Jos mieheni on ns. herännyt väärällä jalalla, hän purkaa aina kaiken minuun. Se suututtaa, turhauttaa ja surettaa. Hän on hiljainen, ei juuri puhu eikä pukahda ja käskyttää minua. Joskus mies saa kesken kaiken jotain ihmeen vihanpuuskia tms. kun esimerkiksi istumme yhdessä sohvalla. Hän saattaa töniä tai tökkiä minua ilman syytä, eikä osoita minkäänlaista pahoittelua tai muutenkaan hellyyttä, mitä kuitenkin normaalisti tekisi. Mieheni saattaa myös sanoillaan loukata minua. En tiedä saisiko tästä loukkaantua, mutta joskus mieheni estää minua esimerkiksi lähtemästä sohvalta. Hän saattaa sanoa "en päästä sinua" ja pitää kiinni. Kyse ei todellakaan ole flirttailevasta kiusoittelusta, sillä jos todella yritän lähteä, hän ei päästä. Onko kenelläkään muulla tällaista, mikä miestäni vaivaa??!
Outoa käytöstä mieheltä
sukdpejfh
4171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
On lukenut jostain vinkin, etä jos haluaa pitää naisen niin sitä pitää kohdella vähän huonosti. Toimii kuin häkä ja siinähän sä vieläkin olet!
Ei tuollainen ole mitään fiksua käytöstä mieheltä eikä sun teoriassa ole päätä eikä häntää. Sen takia lähdenkin tästä kaatopaikalle miettimään syntyjä syviä. Kuulostaa yhtä fiksulta kuin tuo sun häkäpönttöteoria.
Erona meidän väittämissä tosin on se että mun väittämä on totta ja sun puhdasta puppua.
Eikös nuo ole juuri ensimerkit alkavasta väkivallasta. Kannattaa lähteä äkkiä suhteesta. Mutta luulen, että jäät suhteeseen... Liian moni nainen jää. Osa tajuaa ekan nyrkin jälkeen, toiset ei koskaan ja osa ei saa edes mahdollisuutta tajuta.
LÄHDE!