Minun rakkauteni on niin suuri, että rakastan ja rakastelen kolmea naista. Elämä on hyvää. Mitä pahaa siinä on, antakaa kuulua te moralistit jotka haluatte rajoittaa ihmisen rakkautta.
Rakkauteni on suuri
Jussimän
13147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei sulle kukaan mitään voi sanoa, et usko. Uskot vasta kun sun kuviot kaatuu.
Vaikee. Voisi ottaa lujille, jos saisit äijän menneet panot koko sen duuniporukan juoruttavaksi.
Harmi, kun jalkapuuta ei enää käytetä rikosten rankaisuun... :D
Jussimän, sinä rakastelet kolmea naista - et rakasta. Et voi. Jos rakastat, et halua loukata ja pettää. Taidat rakastaa vain itseäsi, jos sitäkään. Ei itseään arvostava mies lankea tuollaiseen, saatikka kehuskele sillä. Kysypäs näiltä kolmelta naiseltasi, ovatko samaa mieltä - että elämä on hyvää, eikä rakkautta voi rajoittaa? Sääliksi käy naisiasi ja sinua.
Sääliksikäy on tyypillinen ahdasmielinen nainen. Uskoo sitä totuutta, mitä yhteiskunta ja kirkko tuputtaa. Yksi kumppani, yksi uskonto, yksi totuus. Lopussa kiitos seisoo eli taivaassa palkitaan ne, jotka parhaiten herran nuhteessa elivät.
Ahdistavaa on elää ikivanhojen aikansa eläneiden säädösten mukaan.
Rakkaus ei tunne rajoja. Rakkaus ei tunne rajoitteita. Rakkaus on suurempaa kuin mitkään ahdistavat säännöt.
Et onneton tiedä rakkaudesta mitään. Etkä siis myöskään rakasta itseasi. Ei se kirkon autroriteettia ole jonka tahden olen tätä mieltä, vaan silkaa elämänkokemusta.
Rakkauden vuoksi olemme olleet naimisissa kohta 40 vuotta.Rakkaudestamme ovat päässeet nauttimaan sekä lapsemme että lastenlapsemme, ja koti on pysynyt koossa.
Lapsiemme vanhemmat ovat kaikki alkuperäisissä avioliitoissaan, joten pikkuväellä on biologisia isovanhempia neljä ja isoisovanhempiakin vielä hengissä.
Tämä ei ole mitään säädöstä, vaan rakkautta.
Sääliksi käy vastaa: En ole ahdasmielinen, kaukana siitä. Raja menee vaan siinä, että ihmissuhdeasioilla ja ihmisillä ei leikitä. Taivaat, kirkot ja uskonnot eivät kuulu siihen mitenkään. Ikivanha viisaus vaan sanoo, että kohtele muita niin kuin haluaisit itseäsi kohdeltavan ja se on edelleen hyvä periaate.
Jos joku haluaa rakastella ja rakastaa kolmea naista, niin ok. Kunhan nämä kolme naista vaan ovat samaa mieltä ja tietoisia asiasta. Jotenkin rohkenen epäillä. Jos rakkaus on niin suurta, se varmaan kestää myös sen että koko trio on tietoinen, mikä on leikin nimi - että elämä on hyvää kun mies pyörittelee kolmea naista. Sitä paitsi pitää luottaa 100 % toisten henk.koht.hygieniaankin....
Muslimaissa saa olla monta vaimoa joten et tee mitään väärää, ei ihminen ole yksiavioinen. Ennen sulttaaneilla ja kalifeilla oli haaremi jossa oli enimmillään satoja naisia!
Jaa ja nyt jussi haluaa olla sulttaanimän.
Minä en halua olla haaremissasi. En halua hyväksikäyttöä.
Jussimän, tairat rakastella niitä kolmea vain unissasi.
Häilyt unelmasi ja todellisuuden rajalla, etkä tiedä mistä unelma alkaa ja mihin todellisuus loppuu. Niin sokeasti rakastat mielitiettyäsi, että rikot ennen itsesi kappaleiksi ennen kuin myönnät tätä tosiasiaa. Tai ehkä rakkautesi kohde on ailahtelevainen, etkä tunne häntä samaksi ihmiseksi toisinaan.
Rakkaus on suurta mutta ei aitoa ja elämää suurempaa ketään kohtaan.
Erota toisistaan rakkaus ja himo, sekstailu. Rakkaus ei toiselle vääryyttä, eikä aiheuta pahaa, edes mielipahaa. Naiselle aiheuttaa mielipahaa (jos on todellinen nainen), jos miehellä on suhde useampaan naiseen. Ei voi olla toimiva suhde. Ja tietävätkö edes nuo naiset toisistaan.
Lopetin itse suhteen erääseen huoripukki helppoheikkiin, kun epäilin moista.
Tässä näette, pankaa ensin ukkomiehet kriin ja syyllistäkää sitten vasta niitä naisia. varsinkin ukkomiehet ajavat, viekottelevat muut naiset huoruuteen ja luvattomiin suhteisiin.
Tämä teksti nyt näin napakasti, koska yksi ukkomiesnaapuri yrittää kymmenillä autonovenpaukutuksillaan saada huomiotani tänä aamuna. Kun kurkkasin ikkunasta, se hymyili maireasti. Hyi helvetti, että yökötti. Kyllä rakkaus on raiskattu! Se huoruus paistaa jo kauas, eikä se ole rakkautta, vaan hyväksikäyttöä. Mietinkin miten etenen. En haluan naapurinmiehen alkavan vikittelemaan nuortatyttöäni. Se on poliisijuttu, jos sen tekee.
Kysymys kuuluu, miten saada tapaukset kuten sinä, kuriin. Olet paatunut.