa. Ei huono osa, mutta välillä puuduttava. Onneksi olen asemassa, jossa voi hevonpaskabingon välillä kysellä vaikka että mikä on elämän tarkoitus eikä kukaan kehtaa ääneen sitä ihmetellä :)

Äänestä

Repiminen ja rehiminen ei tee kenellekään hyvää. Koitahan ottaa rauhallisesti. Lepää ja rentoudu välillä. Ole lempeä itsellesi. :)

Äänestä

Ja nyt än mehut puristettu miehestä niin, että ei mitään jaksa palstallekaan päivittää. Täällä päivystetään ja odotetaan elonmerkkiä...

Äänestä
  • Aloittaja

    Paikalla ollaan.
    Piti ryntäillä kaupungilla ja sitten siirtyä taas mahdollisimman kauas Helsingistä.
    (Eli sieltä on taas hävinnyt logiikka ja järjestys)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


buddy-love kirjoitti:

Koko päivä menossa ja sitten huomisen suunnittelupalaveri venyi tolkuttoman myöhään.
Nyt vasta pääsee nukkumaan ja herätys on jo 7:15.
Sitten taas huominen päivä kokonaan menossa.
Onneksi näitä ei ole usein.

Hotellin patja on kunnollinen, eikä liian pehmeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu