onko mahdollista saada ex takaisin?

Tyttöystävä jätti noin kuukausi sitten :( oltiin oltu jo vuosi yhdessä ja me ei paljoa riidelty ja meillä meni hyvin mutta hän jätti koska kaipasi vapaana olemista ja sinkkuutta ja ei halunnut olla sillä hetkellä kenenkään kanssa. ikää meillä ei ole kuin 18. onkohan mitään mahdollisuutta saada häntä takaisin tai mitä pitäisi tehdä?
7397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos sinun tyttöystäväsi rakasti sinua aidosti niin hän kyllä palaa sinun luoksesi takaisin. :) Neuvona saada hänet takaisin kehottaisin kertomaan miten paljon rakastat häntä ja miten paljon teidän suhde merkitsi sinulle niin luulisi sen auttavan sinua saamaan hänet takaisin. I'll keep my thumbs up for you. :) (Y) Good luck! :)

Äänestä
  • Hyvä mies! Ryhdistäydy! Maailma on täynnä naisia....etsi sellainen joka sua rakastaa, äläkä käperry exiin;

    Äänestä

  • jos tyttö olisi oikeasti rakastanut, ei hän olisi poikaa jättänyt

    Äänestä

miksi heti huonompina aikoina pitäisi etsiä uusi?

Äänestä

eikö sulle jo kerrasta tullut selväksi, että kyseinen nainen ei halua seurustella?

Äänestä

Tuskin hän vapaana ja sinkkuna haluaa olla, se on vain tapa kertoa että haluaa olla erossa sinusta mutta eihän sitä aivan suoraan kehtaa helposti sanoa. Et ollut täydellinen valinta hänelle (vaikka tuskin hän sinua inhoaakaan) ja hän haluaa pitää ovet auki seuraavalle. Sad but true. Voitte olla jonkunlaisia kavereita ehkä mutta ette heti tai ette ainakaan voi tapailla yhtä paljon enää. Älä suotta ala muuttamaan itseäsi kelvataksesi hänelle. Ihmisen on tärkeää olla oma itsensä eikä joku imitaatio jostain naissankarista.

Äänestä

Joo, "halusi olla vapaana ja sinkkuna.." ihan niinkuin minunkin naisystävä mut jättäessään. 3 viikon kuluttua erosta pistäydyin hänen kesämökillään viemässä muutaman hänen jättämänsä tavaran. Siellähän tää "vapaa ja sinkku" saunoi jo uuden miehen kanssa!!!
Älä alennu pyytämään häntä takaisin. Etsi uusi ja laita sinut jättäneelle teidän yhteinen kuvanne vaikka multimediaviestinä ja kerro että "kyllä vaihtamalla sittenkin paranee.."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ex takaisin? kirjoitti:

Tyttöystävä jätti noin kuukausi sitten :( oltiin oltu jo vuosi yhdessä ja me ei paljoa riidelty ja meillä meni hyvin mutta hän jätti koska kaipasi vapaana olemista ja sinkkuutta ja ei halunnut olla sillä hetkellä kenenkään kanssa. ikää meillä ei ole kuin 18. onkohan mitään mahdollisuutta saada häntä takaisin tai mitä pitäisi tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu