375 000 eroa täynnä ek.fi:ssä

sdthadg

Ei taida ihan mennä 400k rikki vuoden vaihteeseen mennessä.

10

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • menee se hyvinkin

      Jos viimevuoden loppu tulisi myös tänä vuonna niin kaukana ei olla. Lisäksi "verhojen takana" kuulemma valmistellaan jotain todella mahtavaa yllätystä vielä tälle vuodelle. Edes pienikin piikki vuodenvaihteen normaalin piikin lisäksi vie kirkkaasti yli 400 000.


      • 11 22 33
        rainbowshy kirjoitti:

        Tässä pieni vinkki mitä tuleman pitää: http://yhdenvertainensuomi.fi/

        Hyvin suunniteltu on puoliksi tehty.

        Tuohon aloitteeseen kannattaisi yrittää ympätä sisään epäkohtia, joita nykyisin on olemassa esim. koulussa, armeijassa, päiväkodissa, jne... Kun aloitteeseen saadaan konkreettisia esimerkkejä, niin allekirjoituksiakin saadaan helpommin.

        Ennen kuin aloite laitetaan tulille, niin aloitteella tulisi olla mahdollisimman laaja tuki eri kansalaisjärjestöiltä, poliittisilta puolueilta ja nuorisopuolueilta. Erialojen tunnettuja henkilöitä olisi oltava rekrytoituna tukemaan aloitetta omalla persoonallaan. Kunnon mediasuunnitelma on oltava ennen aloitusta ja vaikuttajia tyrkyllä tv-ohjelmiin.

        Kuten aiemmat aloitteet on osoittaneet ei pelkkä aloite kerää nimiä, vaan se aktiivisesti tuotava julkisuuteen hyvillä perusteluilla. Kaikista tärkeintä on räväkkä lähtö. Aloituksella on saatava koko mediakenttä mukaan, niinkuin tasa-arvoisessa avioliittolaissa.

        Oliko nimiä tarkoitus kerätä myös jalkatyöllä? Yksi hyvä malli löytyy turkistarhasaloitteesta, jotka teki yhteistyötä bodyshop:n kanssa ja keäsi nimiä joka liikkeessä.


    • aika kuluu

      vastahan tuli 300,000 täyteen.

    • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      No, onhan se kiva ensi vuodellekin jättää vähintään yksi eropiikki, kun tänä vuonna on ollut jo useita ;) En kyllä panisi pahakseni, vaikka se 400 000 menisi jo tänä vuonna rikki. Se kyllä vaatisi ihan karmean erotahdin.

    • Jori Mäntysalo

      Tuskin. Siihen vaadittaisiin suunnilleen Anni-videon kokoinen eropiikki ja muuten hyvin rullaava loppuvuosi.

      Tosin koska se kansalaisaloite tasa-arvoisesta avioliittolaista nyt on menossa Eduskuntaan? Kuukautta jossa arveltiin ajaksi joka kuluu allekirjoitusten tarkastamiseen. Toisaalta ei sekään mikään automaattinen eropiikki ole.

      • Toivoa!!

        Rukoilen Jorille positiivisempaa asennetta ja iloista mieltä!

        Kaikki konstit käyttöön ja peukut pystyyn lukuisten erojen toivossa.


    • tässä yks täky

      Eroakirkosta.fi -sivusto täyttää loppuvuodesta 10 vuotta. Varmaan tulee tiedote hyvillä taustatiedoilla. Eiköhän tästä saada jonkinlaista vetoapua loppuvuoteen.

      • 30 000

        Ja ihan näinä päivinä täyttyy 30 000 tälle vuodelle. Hyvällä "markkinoinnilla" se lyö mediassa läpi.


      • cvgj

        Samalla vois tiedotteessa jo ennakoida 400 000 eron rajan rikkoutumista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      272
      14511
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      71
      7352
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      212
      7184
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      66
      5186
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      116
      4923
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      75
      4744
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      102
      4544
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      29
      4480
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      78
      4197
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3978
    Aihe