Auttakaa!

Moi. Eli mul on Semmonen tilanne et tykkään yhdestä tytöstä, ja hän sanoi tykkäävänsä minust, miten saisin tän suhteen alkamaan? Kysyin jo leffaan ja miettii sitä.. Kumminkin jännittää varmasti. Mitä tehdä?
170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itsekkin olin hetki sitte samassa tilanteessa, ja tähän on vain 2 vaihtoehtoa!

1. Menet sen kämpille, ja sano, että näyttää paikkoja siellä ja sitte vaa keskustelette kaikesta kiinnostavasta ja katotte vaikka telkkaria.

2. Tää ei sitte varmaan käy, jos et juo alkoholia.. mut pyydä baariin juopottelemaan se, tai sitten mene kaveriporukalla baariin, ja pyydä se mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


makrill1 kirjoitti:

Moi. Eli mul on Semmonen tilanne et tykkään yhdestä tytöstä, ja hän sanoi tykkäävänsä minust, miten saisin tän suhteen alkamaan? Kysyin jo leffaan ja miettii sitä.. Kumminkin jännittää varmasti. Mitä tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu