Yhden yön juttu, jäi mieleen

hämmentynyt......

Näin kävi, sen piti olla yhden yön juttu ja jäädä siihen.

Kävikin niin, että seksi oli aivan upeaa... aamulla toisen kerran ja vietettiin yhdessä seuraava päivä ja seksiäkin oli mukana. Parasta seksiä mitä ikinä olen saanut, eikä mieskään tuntunut valittavan. Seksi parani, mitä kauemmin oltiin yhdessä. Lähellä ollessa kihelmöi ja sydän hakkasi kummallakin. Uskomaton fiilis, en ole kenenkään kanssa näin tuntenut.. olenhan tosin nuori, 20 v.

Mietin vaan, että tässä tuli nyt tunteita peliin.. mies esitti tunteensa ensin avoimemmin, maatessaan päälläni. Minä sen jälkeen vähän vaisummin. Olen itse melko sisään päin sulkeutunut. Olin vähän hölmistynyt niistä sanoista, mutta paikkansa piti ainakin minun puoleltani. Tällä hetkellä tuntuu, että olen ihan sekaisin. Tekisi mieli lähetellä vaikka mitä liirum laarum rakkausviestejä, mutta en uskalla. Ollaan oltu yhteydessä ja miehen puolelta on lähtenyt enemmän kiinnostuksen osoituksia.. esim. sydämiä sun muuta...

Olen hirveän pidättyväinen itse, pelkään, etten vaan ole pelimiehen kanssa tekemisissä... sillä kuulin kyseisestä ihmisestä, että olisi naistenmies.

Luotanko nyt omiin tuntemuksiini ja miehen sanoihin/tekoihin enemmän, kuin kuulopuheisiin? En tahtoisi alkaa vihjailemaan miehelle mitään, mitä kuulin hänestä.. enkä pysty tietämään tekemisistään, kuin hänen itsensä kautta, koska meillä on välimatkaa.

Millaisia pelimiehet on?
Olin puolivuotta sitten ihastunut/rakastunut täysin playeriin ja kun vertaan tätä nykyistä siihen, niin voin sanoa, että ihan eri maata on miehet.

3

1586

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • artty1

      Millä tavalla eri maata?

      Tahtoisin vuoksesi uskoa, että veijari tosiaan olisi jotain muuta kuin peluri, mutta koskaan ei voi tietää. Jotenkin tuollainen heti kättelyssä avoin lepertely ja rakkauden/tunteiden osoittaminen vähän nostaa omat karvani pystyyn. Kuinka helppoa miehelle on tuollaisia sanoja sanoa, sanooko hän niitä kenelle vaan? Onko hän vain helpon seksin perässä, huomannut haavoittuvuutesi ja käyttää sitä hyväksi? Hyvä seksi on kuitenkin täysin eri asia kuin rakkaus.

      Voihan mies toki olla hullaantunut sinuun niin kuin sinäkin häneen. Maailma osaa välillä yllättää. :) Sinuna välttäisin vielä suurimpien tunteiden peliin heittämistä ja katselisin rauhassa mikä tulevan pitää. Hyvät ja tukevat suhteet rakentuvat pikkuhiljaa pala ja kerros kerrallaan, ei kertarysäyksellä. Anna itsestäsi ensin vähän ja pikkuhiljaa enemmän, sillä tavalla vältyt mahdollisesti suurimmilta suruilta. Jos luulet kestäväsi ne, niin mikään ei tietenkään estä heittäytymästä. Kuuntele sydäntäsi sanon mä! :)

    • ryhtiä kuvioihin

      Tietysti, jos mies sai hyvät kyydit, kuten sinäkin, on kohteliasta olla hieman ihastuneen oloinen, vaikka ei mitään merkkaiskaan. Oothan mahdollinen varaventtiili jos ei muuten tärppää, kun oot kummiskin helppo tapaus

    • mielikuvituskaveri

      Provo ainakin olet. Aloitus on miehen kirjoittama, vaikka kuvailee itsensä muka-naiseksi.

      Villi mielikuvitus sinulla on! siitä pisteet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      3515
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      15
      2664
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2247
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2167
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2063
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      599
      1897
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe