Siis onks naiset antaneet tollaselle idiootille joskus pil.lua. Kyllä naiset näköjään jakaa kaikenlaisille ääliöille tavaraansa.
BB: n Teppo säkkinen
aa-tee-äm
15568
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Joo, mut ääliöitten ääliö eli sinä olet jäänyt ilman.. joku raja sentään.
Kummaa tosiaan että kaikki naiset on aivan yksimielisiä sun suhteen ja pakenee kuin henkensä hädässä sun läheisyydestä.
joo, eiks multinikki täytä kohta 34? vai 35? palsatalla träällä synttärit ahha haa nehän vois olla hauskat. pitäskö kerätä joku kolehti ja ostaa sille nainen? pelkäisikkö multinikki jos tuotas sulle bööna?
Luulisi sinun itse tietävän parhaiten synttärisi.
Vaadin virallista selvitystä naisilta
Marianne, se silikoni-bimu BB;stä ainakin.
Satun jonkin verran tuntemaan tuota teppoo ja olen kuullut sen olevan jonkinlainen narsisti.
Inhoan tuollaista narsisti luokittelua jos on vaan kuullut joltain. En katso bb ohjelmaa enkä tiedä tosta miehestä mitään mutta miksi puhutaan pahaa vieraista ihmisistä ja jatketaan juoruja. Itse en puhu eteenpäin toisten haukkuja ja en usko ketään narsistiksi ennen psykiatrin tuomiota.
Faktaa on se, että narsistisen persoonallisuushäiriön omaavia on väestössä 1% ja muidenkin persoonallisuushäiriöiden yhteydessä saattaa esiintyä myös narsistisia piirteitä. Elämä tahtoo opettaa, halusi tai ei. Eli narsismilta on turha sulkea silmään ja korviaan, sen kanssa joutuu väkisin tekemisiin jo puhtaasti sen yleisyydenkin takia. Et tule taatusti saamaan psykiatrin vahvistusta yhteenkään elämässäsi narsistiin jonka elämässäsi kohtaat, mutta toivottavasti älyät pysyä niistä erossa. Näin nettiaikana narsismista on sentään helppo hankkia tietoa.
Tuossa Tepossa minua eniten tuo narsistin mieleen bb-sivustolla oleva esittely jossa ilmoittaa ammatikseen mm. viihdetaiteilija ja olevansa koulutukseltaan sähkö- ja satelliittisuunnitelija. Jos eivät nuo ole silkkaa valetta, niin ainakin lapinlisää on mukana. Narsisteilla on yleisesti tunnettu tapa liioitella saavutuksiaan.
Sen sijaan 24/7:n kautta seurattuna Teposta tulee mieleen enemmänkin "vain" äärettömän itserakas pullistelija jolle on niin sanotusti noussut kusi päähän. Tiedän muitakin tuollaisia meikkaavia miehiä, jotka pumppaavat rautaa salilla päivät pitkät ja luulevat olevansa joka äidin unelmavävyjä, eivätkä osaa edes autoa ajaa. Mr. Finland -kilpailun voitto ei tee hänestä ainakaan minun silmissäni komeaa vaikka hän itse onkin saattanut menettää siitä syystä itsekritiikkinsä, ulkonäöltään hän on omissa silmissäni jopa epämiellyttävä (suurin osa ihmisistä kuitenkin neutraaleja, eivät ärsytä jolleivat ihastutakaan olemuksellaan). Hän ei myöskään ole mikään hauskuuttaja talossa, vaan lässyttää yhdentekeviä ja roikkuu sosiaalisessa hierarkiassa ylempänä olevien (Andy, Reetu) miesten kannoilla kuin iilimato ja peesailla näiden juttuja, selvästi tarkoituksenaan hyötyä tuttuvuudesta jatkossa, "uida piireihin".
Olet niin oikeassa. Teppo on ihan idiootti selkärangaton limanuljaska. Samaa ihmettelen viestiketjun aloittajan kanssa. Toivottavasti kukaan ei retkahda tuohon.
Jos prosentti on narsisteja, mutta varmaan 50% on jonkun epäilyksen mukaan narsisteja, niin onhan tuossa melkoinen epäsuhta.
Kai tanssipoika voi sanoa olevansa viihdetaiteilija? Ja sähkösuunnittelija? Eikö niitä tule amiksesta 2v koulutuksella? Vain satelliitit iso kysymysmerkki? Toisaalta nainen, jonka mielestä noissa on jotain kehunaihetta on epäilyttävä.
Niin, prosentti on puhtaita narsisteja ja jopa lähemmäs 20% omaa jonkun aineiston mukaan persoonallisuushäiriön, jossa saattaa olla narsistisiakin piirteitä. Narsistit ovat älykkäitä ja yleensä menestyvät elämässään ainakin tiettyyn rajaan saakka puhtaasti jo tästä ao. persoonallisuushäiriöstään johtuen. Riippuen tietysti seurasta, saattaa jollain asteella narsistisia (ei siis puhtaita narsisteja kuitenkaan) ihmisiä olla tietyntyyppisissä piireissä yliedustuskin (Seiskan "julkkisbileet?), eikä näin ollen tuo mainitsemasi 50% ole kaukana totuudesta.
Amiksista ei tule kuin sähköasentajia, sähkösunnitteluun vaaditaan vähintään AMK-koulutus. Tuo satelliittisuunnitelu nyt tietysti voi olla mitä vain oikeista satelliiteista satelliitti-TV-asennuksiin (epäilen jälkimmäistä), mutta selkeää vääristelyä havaittavissa. Vaatii äärimmäistä röyhkeyttä "pelkkänä" tanssijana (mitä meriitttejä?) myöskään nimittään itseään viihdetaiteilijaksi, käypä esimerkiksi katsomassa vaikka Jorma Uotisen sivuja niin sielläkin näkee enemmän nöyryyttä.
Useimmiten kuitenkin kovinta ääntä toisten narsismista pitävät ovat narsisteja. Narsisti kun ei voi sietää muiden a) menestystä b) erimielisyyttä itsensä kanssa, joten tuollaisten ihmisten täytyy olla sairaita, useimmiten narsisteja.
Narsismillakin on omat sävyeronsa ja naapuritautinsa: Teppokin ilmeisen pinnallinen ja varmaan itserakaskin, muttei se vielä tarkoita, että olisi tunnekuollut ja empatiakyvytön.
Ylimielinen naisten tönijä kun on jo saanut niin mikäs siinä miten tönii näin ajattelee aika moni mies
Jep jep näin se menee, ei ole kovin rilkaalla sanavarastolla häntä luotu.
Kova paikka kun ikää tulee, sekä joutuu nöyrtyyn ja huomaan että muitakin on olemassa.Taistelu kaverin hänestä saa, on kuuma sen suhteen kun hänestä heitetään juttua.Eikö Mr Finland kisassa, katsottu/-arvostettu sosiaalista kanssa-käymistä.Nim:Nöytynyt naisia arvostava mies.
Hyvää syksyä kaikille, kyllä Tepon työtarjoukset vähener.
Kaupungille lapion varteen...
Näköjään poika päässy muutamasti, tekeen työt.
Hyvät tai huonot, no se on hänen asiansa ;D