Delta aloittaa Yt:t

Palstan mukaan hyvin menee ja katteet nousussa.
15708
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Niin meneekin, oikein ja edukkaasti hinnoittelevilla autoliikkeillä.

Koskas olet Deltassa nähnyt edes järkevästi hinnoitellun vaihtoauton?

Äänestä

Henkilökuntaa ei Delttassa tunnu olevan enää muutenkaan. Onko jatkossa niin, että se viimeinen asentaja myy autot ja ottaa huollot myös vastaan - vai onko tilanne nyt se, että viimeinen sammuttaa valot?

Äänestä

Ihme että velkarahalla noissa lasikuutioissa noin pitkään lamput paloivat. Itse haen virosta, ja jos joskun en pääsisi viroon tai saksaan, ostaisin mielummin yksityiseltä, koska on jo moneen kertaan todettu, ettei edes "virhevastuut" toimi asiakkaan suuntaan.

Äänestä

Milloin alkaa konkurssihuutokaupat? Pitäisi uusi auto laittaa.

Äänestä

Mario vei edustuksen pois jo vuoden -08 mahalaskussa.

Äänestä

eikös sen omista joku venäläinen oligarkki? rahat loppu?

Lasipalatsit tulee olemaan autofirmojen kaatumisen iso syy. Liian kalliis kiiinteät kulut niistä (lasipinta hukkaa lämmön joten hirveät lämmityskulut, tonttivuokrat jne).Myös liikaa myyjiä jotka patsastelee tärkeinä kravatti kaulassa. Jos ois vanhan ajan ahtaammat tilat niin olis halvempaa kuten vaikka 1970-luvulla vielä. Ei niitä autoja tartte montaa olla hallissa vaan osa voi olla pihalla! Ja liian isot välit halissa autojen välissä, hukkatilaa.

Äänestä
  • Niin muistan kun 70-luvulla myytiin Datsuneita pellolla.
    Liike oli vieressä ja autot tyhjällä tontilla jossa kasvoi heinää.

    Kauppa kävi hyvin ja 2v päästä sai vaihdossa enemmän jonka oli maksanut.

    Nyt näyttää lopun olevan lähellä.

    Tänään kun kävin liikkeessä oli pelkkiä eläkeläisiä.

    Äänestä

Suomessa toimivan Delta Motor Group Oy:n omistaja Delta Auto Group Ltd (aiemmin tunnettu nimellä Emirates Stars Investment Ltd)

http://deltaauto.com/team.html

taustat on kunnossa mutta mikä on tarkoitus

Äänestä

Eihän kukaan enään korjaa Fiatteja kun ovat niin kestäviä nykyään. Elikkä silloin ei tarvita iso joukko asentajia kuten Vehossa on.
Itse olen nyt ajanut 4 vuotta 3,0 litrasella robottivaiheisella Fiatilla eikä ole tarvinut korjata mitään.

Äänestä

Tänne voi laittaa tietoja pakkohuutokaupoista, ajankohta ja paikka.

Äänestä

Kertaalleen on jo poistettu osaavin henkilökunta. Nyt halutaan lopuistakin eroon.

Äänestä

Sellaisia rahatarjouksia oli viikonlopun lehdessä, että tuntuu jollakin kauppiailla olevan painetta kaupantekoon. Tase voi olla pahasti miinuksella.

Äänestä
  • Linkkejä hyviin tarjouksiin tai pakkohuutokauppoihin saa kirjata tähän. Olisi tarve uudempi auto laitttaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asgadsg kirjoitti:

Palstan mukaan hyvin menee ja katteet nousussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu