Aattelin ottaa septumin seuraavas kuussa mutta mietityttää et paljo se sattuu ku oon kuullu et jokut on menanu pyörtyy ku se sattuu nii paljon ja joillain ei tunnu yhtään missään. Mutta ku ite kokeilin painaa vähän neulaa siihe kohti nii seki sattu tosi paljon. Ja millasii riskejä siin on?
Itelläni on labret mut tein sen ite ja hoidin sitä vaan 2 viikkoo ja mitää ei tapahtunu. Nii entäs septumis?
Paljon se noin maksaa?
Itelläni on labret mut tein sen ite ja hoidin sitä vaan 2 viikkoo ja mitää ei tapahtunu. Nii entäs septumis?
Paljon se noin maksaa?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vastailkaa minulle D;
En omaa.
Kuulemma kirpasee vain vähän.
Ei riskejä.
Hoito kuten muutkin lävistykset n.1-3kk
hinta 30-50e
älä ota. ei oikeesti käy kovinkaan monelle nuo
Ota vain jos mieli tekee! Kerran se kirpaisee! Itselläni on ollut yli vuoden ja tykkään tosi paljon. Itselläni maksoi sen 30 e ja aika pienet riskit on. En ole kuullut yhtäkään kauhutapausta septumin takia.
Monet kertoilevat sen olevan tosi kivulias, toisilla taas lävistäminen on ollut helpompaa. Itselläni ei kamalasti sattunut, mutta kipu on aina yksilöllistä! Jos oikeasti lävistyksen haluat, kestät sen kivun. Ei siihen sentään kuole :)