aina nälkä

Olen siis vhh:lla ja syön kolme kunnon ateriaa päivässä ja vettä juon paljon mutta koko ajan on nälkä voita ja öljyä käytän ruuanlaitossa
463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Syö enemmän rasvaa. Ota lusikalla kunnes nälkä lähtee. Vhh:lla ei lasketa kaloreita.

Äänestä
  • Typerä kommentti

    Äänestä

Lisää välipala päivään?

Äänestä

Kokeile lisätä kuituja ja vaikka ottaa tosiaan lusikallisen kookosrasvaa. Sillä pitäisi näläntunne pysyä poissa. Ja lisäähän saa syödä mikäli oikeasti tuntuu, että on nälkä. Kunhan et vain hiilareita hirveästi mätä niin ei mitään hätää. Esim parsakaalia jne voit kanssa heittää täytteeksi mukaan niin saat massaa lisää ruuan mukaan mikäli vatsa kaipaa jotain fyysistä täytettä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pohjaton maha kirjoitti:

Olen siis vhh:lla ja syön kolme kunnon ateriaa päivässä ja vettä juon paljon mutta koko ajan on nälkä voita ja öljyä käytän ruuanlaitossa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu