Mun exä muutti välittömästi eron jälkeen uuden naisen luo huonekaluineen .. laittoi oman asuntonsa vuokralle. Tapaamiskäräjillä saatiin olosuhdeselvittely jonka mukaan mies kehuu miten elää normaalia perhe-elämää avopuolisonsa farmaseuttinsa kanssa ja tämän lapsien. Elatusmaksukäräjillä väitti asuvansa yksin joilloin mieheltä vähennettiin asumismenoissa sama kuin minulla yksinhuoltajana. Nainen huijaa exältään ylimääräisiä elareita kun mukamas on yksinhuoltaja ... pariskunta asuu naisen omakotitalossa. Miehen osoite maistraatin mukaan on edelleen asunto joka on hänen ja vuokralla. Mies paljasti elarikäräjien odotushuoneessa uuden rouvansa nostelevan yksinhuoltajakorotuksia. Mua ei harmita rvan exän kanssa mikään muu kuin tämä mieletön kusetus yhteiskuntaa ja meitä kohtaan... sitten pariskunta haukkuu kaikki muut ihmiset rikolliseksi ja ala-arvoiseksi vaikka itse ovat juuri tuollaisia. Mies löysi oikein vakkansa täältä treffisivuilta ... ilmoitukset ja tutkintapyynnöt tehty eteenpäin ... ihmettelen jos yhteiskunnassa voi huoletta toimia rikollisesti rikastuakseen .. alan minäkin toimia samoin.
Vastaukset 2
- fsdvccvxvcx
Kyllä minä katkeruutesi ymmärrän. Koita vain ottaa rauhallisesti ja keskittyä elämässä eteenpäin menemiseen äläkä ole katkera miehellesi.
- Pari juttua
Erotaan tai tehdään mitä vain, mutta on pari asiaa joita en millään hyväksy. ensimmäinen on lasten jättäminen oman elämän ilon etsimisen vuoksi ja toinen yhteiskunnan varojen käyttäminen vippaskonstein, rikoksia molemmat, toinen kaikkia kansalaisia kohtaan ja toinen omia lapsia kohtaan.
Toivottavasti se rangaistus tulee näille hunsvonteille, kieroilijoille aikanaan ja oliskin niin kova, että joutuvat itse kärsimään toden teolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu501178- 16825
- 68732
- 63725
- 47704
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69688Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9540Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8510Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45508Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24473- 4472
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104469Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113434- 16431
Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26427- 36415
- 34404
- 35399