Kaukosuhde lähisuhteeksi

Rakastunut111

Olen ollut miesystäväni kanssa kaukosuhteessa puolisen vuotta ja ens kuussa hän muuttaa minun kaupunkiini, mutta kuitenkin omaan kämppään. Suhteemme alussa näimme joka toinen viikonloppu, ja kesän jälkeen vähän enemmän. Nyt on alkanut vähän pelottaa hänen muuttonsa tänne. Vaikea käsittää että kohta näen häntä lähes päivittäin. Pelkään myös kovasti että hän rakastuisi kaupungissani vaikkapa uuteen naiseen :( Onko kokemuksia kaukosuhteesta lähisuhteeksi?

1

302

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lähekkäin

      Reilu pari vuotta kaukosuhteessa, etäisyyttää noin 8000km, tavattiin noin 3kk:n välein useampi viikko kerrallaan. Nyt yhteiseloa takana hyvän matkaa ja hyvin on mennyt. Josmon rakastuakseen johonkin toiseen eli ei oo tosissaan, se voi tapahtua missä vaan. Koska sinua pelottaa, niin oletko valmis suhteeseen? Asiat kannattaa puhua selviksi ennen muuttoa, etenkin jos muuttamassa paikkakunnalle sinun vuoksesi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      5044
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      2322
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1270
    4. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      97
      1211
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1200
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1074
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      873
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      835
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      753
    10. Vappu Pimiä jakoi kuvia Maajussille morsian -kuvauksista! Seuraajalta tärkeä toive: "Voi miten..."

      Tätä kyllä kannattaa toivoa! Vappu Pimiällähän on tunnetusti myös sormensa pelissä näissä rakkausjutuissa ja hän toimii
      Suomalaiset julkkikset
      25
      719
    Aihe