Hakusessa au pair kesäksi 2014?

Aupairiksi2014

Moikka!

Olen siis pian 18-vuotias urheilullinen lukiolaistyttö ja etsin isäntäperhettä ensi kesälle. Asuinpaikalla ei ole minulle suurta merkitystä, sillä intoa tutustua eri kulttuureihin ja kieliin riittää!

Lasten kanssa tulen todella hyvin toimeen erityseisti iloisen sekä luotettavan luonteeni vuoksi. Nuoresta iästäni huolimatta, minulla on paljon kokemusta lapsista. Viimeiset neljä vuotta olen käynyt säännölisesti lastenhoitajana ja nyt toimin kolmatta vuotta kerhonohjaajana. Suosittelijoita siis tarvittaessa löytyy! Lisäksi olen suorittanut Mannerheimin lastensuojeluliiton lastenhoitokurssin ja ollut myös päiväkodissa töissä kuukauden. Tulevaisuudessa aijonkin hakeutua tutkimaan kasvatustiedettä.
Myös kodinaskareet kuten ruuanlaitto ja siivous onnistuu.

Laitathan tarvittaessasi viestiä tänne tai sähköpostiin [email protected]. Juttelen mielelläni lisää esimerkiksi skypessä, sähköpostilla tai facebookissa.

Ystävällisin terveisin,
Iida

1

373

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Neris.Willouws

      Päivä ,
      Minä olen Neris , asumme Melbournessa ,Australiassa , minulla on 2 lasta jotka ovat 3 , 7 vuottiat söpö tytöt.
      Meidän perhe etsii au pair henkilöä joka voisi auttaa meille 3-6 kuukautta , olemme etsineet joku soumestä ensi kesäksi, minä puhun vähän suomea, haluan harjoitella suomen kieli.
      Maksamme lipput suomesta, englannin kurssi 7 tuntia - viikossa . 5$ / 1t, viikossa on noin 35 - 40 tuntia viikossa,
      Au pairille tarjomme oma huone ja oma suihkuhuone.
      Meille kaksi koira,toivottavasti sinulla ei ole allergiä. Jos sinulla on ajokortti se on hyvää, koska asumme 20 min. matkalla lasten koulua, saat auto viikonloppuksi oma käytävään.
      oletko kiinnostanut? [email protected]
      And I am sorry but my finnish not perfect, I have learned finnish for 6 year.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      145
      4033
    2. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      55
      3454
    3. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      213
      2805
    4. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      38
      2702
    5. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      28
      2552
    6. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?

      Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu
      Tv-sarjat
      48
      2134
    7. Kuvaile kaivattuasi kolmella emojilla.

      :) 😛😆😱
      Ikävä
      128
      1667
    8. Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!

      Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja
      Suomalaiset julkkikset
      37
      1656
    9. Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa

      Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      1599
    10. Mikä vimma on Suomeen saada datakeskuksia?

      Eihän se tuo suomalaisille montaa työpaikkaa, tuskin edes rakennusvaiheessa rakentajat kaikki suomalaisia. Miksi tänne e
      Maailman menoa
      105
      1290
    Aihe