Suomea lahjoitetaan hölmölän malliin pala-palalta pois

Soininvaara taitaa olla Vihreiden viisain poliitikko.

http://www.talouselama.fi/uutiset/soininvaara suomesta on jo vallattu tanskan kokoinen alue/a2203200
377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jopa koko suomen mittapuussa viisas politiikko, eipä noita montaa nykyeduskunnassa ole.

Äänestä

suomeen jää vain paita pyykin pesijät muut kannatavat myidään ulos pikku rahalla.

Äänestä

Mikä siinä on että jatkuvasti kaikki peukut nollataan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pässejä viedään kirjoitti:

Soininvaara taitaa olla Vihreiden viisain poliitikko.

http://www.talouselama.fi/uutiset/soininvaara suomesta on jo vallattu tanskan kokoinen alue/a2203200

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu