Naisten mielipidettä kysyn...

Hei, eli nainen kysyy teiltä muilta naisilta...

Olen siis etsimässä miestä elämääni...ELI

Treffasin toissa viikonloppuna mukavaa ihanaa kilttiä miestä joka oli ulkonäöltään vaatimaton,

ja viime viikonloppuna treffasin komeaaa mutta käytökseltään ei niin mukavaa ja kilttiä miestä kuin tuo vaatimattoman näköinen treffini.

Eli naiset, Kumman kanssa jatkaisitte juttua ... ? ( Komea- käytökseltään ihan ok, vai Vaatimaton- mutta luonteeltaan ja käytökseltään ihana).
16411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ota se komea ei niin mukava. Naiset kuitenkin sen valitsee aina. Et varmaan kehtaa sen ei niin komean eli ruman kanssa kulkea käsi kädessä kaupungilla.
kyllä sinä kuten muutkin naiset kestää sen huorittelun ja juopottelun.

Äänestä

Minä valitsisin sen vaatimattoman näköisen jos synkkaa ja tuntuu hyvältä. Siis ei kannattaisi sitä komeaa valita ihan vaan koska näyttää hyvältä siinä käsipuolessa. Itse valitsin aikoinaan sen vaatimattoman näköisen ja olen ollut onnellinen toistakymmentä vuotta:) Komea pätee komeudellaan, vaatimaton panostaa monesti muihin ominaisuuksiin.

Äänestä

Itse valitsisin sen vaatimattomamman, ihana luonne on mielestäni se tärkein osa miehessä. Ulkokuori on plussaa mutta sisin on se jota rakastaa.

Äänestä

Mä valkkaisin sen kenen kanssa mun on helpompi olla oma itseni. Loppupeleissä se vain merkitsee kenen kanssa itse viihdyt ja kuka hyväksyy sut omana epätäydellisenä itsenäsi ja rakastaa sua just tollaisena kuin oletkin. Kumpi vaikutti siltä ? Kumman kanssa olit enemmän oma itsesi ja kumman kanssa oleminen oli luontevampaa sulle? Naamasta viis ja ei se kiltteyskään aina hyve ole vaikka nöyryys onkin.

Äänestä

joo, ota se komea.

Äänestä

Valitse se komea, niin se mukava jää minulle ;)

Äänestä

Kiltimmän valitsisin ehdottomasti.
Mua itseäni ei kiinnosta hankkia elämääni ylimääräistä draamaa tai ongelmia.

Äänestä

Miten musta tuntuu et tää aloitus on miehen kirjoittama? Täällä on yksiä mieskirjoittajia, joilla on jokin pakko jauhaa koko ajan tästä samasta aiheesta.

Äänestä
  • Ei yksiä, vaan yksi ja ainoa elikkämies

    Äänestä

Valkkaa se, kumpaan olet ihastunut. Itse tiedät totuuden. Kysy itseltäsi. Muuten jäät katumaan. Ja on ihan mahdollista ihastua vaatimattoman näköiseenkin mieheen. Itsekin olen ihastunut sellaiseen palavasti, vaikka olen ennemminkin kaunis. Rakas ihminen on kaunis, vaikka näyttäisi miltä.

Ulkonäkö kyllä pettää helposti. Jos luonne ja persoona ei tunnu oikealta, niin todennäköisemmin rikot sydämesi.

Äänestä

Kumpaa kohtaan tunnet intohimoa? Ota se.

Äänestä

Mä otin komean ja kiltin vaikka tarjolla on ollut myös komeita ei niin kilttejä ja kilttejä ei niin komeita. Tää on paras!

Äänestä

Miehenä valinta olisi helppo eli kaunis kaunis ja sitten myöhemmin saisi tuntea itsensä petetyksi kun kaunis muuttuukin tylsäksi ja luonne on epäsopiva. Jossain kohti miehetkin kaipaa sielunkumppanuutta vaikka ei itse edes tajua sitä valintatilanteessa. Ehkä sä ymmärrät nyös sen että komeastakin muutuu ajan myötä sun silmissäsi ihan tavallinen ja sitten luonne merkitseekin enemmän. Se komeus ei kuitenkaan riitä.

Äänestä

En kumpaakaan, vaan etsisin kiltin ja komean

Äänestä
  • Älä valitse kumpaakaan. Kiinnostava mies näyttää hyvälle ja seksikkäälle aina. Jos jaottelet tuolla tavalla, ei sinulla ole herännyt tunteita kumpaakaan kohtaan. Älä siis tuhlaa omaa tai miesten aikaa enempää.

    Äänestä

Ota se komea, onpahan edes yksi hyvä puoli. Molempien kanssa homma väljähtyy kuitenkin jossain vaiheessa, ja molemmat heittelevät kalsarit lattialle ja röyhtäilevät ja piereskelevät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Neeedle kirjoitti:

Hei, eli nainen kysyy teiltä muilta naisilta...

Olen siis etsimässä miestä elämääni...ELI

Treffasin toissa viikonloppuna mukavaa ihanaa kilttiä miestä joka oli ulkonäöltään vaatimaton,

ja viime viikonloppuna treffasin komeaaa mutta käytökseltään ei niin mukavaa ja kilttiä miestä kuin tuo vaatimattoman näköinen treffini.

Eli naiset, Kumman kanssa jatkaisitte juttua ... ? ( Komea- käytökseltään ihan ok, vai Vaatimaton- mutta luonteeltaan ja käytökseltään ihana).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu