http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/36186-huumeet-tappavat-suomessa-yha-enemman
Kukapa tuollaisia jäisikään kaipaamaan, joten tyhjänpäiväiset paskapussit joutaakin hävitä tästä yhteiskunnasta. Mitä enemmän niin sitä parempi!
Kukapa tuollaisia jäisikään kaipaamaan, joten tyhjänpäiväiset paskapussit joutaakin hävitä tästä yhteiskunnasta. Mitä enemmän niin sitä parempi!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siis lääkkeet tappavat, ei HUUMEET. Kuten jutussakin todetaan, selkeästi suurin osa kuolemista johtuu kipulääkkeistä ja subutexista.
Kannabikseen esim. ei edelleenkään voi kuolla.
Asperiini tappaa enemmän kuin kannabis. Päihteenä vähiten haitallinen mutta laiton, järjetöntä.
Vai niin tekee.
Tapana on ollut linkittää väitteensä tueksi erityisesti tuollaisissa tapauksessa linkki lääketieteellisessä julkaisussa olleesta artikkelista.
Kuollut narkkari on paras narkkari.
Subuteksin käyttö on yleistynyt ihan helvetisti ja miksei olisi kun sitä saa laillisesti narkata. Viina ja viina kipulääkkeet aiheuttaa kuolemia, viina on jo yleisin työikäisten kuolin syy.